Poslední dopis do Švédska

4. část rodinné ságy

V poslední části románové ságy se uzavírají osudy Nilssonovy rodiny.

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/17394/posledni-dopis-do-sv-17394.jpg 4.720

Vystěhovalci 4.

Vydáno, Knižní klub

Sista brevet till Sverige, 1959

Kniha Poslední dopis do Švédska

danka13
15.09.2020

Děti vyrostly, našly si partnery a založily nové rodiny. Naši hrdinové nikdy nelitovali, že opustili Evropu, stýskalo se jim, to ano, ale nelitovali.

Han-nah
19.06.2020

Tento poslední díl uzavírá život hlavního hrdiny. Jeho těžký život, radost z rodiny, radost z obdělávání půdy a toho, co dokázal. Za zajímavost stojí i život jeho bratra. Všechny díly - skvělé čtení. Popisuje toto období rozvoje Ameriky, kdy taky hodně Čechů a Slováků odjíždělo za "lepším životem!" za velkou louži.

Kikina100
15.05.2019

Moc pěkná tetralogie, krásně se četla.

MOu598
11.08.2017

Četla jsem v březnu 2012. Podle mých poznámek:
Všechny 4 díly skvělé.
Doplněno o řadu faktů, autor toho asi hodbě prostudoval. Osudy lidí ze Švédska jdoucích za lepším - Češi to měli asi obdobné.
Hezké.

Kerberos
08.07.2017

Po letech jsem se k této sérii znovu vratila a nelituji.Znovu skělé čtení.

Hannelle
25.12.2016

Osudy přistěhovalců se uzavírají. Vypuká válka Severu proti Jihu, neutichají ani boje s původními obyvateli, Indiány. Hrdinové zestárli, mnozí už odešli tam, odkud není návratu. Nová generace zná Švédsko již jen z vyprávění, rodným domovem je pro ni Amerika. Dopis oznamující příbuzným do Švédska úmrtí hlavního hrdiny je tedy opravdu poslední - rodným jazykem už se kromě pisatele tohoto dopisu nikdo nedomluví.