Město světel

Město světel https://www.databazeknih.cz/img/books/66_/66051/bmid_mesto-svetel-Gen-66051.png 4 66 15

Město světel je normální japonské sídliště. Jeho obyvatelé pracují, baví se, chodí do školy, žijí a umírají. Vlastně, poslední dobou skutečně spíše umírají, protože počet sebevražd je tu neúměrně vysoký. Skrývá snad toto přívětivé sídliště bez ohledu na své jméno nějaké temné tajemství? Inio Asano se ve “Městě světel” přiklání k magickému realismu. Nahlíží do nejtemnějších zákoutí lidské duše a zároveň analyzuje a kritizuje současnou společnost. Jeho kresba je čistá a detailní a udiví vás absurdními vtipy, zakomponovanými do pozadí.... celý text

Literatura světová Komiksy
Vydáno: , Hanami

Hikari no Machi / 光の街 , 2005

Uma
28.11.2023 3 z 5

Očekávala jsem od toho více.

KubaHanzelin
21.07.2022 4 z 5

Příběh depresivního městečka, ve kterém bychom asi žít opravdu nechtěli..
Překvapivě dospělý příběh, který vás vtáhne a nepustí dokud nedočtete. Hvězdu ubírám snad jen za počáteční zmatečnost

jsemknihomolka
01.01.2022 4 z 5

Krása , toto byla jízda , i když byly nějaké části zmatené , příběh se mi vážně líbil . Inio Asano je jeden z mých oblíbených autoru. Ovšem mrzí mě že tuto mangu nezná více lidí zasloužila by si větší obdiv .

Alena_S
21.10.2019 5 z 5

Proto, že je to manga, ještě nemusí být všechno černobílé, odpusťte dvojsmysl :-)
Ve Městě světel to platí obzvlášť. Nic tu není ani jasné, ani jisté (nebo je? je vůbec něco?), ani postavy (hodný nebo zlý? jde o úhel pohledu!) ani jejich existence.
Podivno těchto příběhů je ale pořád na čtenářsky přívětivé straně absurdna, nutí pokračovat ve čtení, a vůbec je to krásný, i když pořádně smutný počin.
Kéž k nám zabloudí víc takové mangy.

MartiusGray
17.07.2018 4 z 5

Zajímavý komiks (manga) pojednávající o životě jednoho městečka

Mayaku
02.05.2018 4 z 5

Instantní deprese.

NalinnMane
23.01.2018 5 z 5

I přesto, že jsem mangu moc nechápa, bzala mi dech. Bylo to kouzelné čtení s ilustracemi pro snílky jako jsem já a vážně mě to uchvátilo.

AbigailBC
15.10.2017 3 z 5

Upřímně, čekala jsem podle komentářů něco víc. Kresba postav mi vůbec nesedla (ten vystrčený spodní ret!), příběh měl sice mnoho návazností v různých rovinách, ale přišla mi přítomnost i několika zbytečných, nevykreslených dějových prvků, ale možná jsem to jen nepochopila. Pořád jsem tam cítila nějaký nádech absurdnosti. Věřím, že v originále by to pro čtenáře vyznělo lépe, ale některé věty zněly v překladu prostě strašně strojeně. A celkově... pro mě asi rána vedle. Mangy mám ráda, ale tahle byla... jiná.
Z toho otce zalévajícího seschlá rajčata mi bylo nejvíc smutno. Ta část se mi ale celkem líbila.

BeyondHorizon
02.09.2017 5 z 5

Příběh, kresba... nádhera. Tento autor nesedne všem, je to buď trefa, nebo rána vedle. Má svůj zvláštní, osobitý styl, který mi přijde naprosto fantastický. Příběh nemusí mít vyloženě nějaký určitý smysl a je jen na vás, co si z něho vezmete a jak si ho interpretujete.

podpřirozeno
15.09.2015 5 z 5

Naprosto geniální práce. Kresba sic manga, avšak čistá a bez přehnané okázalosti a s pečlivostí na vykreslení okolí je jen jedním aspektem a v tomto případě snad i tím méně důležitým. Příběhy se krásně prolínají a celé to má překrásnou atmosféru. Dějově je to taky bomba a Hoichi mi byl vždycky strašně sympatickej.

Aneliss
25.08.2015 3 z 5

Díky výstražnému vykřičníku a nápisu 'Komiks pro dospělé" na obálce jsem čekala vulgární, násilný nebo erotický obsah, realita je však jiná. Jako celý na mě však komiks působí tak nějak nemastně - neslaně, nedokážu na něj mít vyhraněný názor nebo jej škatulkovat jako dobrý či špatný.

Disease
07.04.2015 4 z 5

Sice místy poněkud chaotické (přece jen jeden příběh v jedné manga knize není tak úplný standard), ale příjemné překvapení, že to není opět další kousek pro děti a mládež.

evickakyticka
30.03.2013 2 z 5

Nuda. Kresba se mi nelíbila, příběh mi po chuti taky nebyl. Nesedlo mi to. Podle obálky jsem se těšila na fantasy. Očekávala jsem něco jiného.

dark.ma93
06.08.2012 4 z 5

Drsné a kruté město.

spdb
23.05.2012 4 z 5

Sebevrazi, sídliště, černý až absurdní humor. Vydáno jako v originále. čte se zprava doleva.

japonská literatura manga

Inio Asano