cukrovka cukrovka komentáře u knih

Nejtemnější úsvit Nejtemnější úsvit Aly Martinez

Čtivě napsaná romantika, která má zajímavý příběh útočící na naše city. Škoda, že je rozepsán do dvou dílů.

14.05.2023 4 z 5

Nečekaná láska Nečekaná láska Julia Quinn

Opět příjemné romantické čtení. Předvídatelný děj, tak jak u červené knihovny očekávám a sympatičtí hlavní hrdinové. Oddechovka jak má být.

14.05.2023 4 z 5

Džungle v kuchyni Džungle v kuchyni Ivanka Devátá

Čtivá a místy vtipná oddechovka. Autorka se často opakuje. Žádná kuchařka, ale inspiraci můžete najít.

10.05.2023 3 z 5

S láskou, Eloise S láskou, Eloise Julia Quinn

Jednoduchá romantická oddechovka. Tento díl mi přišel trochu nudnější. Od Eloise jsem čekala víc.

09.05.2023 3 z 5

Špitál Špitál Josef Veselka

Posloucháno jako audiokniha. Velmi krátké povídky, spíš taková zamyšlení z prostředí nemocnice. Některé byli smutné, jiné úsměvné nebo k zamyšlení. Střídá se také vyprávějící - zkušený lékař, pacient, medik.

03.05.2023 4 z 5

Vlk samotář Vlk samotář Jodi Picoult

Velmi čtivý příběh. V knížce se střídá vyprávění otce, který zasvětil svůj život vlkům a jeho dětí, které se rozhodují o ukočení jeho léčby. Autorka dokáže skvěle nastínit psychologické dilema rozhodování, žádná její postava není černobílá. Rozumím oběma stranám.

30.04.2023 4 z 5

Byt v Paříži Byt v Paříži Guillaume Musso

Přes pomalý a trochu nudný začátek jsem se prokousala ke skvělému a zajímavému příběhu únosu dítěte. Super čtení.

29.04.2023 4 z 5

Zámek u řeky Zámek u řeky Chloe Duval

Oddechová romantika ve které se prolínají dva příběhy. Jeden ze současnosti, druhý o sto let dříve. Oba příběhy jsou si hodně podobné a dost přeslazené a trochu nudné.

24.04.2023 3 z 5

Ve stínu pípy Ve stínu pípy Radko Pytlík

Zajímavá knížka plná informací z historie pražských hospůdek a kaváren. Dozvídáme se nejen o hospodách jako budovách, ale také o pravidlech které museli majitelé dodržovat, o významných hostech, které je navštěvovali.

22.04.2023 4 z 5

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

Posloucháno jako audiokniha. Je to příběh jednoho dne a jedné rodiny. Sonda do jejich vzájemných vztahů, pocitů, snů. Vyprávění mi přišlo dost stereotypní a konec takový nijaký.

22.04.2023 3 z 5

O mé rodině a jiné zvířeně O mé rodině a jiné zvířeně Gerald Durrell

Díky tomu, že jsem to poslouchala jako audioknihu, tak jsem dospěla ke zdárnému konci. Ten začátek byl hodně pomalý a nezáživný, ale postupně jsem se zaposlouchala a příběh mě zaujal. Je to spíš soubor různých příhod, které prožívá autor se svou rodinou a faunou a flórou ostrova Korfu. Psáno se suchým anglickým humorem a láskou ke zvířatům.

16.04.2023 4 z 5

Silnější než slova Silnější než slova Sandra Brown

Další zajímavý příběh od mojí oblíbené autorky. Vždy dokáže skvěle nakombinovat romantiku a napětí.

11.04.2023 5 z 5

Později Později Stephen King

Čtivá oddechová duchařina. Jednoduchý příběh, pomalejší tempo, napínavé, místy i humorné.

11.04.2023 4 z 5

Skutečná cesta ven Skutečná cesta ven Patrik Banga

Velmi osobní zpověď autora o svém dětství, rasismu. Příběh na mě působil dost neuspořádaně. Autor skáče v čase a tématech. Rušivě také působí rozostřené fotografie na kterých toho moc neuvidíte. Z výpovědi čiší velká bolest, hněv a ublíženost.

07.04.2023 3 z 5

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

Oddechové čtení plné humoru. Opět jsem se skvěle pobavila a zasmála.

07.04.2023 5 z 5

Odvážná nevěsta Odvážná nevěsta Stephanie Laurens (p)

Čtivá romantická oddechovka. Pěkné zakončení celé série. První dvě třetiny knihy byly takové poklidné, ale překvapení na závěr to vynahradí.

05.04.2023 4 z 5

Nebojácná nevěsta Nebojácná nevěsta Stephanie Laurens (p)

Čtivá oddechovka kde je dobře nakombinovaná romantika s dobrodružstvím. Sebevědomá a odvážná hlavní hrdinka a chlap co to dokáže respektovat.

04.04.2023 4 z 5

Ostrovy, na kterých ztroskotávám Ostrovy, na kterých ztroskotávám Lucien Deprijck

Zajímavé, neobvyklé, pěkné ilustrace. Některé povídky jsou dost pesimistické, jiné zase vtipné.

29.03.2023 5 z 5

Odhodlaná nevěsta Odhodlaná nevěsta Stephanie Laurens (p)

Příjemné oddechové čtení. V příběhu je dobře nakombinovaná romantika a dobrodružství.

29.03.2023 4 z 5

Jak se dědí tajemství Jak se dědí tajemství Barbara O'Neal (p)

Oddechové romantické čtení plné rodinného tajemství, lásky a gastronomie. Jednoduché, převídatelné a čtivé.

25.03.2023 4 z 5