dadulik dadulik komentáře u knih

Detektív z minulosti Detektív z minulosti Ivica Ďuricová

Veľmi milá knižka, ktorá v sebe nesie posolstvo, aby sme zo svojich nedokonalostí spravili naše prednosti. Očakávala som klasický predvídateľný dej, ale z rozuzlenia som bola neskutočne prekvapená. Rozhodne odporúčam prečítať :)

05.01.2021

Hora mrtvých Hora mrtvých Jeremy Bates

...mohlo to byť dobré, a do prvej polovice aj celkom bolo... ALE potom sa autor utrhol z reťaze a zapojil svoju bujarú fantáziu a to už bolo aj na mňa je veľa...

18.12.2020 2 z 5

Ty krásna, temná Vanessa Ty krásna, temná Vanessa Kate Elizabeth Russell

„Za trochu krásy jsou lidé schopni riskovat vše, co mají,“...

Výborný, hoci miestami drsný, novodobý príbeh Lolity. V Lolite poznáme Humbertove myšlienky, pričom v tejto knihe rozpráva svoj príbeh samotná Lolita.

"Musí to být milostný příběh, chápejte, musí."
"Protože pokud tohle není láska, co to potom je?"

17.10.2020 5 z 5

Budeš iba moja Budeš iba moja Martina Kováčiková

Je to príbeh o tom, že aj keď navonok niekto vyzerá vyrovnane a bez problémov, vo vnútri to môže byť úplne inak...
Príbeh o tom, ako sa z ideálneho vzťahu môže vyvinúť vzťah plný manipulácie, psychického a fyzického týrania.
Ale hlavne je to príbeh o hľadaní vnútornej sile vzoprieť sa.
Knižka sa čítala sa veľmi dobre, rozhodne stojí za prečítanie :)

14.10.2020 5 z 5

Chybná Chybná Cecelia Ahern

"Nikto z nás nie je dokonalý. Nepredstierajme, že sme. Nebojme sa toho, že nie sme. Neškatuľkujme druhých a netvárme sa, že nie sme rovnocenní. Zapamätajme si, že byť človekom znamená mať a robiť chyby, a poučme sa z každej, aby sme ich už nespravili znova."

11.10.2020 5 z 5

Knihomol Knihomol Stefan Zweig

"Neboť ona, neučená, ona opatrovala aspoň jednu knihu, aby na něj mohla lépe vzpomínat, já však, já jsem na mnoha léta zapomněl, právě já, který jsem měl přece vědět, že tvoříme knihy jen proto, abychom byli spojeni s lidmi i po svém posledním vydechnutí a tak se ubránili neúprosnému protivníku veškerého života: pomíjejícnosti a zapomnění."
Krátky, ale zato silný príbeh.

11.10.2020

Všetko, čo chceme povedať Všetko, čo chceme povedať David Sheff

...Zaželali sme si všetko dobré. Povedal, že sa teší na naše ďalšie stretnutie. Poďakoval som sa mu.
Siedmeho decembra mi volala Yoko s tým, že sa jej rozhovor, ktorý vyšiel v predchádzajúci deň, veľmi páčil. Povedala, že aj John bol nadšený.
Na druhý deň ôsmeho decembra John už nebol.

08.10.2020

Mrtvá a živá (Rebeka) Mrtvá a živá (Rebeka) Daphne du Maurier

"Vedela by som bojovať so živou ženou, ale nevedela som bojovať proti mŕtvej."

Jedným slovom - VÝBORNÁ.

08.10.2020 5 z 5

Láska na zavolanou Láska na zavolanou Madeleine Wickham

Tak toto ma veľmi bavilo:D Už dlho som sa tak z chuti a nahlas nenasmiala...
Také milé, pohodové, ale hlavne vtipné čítanie, ktoré hneď zlepšuje náladu :)

18.08.2020 5 z 5

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

Ach Humbert Humbert, dala by som 5, ALE...
Každopádne, o tom, že bol Nabokov nesmierne talentovaný, niet pochýb a jeho štýl písania snáď ani nemá konkurenciu. No aj napriek tomu, že som sa snažila čítať bez predsudkov, niekedy to bolo naozaj náročné splniť. V každom prípade to bol veľmi zaujímavý čitateľský zážitok :)

13.07.2020 4 z 5

Letné svetlo a potom príde noc Letné svetlo a potom príde noc Jón Kalman Stefánsson

Toto je presne tá kniha, ktorá je o ničom, ale aj o všetkom. Je taká zvláštna, až je skvelá. Mňa osobne dej veľmi neohuril, vyvážilo ho však množstvo krásnych myšlienok a autorov štýl písania. Ten bol natoľko dobrý, že mi to až tak neprekážalo.
Určite stojí za prečítanie :)

"A je to, samozrejme, hľadanie, čo nás učí slovám, ktoré opisujú svit hviezd, mlčanie rýb, úsmev a smútok, koniec sveta a letné svetlo. Máme okrem bozkávania pier nejakú úlohu? Vieš, napríklad, ako sa povie túžim po tebe po latinsky? A ako sa to vôbec povie po islandsky?"

" Slzy majú tvar člnov a za veslami sedia smútok a žiaľ. Kto plače na pohrebe, zároveň oplakáva aj vlastnú smrteľnosť a koniec celého sveta, pretože všetko raz umrie a nakoniec nezostane nič."

" ... ako to už často býva, svet je plný snov, ktoré sa nikdy nesplnia, vyparia sa, potom sa ako rosa usadia na nebi a tam sa premenia na hviezdy na nočnej oblohe."

" Zapadákov je zapadákov, to nič nezmení. Takmer nič sa tu nedeje, celá zima sa zmestí na jednu pohľadnicu, ľudia sú vždy ospalí a tí, čo túžia po pohybe, odídu."

" Je pekné, keď sa ženy vyzliekajú...
Možno na celom svete nie je nič krajšie!"

" ... skrátka sa neviem zbaviť pocitu, že všetko je vecou náhody, všetko pramení z nej, dokonca aj samotný zmysel života..."

" Čo už však záleží na chode sveta, na vzostupe a páde civilizácií, náhode či prázdnote, ak človeku chýbajú pery, ktoré by bozkával, prsia, ktorých by sa dotýkal, dych, ktorému by načúval?"

17.05.2020 4 z 5

Poslední svedkovia Poslední svedkovia Světlana Alexandrovna Alexijevič

"A my sme pocítili... odrazu sme si uvedomili, že sme posledné. Nami to končí. My sme poslední svedkovia. Naša doba končí. Musíme rozprávať. Naše slová budú posledné... "

Pre mňa veľmi náročná kniha na čítanie, pretože sú to výpovede nevinných detí, ktoré prežili vojnu. Párkrát som dokonca musela knižku odložiť a všetko to "vstrebať", no napriek tomu knižka bola vynikajúca. Presne tak, ako aj všetky ostatné od tejto autorky.

12.05.2020 5 z 5

Nesnesitelná lehkost bytí Nesnesitelná lehkost bytí Milan Kundera

"Láska je touha po ztracené půli nás samých."
Ukradnem slová pána Chvatíka: "Režim, který chtěl Milana Kunderu umlčet, daroval paradoxně evropské literatuře jednoho z největsích romanopisců druhé půle 20. století".
A aj napriek tomu, že s určitými pásažami som sa nevedela stotožniť, kniha bola výborná.

02.02.2020 5 z 5

Cudzinec z papiera Cudzinec z papiera Ivica Ďuricová

Veľmi milá knižka s krásnymi opismi Trenčína. Dej bol síce predvidatelny, ale v tomto prípade mi to vôbec nevadilo, pretože od začiatku bol dej pútavý a postavy sympatické. Celkovo hodnotím ako veľmi príjemné čítanie.

04.12.2019 4 z 5

Kde raky spievajú Kde raky spievajú Delia Owens

Túto knižku som si zamilovala. Tak ako dlho som ju odkladala, tak som sa od nej potom nevedela odtrhnúť. Neskutočne krásne napísaná kniha s úžasnými opismi prírody. Možno aj viac ako celkový dej, sa mi páčil práve autorkin štýl písania. Toto je jedna z takých kníh, ktorá vám ostane v pamäti a budete nad ňou ešte dlho premýšľať.

17.11.2019 5 z 5

Rekviem pre anjela Rekviem pre anjela Michaela Ella Hajduková

V prvom rade musím napísať, že som prečítala skoro všetky knižky od tejto spisovateľky a mala som pocit, že sa s každou knižkou zlepšovala... ale na začiatku tohto príbehu mi prišlo, akoby to ani ona nepísala. Zachránil to však zvrat asi v trištvrte knihy, našťastie ziadne klišé, takže druhej časti ešte dám šancu :) Celkovo sa knižka čítala dobre

03.11.2019 4 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Pani spisovatelka opäť nesklamala. Čo kniha, to unikátny príbeh, žiadne nudné, či trápne pasaze, vždy je obohatená nejakým krásnym citátom a pre ňu typickymi wow momentami. Táto kniha rozpráva príbeh o osudovej láske a zaroven krachujucom manželstve a aj napriek tomu je podaný tak, že vás od začiatku vtiahne do deja a prežívate to naplno s hlavnými postavami. Odporúčam prečítať všetkým, ktorí zažili svoju dokonalú lásku, ktorá vyústila v nie úplne dokonalé manželstvo, ale aj všetkým ostatným :)

30.10.2019

Očistec Očistec Adriana Michálková

Druhý diel rovnako skvelý ako prvý, ak nie lepší. Nevedela som sa od nej odtrhnúť. Už sa neviem dočkať Inferna!!!

13.08.2019 5 z 5

Sedmé nebe Sedmé nebe Adriana Michálková

Skvelá knižka, skvelý príbeh, ktorý sa čítal sám. Pani spisovateľke prajem veľa trpezlivosti, ale tým ako je aj napriek celkovej situácii s vydaním táto knižka kvalitná, určite sa čoskoro dostane ešte viac do povedomia a vydavateľstvá si budú ešte hlavu trieskat, že ju nevydali. Odporúčam všetkými desiatimi a teším sa na Ocistec.

08.08.2019 5 z 5