Danafantom Danafantom komentáře u knih

Sedni si a nedělej nic Sedni si a nedělej nic Li Č’-Čchang

Jedná se o knihu takzvaného tichého čchi-kungu. Za mě obsah perfektní, dobře použitelný.
Ale jak psala Elea, kusy textu se ze zcela nepochopitelných důvodů někdy opakovaly, což knížku činí trošku nepřehlednou.

09.11.2021 5 z 5

Core trénink - Více než 150 cviků pro tvarování těla Core trénink - Více než 150 cviků pro tvarování těla Glen Thurgood

Vyhovovalo mi, že cviky jsou roztříděné podle náročnosti. Hned na začátku si můžete udělat test jak na tom jste a z toho pak při cvičení vycházet.
Moc pěkně zpracované. Doporučuju.

09.11.2021 5 z 5

Denní dům, noční dům Denní dům, noční dům Olga Tokarczuk

Kniha "napsaná pravou mozkovou hemisférou". Obrazotvorná, snová, nesmyslná. Nejdřív mě to bavilo, a pak nudilo.
Že kdybych četla něco podobného dál a dál, že by se to rozplizlo v nicotu a chaos, A že bych se z toho mohla zbláznit. No a proto to musím vyrovnat nějakou racionálnější četbou :D

08.10.2021 4 z 5

Nejkrásnější výlety lanovkou Nejkrásnější výlety lanovkou Petr David

Já mám tenhle typ knížek ráda, nechávám se jimi inspirovat k výletům.

31.08.2021 5 z 5

WOW! Získejte svou vysněnou realitu pomocí metody dvou bodů WOW! Získejte svou vysněnou realitu pomocí metody dvou bodů Mircea Ighisan George

Způsob podání mi neseděl, připomínalo mi to spíš skripta. Přestože něco takového dělám intuitivně, podle tohoto návodu by mi to asi nešlo.

31.08.2021 3 z 5

Ztracená duše Ztracená duše Olga Tokarczuk

Nemůžu si pomoct, budu za kacíře. Nemyslím, že by to fungovalo takhle, jak je v knížce nakresleno. Navíc se mi ani ty obrázky nelíbí. Připadá mi to celé jako jeden velký nesmysl. Ale dle komentářů soudím, že někomu to asi smysl dává...

04.08.2021

500 Pizzy, chleby a placky 500 Pizzy, chleby a placky Rebecca Baugniet

Recepty mi přišly na jedno brdo, a obměny typu dám tam jiný salám nebo část mouky nahradím jinou? V každé pizzerii mají větší výběr než v této knize.

14.06.2021 2 z 5

Saláty - 405 nových vyzkoušených a chutných receptů Saláty - 405 nových vyzkoušených a chutných receptů Alena Winnerová

Tak tato kniha salátů mě vůbec neuspokojila. Pátrám po receptech typu bílkovina, zelenina, plnivo. Tyto recepty byly ale složeny podle barev ingrediencí, aby lahodily oku. Já chtěla ale zdravě zasytit žaludek, ne se pokochat. Jdu pátrat dál.

07.06.2021

Má rusínská vyšívanka Má rusínská vyšívanka Barbora Zavadilová

Maje Rusínské předky, kniha mě potěšila, byla mi celkově taková blízká. Asi jsem měla svoji babičku víc vyzpovídat, dokud ještě žila.

18.05.2021 5 z 5

Oheň a dým Oheň a dým Hugo Hromas (p)

Pro mě je to spíše knížka o tom, co všechno je možné na ohni vykouzlit. Na druhou stranu vím jedno - já bych to nevykouzlila, a to ani s touto "kuchařkou".

18.05.2021 4 z 5

S dětmi křížem krážem po Čechách S dětmi křížem krážem po Čechách Tomáš Feřtek

Nějak mě to neinspirovalo k návštěvě uvedených míst. Ani fotky, ani text. A mapičky, které jsou miniaturní a není na nich nic vidět. Už je knížka také postaršího data, a některé informace už nejsou platné.

24.04.2021 2 z 5

Čchi-kung pro začátečníky Čchi-kung pro začátečníky Scott Shaw

Jednoduchá cvičení? To mi teda nepřipadá. Ano, popis je sice na pár řádků, ale zvládnout je, to se můžete snažit i celý život. No, znám lepší knihy o čchi-kungu, tato jen technicky popisuje (pro mě nudné) techniky.

06.01.2021 3 z 5

Knížka nemá děj a tím pádem netáhne, nehoříte nedočkavostí, jak dopadne. Četla jsem ji jen když jsem měla chuť, po malých dávkách.

28.08.2020 3 z 5

Až sem to bylo dobrý Až sem to bylo dobrý J.D. Větrovský

Odvážná kniha :-)

13.08.2020 5 z 5

Sebeobsluha u dětí s poruchou autistického spektra Sebeobsluha u dětí s poruchou autistického spektra Romana Straussová

Tato knížka je návodná a velice dobře použitelná. Nejvíce se hodí pro děti školkového věku.

06.06.2020 5 z 5

Pohádka o ztracené krajině Pohádka o ztracené krajině Radvan Bahbouh

Tahle knížka není nic pro mě, protože štěstí vnímám jako stav mysli a mám za to, že úsilí k němu nevede. Pokud bych ale chtěla zlepšit nějaké své dovednosti, asi by se dala použít.

15.10.2019 2 z 5

Kámen a flétna a to ještě není všechno. Kniha druhá, Sokolí dívka Kámen a flétna a to ještě není všechno. Kniha druhá, Sokolí dívka Hans Bemmann

Ehh, překvapivý konec... První i tento druhý díl jsem pochopila až po přečtení třetího.

16.08.2019

Jakou barvu má pondělí Jakou barvu má pondělí Carrie Cariello

Autorka v závěru knihy píše: "Většina lidí se chová velmi, opravdu velmi laskavě k malým chlapcům s autismem." Tak tuhle zkušenost bohužel v Čechách neznám :-(
Také nevím zda u nás existuje v knize popisovaná raná intervence. My jsme se v tom strašně plácali sami.

17.07.2019 4 z 5

Levandulový pokoj Levandulový pokoj Nina George

Snová knížka, která vás pozdvihne do vyššího vnímání, nad šedou realitu života. Působí na všechny smysly. To se mi líbilo. Ale občas jsem ztrácela kontinuitu děje i postav. Za to jedna hvězda dolů.

29.06.2019 4 z 5

Průvodce lucidním sněním Průvodce lucidním sněním Thomas Peisel

Průvodce začíná tak zlehounka, samá legrácka, a končí filozofickými úvahami.
Nenapadlo mě, že existuje tolik způsobů létání, a dobře jsem si o tom podebatovala se svým 9 letým synem :) Když on ve snu letěl, já jsem šla po svých. Mám ještě co dělat, abych ho dohnala ;)

26.06.2019 5 z 5