čuřil čuřil komentáře u knih

Neočekávaný host Neočekávaný host Agatha Christie

Povedená knížka, četlo se to dobře.

10.06.2019 3 z 5

Nejkrásnější bývá šílená Nejkrásnější bývá šílená Jaroslav Seifert

Povedenější sbírka. Četlo se to pěkně a lehce. Určitě je to knížka z těch k přečtení.

21.05.2019 4 z 5

Hovno hoří Hovno hoří Petr Šabach

Na počátku jsem byl lehce nepříjemně zklamán. Postupně jsem se začal usmívat a pak už jsem jen slyšel, čemu se tak přitrouble směješ? Určitě to stojí za ten smích.

10.05.2019 4 z 5

Zaslíbená země Zaslíbená země Erich Maria Remarque (p)

Opět plný počet bodů. U pana Remarqea to snad ani jinak být nemůže. Né jen v dnešní době k zamyšlení a úvaze, jaké to bylo a musí být vyhnancem-uprchlíkem.
DOPORUČUJU.

18.04.2019 5 z 5

O lásce O lásce William Shakespeare

"Obilí nesklízí, kdo seje trávu,
a každý v lásce má, jen co sám dal."

Pěkné.

16.04.2019 4 z 5

Kouzelník Kouzelník Vítězslav Nezval

Z posledních přečtených básnických sbírek byla tato asi nejvíce povedená.

16.04.2019 4 z 5

Terror Terror Dan Simmons

Výborná kniha. Je sice pravda, že jsem se ze začátku s touto knihou nemohl sčíst, ale postupně příběh nabíral na dramatičnosti. Až došlo k závěrečnému, povedenému vyvrcholení. A když si člověk uvědomí, že se tato kniha inspirovala skutečnou událostí, běhá vám mráz po zádech. Opravdu musím říct, že ten plný počet si tato kniha z mého pohledu zaslouží a určitě doporučuji.

08.04.2019 5 z 5

Lov stínu Lov stínu AdriAnne Strickland

I vcelku povedená knížka. Nebylo to až tak překombinované a četlo se to dobře. Jenom trochu ten závěr byl z té kategorie spíše vysněné - romantické. Ten konečný boj proti obrovské přesile a vlastně bez jakékoliv ztráty? Je takové až přehnané. Ale jinak to stálo zato.

11.02.2019 4 z 5

Halleyova kometa Halleyova kometa Jaroslav Seifert

Přišlo mi to jako takové milostné, vzpomínkové a propražské dílo. Básně čítám jen občas. Četl jsem určitě z mého pohledu lepší sbírky. Ale nebude od pana Seiferta poslední.

21.01.2019 3 z 5

Vetřelec vs. Predátor - Armagedon Vetřelec vs. Predátor - Armagedon Tim Lebbon

Přiznám se, zavládlo takové - spíše zklamání.
Bylo to takové to vyvrcholení trilogie, ale...
Čekal jsem něco nového a hlavně, že se bude více jednat o těch Predátorech a jejich rase atd. Válka, boje a vše kolem se spíše točilo kolem lidí a jejich "SFÉRY".
Takže zůstávám u 3, snad příště

02.01.2019 3 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Zase to byla nějaká změna, oproti těm temným severským kriminálkám.
Povedené a příjemné čtení.

18.12.2018 3 z 5

Pět sovětských novel Pět sovětských novel Jurij Kazakov

Po dlouhé době jsem se oprostil od kriminálek a bestselerů a byl jsem mile překvapen. Čekal jsem nějakou tvrdou propagandu dřívějšího uspořádání. Ale opravdu se spletl. Všechny povídky jsem přečetl bez problému, jen u Adama s Evou jsem se tak říkajc zasek. Avšak zejména první a poslední z povídek to napravili a se četli samy. V té 1 jsem si vzpomněl na to, jak u nás ve městě bývala zima, všude bylo takové to pošmourno, šedý špinavý sníh atd. V té poslední pak zase dominoval těžký život a úděl šoférů. Této knize dávám za 4 ač bych dal téměř za 5 a doporučuju tuto knížku.

03.12.2018 4 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

No, tak 3 díl byl z mého pohledu lepšejší než 1. Sic tento díl byl takový napínavější a v úvodu i temnější, přeci jen dle mého zůstal za trojkou. Dáme dvojku a uvidíme.

23.10.2018 3 z 5

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Krásná knížka, plná nádherných příběhů a dobrodružství, nejen těch co šli a bylo jich pět. A samo i Rampepurd rampepurďáckých. Určitě doporučuju, všem.

11.10.2018 4 z 5

Báječná léta pod psa Báječná léta pod psa Michal Viewegh

Pro mě nejlepší kniha, kterou jsem od pana Viewegha četl. Povídání o životě a dospívání Kvida bylo povedené. V té době těžké, je kniha velmi humorná a poučná. Doporučuju. A dle mého, se i filmové zpracování se povedlo.

05.09.2018 4 z 5

Přítelkyně z domu smutku Přítelkyně z domu smutku Eva Kantůrková

Krásně smutná knížka. Jen tak spadnout do něčeho je pro většinu nepředstavitelné.
Obzvláště když se ve vězení setkáte s různými lidmi za všelijaké prohřešky.

05.09.2018 4 z 5

Vetřelec - Invaze Vetřelec - Invaze Tim Lebbon

Povedlo se navázat na příběhy z jedničky. Děj začíná získávat na obrátkách. Ale stále očekávám, že se v posledním díle dozvíme i něco navíc o rase Yautja.

21.08.2018 3 z 5

Poslední hodina Poslední hodina Jeffery Deaver

Nebyl to úplně ten pravý Lincoln. Děj byl takový zdlouhavý, ale vyvrcholení bylo překvapivé a povedlo se. Určitě jsem o tomto supervyšetřovateli četl lepší díla. Ale k přečtení to určitě je.

14.08.2018 3 z 5

Artemis Artemis Andy Weir

Chtěl jsem si jí přečíst, protože jsem doufal v podobu s tím novodobým Robinsonem z Marsu. No, očekávání nebylo naplněno. Nicméně tato knížka určitě stojí za přečtení. Je to zajímavý pohled na možný pobyt v budoucnu na Měsíci. Pohled né zrovna jen z vědecké, ale i tak říkajíc z druhé strany, té temné, kriminální. A toho se myslím pan Weir ujal s grácií.

11.06.2018 4 z 5

Hrůzný čas: Strach ve světě science fiction! Hrůzný čas: Strach ve světě science fiction! Martin H. Greenberg

Kdo je tam? - byla povídka kterou jsem si chtěl hlavně přečíst. Ale ani ostatní povídky nezůstaly nic dlužny.
Lístek do nebe, Metastáze či od Ray Bradburyho - Usnout při Armagedonu stálo za přečtení.

22.05.2018 4 z 5