danka13 danka13 komentáře u knih

Kniha o tichu Kniha o tichu Josef Formánek

Knihu jsem dostala na vánoce, sama bych si ji asi nekoupila, ale je taková ze života, určitě stojí za přečtení.

18.01.2021 5 z 5

Modrá zóna / Annie v plné parádě / Nemáš co ztratit / Letní bouřka Modrá zóna / Annie v plné parádě / Nemáš co ztratit / Letní bouřka Lee Child

Kniha se mi líbila, kupodivu i Annie, i když jsem z počátku myslela, že to nedám, nakonec příběh byl docela zajímavý.

18.01.2021 5 z 5

Lvi v průsmyku Lvi v průsmyku Leon Uris

Pan Uris mě nikdy nemůže zklamat, další kniha, která opravdu stojí za přečtení. Spousta nových informací, které jsou popsány stravitelnou formou.

26.12.2020 5 z 5

Kouzelná cesta Kouzelná cesta Kristin Hannah

Krásná pohádka pro dospělé, hlavně s krásným koncem. Je to moje oblíbená spisovatelka, kniha se četla sama.

25.11.2020 5 z 5

Dívka, která musí zemřít Dívka, která musí zemřít David Lagercrantz

6. část milénia, škoda, další už asi nebude. Mikael a Lisbeth jsou moje srdeční záležitost, kniha se mi líbila, budu se opakovat, mám ráda dobré konce a klidně bych si dala i další pokračování.

17.11.2020 5 z 5

Holčička, kterou tam nechali Holčička, kterou tam nechali Roxanne Veletzos

V poslední době s touto tématikou vychází poměrně mnoho knih, ale opět jsem byla velmi mile překvapena. Relativně všechno dobře dopadlo, ale Natálie měla velké štěstí, že se jí ne vlastní zásluhou podařilo opustit Rumunsko a začít nový život za velkou louží. Určitě to pro ni nebylo lehké.

08.11.2020 5 z 5

Mitsuko Mitsuko Vlasta Čiháková-Noshiro

No, další paráda. Kniha musela dát spisovatelce obrovskou práci, klaním se před ní. Zvládla jsem ji za pár dnů a večerů, nedala se odložit. Pocházím také ze smíšeného manželství, Mitsuko to určitě neměla lehké a vůbec na přelomu 19. a 20.století.

01.11.2020 5 z 5

Mám koupeno jen šest dílů, pustila jsem se tedy do druhého, asi je lépe si od středověku udělat trochu pauzu. Chvíli mi trvalo než jsem se začetla, ale pak už to šlo dobře. Ve škole mě dějepis moc nebavil, škoda, že jsme už tenkrát neměli takové knihy, bylo by to lepší než učebnice.

01.11.2020 5 z 5

Takovou knihu by si měli přečíst všichni. Vůbec si neumím představit, že bych něco takového přežila.

12.10.2020 5 z 5

V neustálé nejistotě / Vyděrač / Poslední slib / Modrá sféra V neustálé nejistotě / Vyděrač / Poslední slib / Modrá sféra Jeffery Deaver

Knihu jsem si koupila kvůli Vyděrači a určitě to byla dobrá volba, líbily se mi i všechny ostatní příběhy, Poslední slib bylo moc pěkné romantické počteníčko.

12.10.2020 5 z 5

Poslední dopis do Švédska Poslední dopis do Švédska Vilhelm Moberg

Děti vyrostly, našly si partnery a založily nové rodiny. Naši hrdinové nikdy nelitovali, že opustili Evropu, stýskalo se jim, to ano, ale nelitovali.

15.09.2020 5 z 5

Usedlíci Usedlíci Vilhelm Moberg

Nic jiného než samá dřina a občas i kousek radosti, ale nikdy už neměli hlad jako ve Švédsku, takže pozitivní zpráva.

15.09.2020 5 z 5

Přistěhovalci Přistěhovalci Vilhelm Moberg

Všechny tyto informace jsou pro mě nové a hlavně velmi zajímavé. Na druhou stranu, jsem moc ráda, že jsem se ve svém životě nemusela odstěhovat na druhý konec světa. Ale lidé se stěhovali vždy a stěhovat budou, jen nás to vždy překvapí. Už se těším na další díl, jsem zvědavá, jestli se Švédi konečně budou mít trochu lépe a jak se poperou s jazykovou bariérou.

30.08.2020 5 z 5

Vystěhovalci I. Vystěhovalci I. Vilhelm Moberg

Tak nějak jsem si to představovala a jsem moc ráda, že se opravdu nemusím stěhovat na jiný kontinent, i když by to v dnešní době bylo asi podstatně jednodušší. Opravdu to neměli v roce 1850 lehké, je úplně jedno, který národ to byl. Ale tady se píše hlavně o Švédech. Už se těším na druhý díl.

07.08.2020 5 z 5

Klamný dojem / Kouzelná hodinka / Advokát / Největší šance Klamný dojem / Kouzelná hodinka / Advokát / Největší šance Jeffrey Archer

Hezké počteníčko, nejvíce se mi líbila Kouzelná hodinka a Největší šance

30.07.2020 5 z 5

Mazl tov Mazl tov Margot Vanderstraeten

Rozhodně 5 hvězdiček, velmi zajímavá kniha, mohu jen doporučit.

14.07.2020 5 z 5

Kavky / Psychoanalytik / Padlý anděl / Město kostí Kavky / Psychoanalytik / Padlý anděl / Město kostí Ken Follett

Za mě dost dobré, nejdéle jsem se prokousávala Psychoanalytikem, něco takového by mě ani ve snu snad nemohlo napadnout. Nejvíce se mi líbilo Město kostí a Padlý anděl. Kavky nejsou špatné, ale Noční let se mi líbil více.

10.07.2020 4 z 5

Noční let / Dětí se nevzdám / Milionáři / Letní přístav Noční let / Dětí se nevzdám / Milionáři / Letní přístav Ken Follett

Knihu jsem si koupila kvůli panu Follettovi, protože jsem ještě nic od něho nečetla, a mohu říci, za mě opravdu dobré. Ale líbily se mi i ostatní příběhy.

19.06.2020 5 z 5

A hory odpověděly A hory odpověděly Khaled Hosseini

Moc hezká a hlavně čtivá kniha. Krásný příběh, jen tentokrát nemá pohádkový konec. Ale i tak, vřele doporučuji.

09.06.2020 5 z 5

Osmý život (pro Brilku) Osmý život (pro Brilku) Nino Haratischwili

Je to kniha, na kterou hned tak nezapomenu. Nejprve jsem si myslela, že ji nepřečtu ani do vánoc, je totiž hodně objemná. A nyní mě mrzí, že už jsem na konci. Pět hvězdiček je málo, ale více se dát nedá. Vřele doporučuji, je to tak trochu minulé století v kostce.

15.05.2020 5 z 5