danielavachova danielavachova komentáře u knih

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Moje první kniha od pana Hartla,jednoduše napsané,oddechové čtení,styl humoru mi sedí,hlavně je to ze života.

21.10.2019 4 z 5

Utěšitelky Utěšitelky Ruth Hallo

Drsná a upřímná kniha,o utěšitelkách jsem už něco málo slyšela,ale kniha mě naprosto šokovala. Zneužívaným ženám se nedostalo pochopení ani od vlastních rodin,to je nejsmutnější. Pro spoustu z nás zcela neznámé události II. světové války,čtení místy pro silné nátury.

20.10.2019 5 z 5

Dívka z ďáblova močálu Dívka z ďáblova močálu Liselotte Hammer

Dobrá detektivka,koupím další díl.

20.10.2019 4 z 5

Černooké Zuzany Černooké Zuzany Julia Heaberlin

Trvalo déle než jsem se začetla,občas mi přišlo,že se to táhne.

Kostnice Kostnice Pip Vaughan Hughes

Povedenè pokračování Krvavé relikvie.

Krvavá relikvie Krvavá relikvie Pip Vaughan Hughes

Hezký a čtivý histotický román.

Ostrov Ostrov Victoria Hislop

Skvělá kniha o světě malomocných,pro nás Evropany téměř neznámá nemoc,o touze lidí s touto nemocí prožít si každý den.

20.10.2019 5 z 5

Ztracený obzor Ztracený obzor James Hilton

Kniha mi zpočátku přišla jako cestopis,postupně jsem ji začala vnímat spíše jako duchovní zamyšlení nad tím ,proč tady vůbec jsme,proč se věci dějí tak jak se dějí.Z knihy jsem cítila ,že je asi i něco více nad naší myslí,přinesla mi takové celkové zklidnění.Vím,že se k ní určitě vrátím.

20.10.2019 4 z 5

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Opět skvělý Khaled Hosseini,řeší postavení žen v Afgánistánu,jejich neutěšenou situaci,pro nás tady těžko pochopitelné,po přečtení Lovců draků jsem musela mít i tuto knihu a opět mě ani v sebemenšim nezklamala,díky za tyto knihy,miluju číst knihy ,co mi něco říkají!

Lovec draků Lovec draků Khaled Hosseini

Krásná a zároveň velmi smutná kniha,ukázala mi i jiný pohled na muslimy,doporučuji všem,jedna ze srdcovek,měla jsem ji půjčenou,ale hned po přečtení jsem si ji musela koupit a vlastnit ji.

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Moje první kniha od Noaha Gordona,skvělý popis doby,způsob
tehdejšího lèčení,cestováni z Anglie až do Persie,tématika židovství opět skvěle zpracovaná,opět jedna z knih ,co zůstane dlouho v srdci. Když jsem ji četla měla jsem pocit ,že to žiju.

Poslední žid Poslední žid Noah Gordon

Knihu jsem četla před lety,teď znovu,téma židovstí mě vždy zaujme a knihy s touto tématikou čtu velmi ráda,skvělé,čtivé,co víc napsat,snad jen lidská hloupost je neomezená.

Gejša Gejša Arthur Golden

Super,jedna z knih,co mi po přečtení zůstala dlouho v hlavě,nabízí nám pohled do japonské kultury a života gejš. Líbilo se mi i filmové zpracování,ale kniha je kniha.

Mlčící dívka Mlčící dívka Tess Gerritsen

Opět skvělá kniha,přečteno jednim dechem.

Závěje Závěje Tess Gerritsen

Všem knihám od Tess dávám plný počet,ale tato kniha asi u mě vede!

Chirurg Chirurg Tess Gerritsen

Opět jsem četla jefním dechem.

Hříšnice Hříšnice Tess Gerritsen

Moje první kniha od Tess,absolutně skvělé!

Mefisto Mefisto Tess Gerritsen

Opět skvělá kniha od Tess!

Neznámá Neznámá Tess Gerritsen

Skvělá kniha!

Dravec Dravec Marek Epstein

Velmi dobře napsaná kniha,poukazuje na to,co se kolem nás stále děje- domácí násilí.Nevím,jak někdo může napsat,že to není moc reálné,znám podobný případ ze svého okolí. Na knize je moc hezké,že je psaná z pohledu všech členů rodiny,matka,otec,dcera. Doufám,že kniha pomůže aspoň jedné ženě.