crazyslunicko crazyslunicko komentáře u knih

Moje dcerka Moje dcerka Vilém Neubauer

Takové krásné roztomilé počtení na počest dcerky Jiskry. Veselé příhody z pohledu otce, který svou dcerku od prvního okamžiku miluje.

"Klekl jsem a modlím se beze slov. Něco pálí v očích. Drobeček sebou pohnul. Pootevřel jedno oko. Odraz světla v něm zajiskřil. Jiskro! Ten světelný paprsek tě pokřtil. Buď jiskrou pro celý život a staň se i jiskrou mých myšlenek."

"Cítím, že jej teď ztrácím. Až dosud jsem řídil kormidlo jeho lodičky já, nyní je převezme do ruky kormidelník jiný.

"Něco zastudilo na mých lících. Prší? Ne - to já pláču."

08.06.2022 5 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Krásná jednohubka na příjemný večer. Určitě je kniha lepší než předchozí díl. Jsem moc zvědavá na pokračování ;)

Marie zde dostala velký prostor a postará se o velkolepou cestu za královnou Beatrix. Odjíždí se svou drahou maminkou Vivien a paní Tichou. Jsem zvědavá jak se vyvine jejich vztah s Maxem nebo jestli dá přednost sympatickému Markovi?

06.06.2022 5 z 5

Z plamene a jasu Z plamene a jasu Michail Jurjevič Lermontov

Nádherný výběr. Spousta pesimistických a tragických básní z Lermontova pera. O lásce, válce, vlasti a životu...

"Spíš se mi dívej do očí
něžně a s láskou horoucí,
tak abych v přítomnosti bílé
skoncoval s dávným černým zlem
a vešel do jediné chvíle
se vším, co žiji a jsem."

"Mám v očích slzy, v srdci žár,
a utichá ten žár a zchladá
a na kámen má slza padá."

"Za každý jasný den, za každou sladkou chvíli
smutkem a slzami zaplatíš pro to zlo.
Smutno je mi... to tím, že je ti veselo."

01.06.2022 5 z 5

Sejdeme se v knihkupectví Sejdeme se v knihkupectví Amy Meyerson

Knihu jsem dočetla silou vůle.. Nejprve máte 200 stran hledání pokladu, ikdyž malinko jsem tušila jak to dopadne. Konec byl velkým překvapením. Vlastně jsem to dočetla, protože jsem prostě chtěla vědět jak to dopadne. A jak bude vypadat nalezený poklad.

Trochu mi bylo smutno z toho jaký vztah měla hlavní hrdinka se svojí matkou, kterou nechápala. Rodinná tajemství jsou peklo. Musí být strašné zjistit po letech, že žijete celý život v obrovské lži.

Nejhorší je, že se něco rozhodne. Odsouhlasí to všechny strany a pak najednou po 12 letech si vzpomene, že to mohlo být jinak... Je to dost nefér. Na druhou stranu je hezké, jak se naopak někteří lidé zachovali.

Minulost nás vždycky dožene...

31.05.2022 3 z 5

Její třešničky Její třešničky Penelope Bloom

Tak tohle bylo takové nemastné, neslané. Neurazí, ale ani nezaujme. Nevím, asi nejsem cílová kategorie. Ale aby někdo na 150 str. popisoval, že je ještě v 25 letech panna atd..

29.05.2022 2 z 5

O lásce O lásce Anton Pavlovič Čechov

Ruská klasika. Ač nerada čtu v této době Ruského autora, tak jsem neodolala.
Hned v úvodu mi přišla úsměvná povídka Rybí láska, která skončila bohužel dramaticky a velmi nešťastně. V podstatě všechny povídky skončily špatně?
Dáma s psíčkem mi přišla taky velmi povedená. Očekávala jsem lehkou literaturu, ale dostala jsem opak. Člověk má pak hodně o čem přemýšlet.

"Tolik se trápím!" pokračovala a neposlouchala, co jí říká. "Celý ten čas jsem myslela jen na vás, žila jsem jen vzpomínkami. Chtěla jsem zapomenout, nadobro zapomenout - proč, proč jste jen přijel?"

Anna Sergejevna i on se milovali navzájem jako velmi blízcí lidé, jako muž a žena, jako něžní přátelé, zdálo se jim, že osud sám je určil jednoho druhému, a bylo nepochopitelné, že on je ženatý s jinou a ona vdaná za jiného muže, jako by to byli dva přelétaví ptáci, sameček a samička, které chytili a donutili žít každého v jiné kleci.

"První čas se mi zdál originální a vzbuzoval soucit - to je všechno. Je nestoudný, bere ženu útokem, a to láká."

"Jste zasmušilý a uvážlivý, bojíte se oddat hnutí srdce a pořád myslíte na následky, a to je nudné."

Angrešt byl tvrdý a kyselý, ale, jak řekl Puškin: Nad spoustu pravd je dražší nám povznášející nás klam. Viděl jsem šťastného člověk, jehož vytoužený sen se zřejmě splnil, který dosáhl cíle života, dostalo se mu toho, po čem toužil, který byl spokojen se svým osudem i sám se sebou.

24.05.2022 5 z 5

Mám tě ráda, nemám tě ráda Mám tě ráda, nemám tě ráda Jo Watson

Krásná jednohubka. Nemohla jsem se odtrhnout. Hrozně jsem se nasmála. Poppy je prostě chodící katastrofa, která přitahuje dramata.

"Následuj své srdce. Přestaň přemýšlet. Přestaň analyzovat."

"Takže ses vzdal toho jediného dobrého, co se ti kdy v životě stalo, aniž by ses pokusil to nějak vyřešit?"

18.05.2022 5 z 5

Mít pro co žít Mít pro co žít Richard Roper

Nádherná kniha, plná emocí, smutku, smrti... Kniha je o osamělém muži Andrew, který před kolegy v práci žije svůj "tajný" život v garsonce s vláčky. Má dost zvláštní práci, plnou smrti. Denně se potkává se smutnými příběhy lidí, kteří umřeli sami v tichosti ve svém bytě a nemají nikoho kdo by jim přišel na pohřeb. Andrew je hodně zklamaný životem a proto si do svého skromného života nikoho nepouští. Je spokojený tak jak to je. Ale pak se v jeho životě objeví kolegyně Peggy a najednou začne vystupovat ze své komfortní zóny.

"Vím, že teď už se to nepočítá, ale chci se ti omluvit, že jsem za tebou vůbec nepřišel. A že jsem měl takový strach. Tys to nejspíš věděla mnohem dřív než já, ale já jsem vlastně nikdy nedokázal přijmou, že už se mnou nejsi."

"A pak se stalo, že jsem dostal šanci si vystavět zvláštní místo, svět, ve kterém jsi pořád se mnou, a nedokázal jsem odolat."

Myslel na Sally - na ten okamžik, kdy mu podala nádhernou zelenou lokomotivu, mrkla na něj a rozcuchala mu vlasy. Možná, že kdyby dostali ještě jednu možnost, dokázali by všechno napravit.

18.05.2022 5 z 5

Veselé příhody medvídka Ouška Veselé příhody medvídka Ouška Czeslaw Janczarski

Knížku jsem dostala darem a jsem moc mile překvapená. Na první pohled samozřejmě starší kniha, ale má krásné ilustrace s krátkými příběhy. Příběhy jsou plné dobrodružství a všechny jsou o medvídkovi, který má svěšené ouško. Medvídek Ouško zažívá vtipné situace i kvůli svým nedorozuměním a nepochopením, ale děti tyto nedorozumění a zmatky jistě pochopí :)

Příběhy jsou krátké a relativně lehce se čtou.

Medvídka trápilo pořád víc, že si nemůže hrát s dětmi. Až se mu z toho trápení svěsilo jedno ouško.
"To nic," utěšoval sám sebe.
"Když teď uslyším pohádku jedním uchem, aspoň mi druhým neuteče, protože svěšené ouško ji nepustí ven!"

"Kde to jsem? Kde jsem?" vykřikl, protože si ještě pořád myslel, že spadl z Měsíce.
Nad Méďou se skláněla trojice věrných kamarádů.
Zajíček mu řekl: "Jsi s námi na louce. Spal jsi a ve spaní ses rozbrečel!"
"Tak já nespadl z Měsíce?" řekl medvídek zaraženě.
"Škoda..."

09.05.2022 5 z 5

Moudrost starých psů Moudrost starých psů Elli H. Radinger

Velmi emotivní čtení o psech, o životě, o smyslu života, o minulosti, budoucnosti...

Moc krásná kniha. Nedokázala jsem ji přečíst na jeden zátah.

Není to jen o moudrosti starých psů, ale pasuje to i lidi.

"Staří psi nás učí, že život není žádný problém, který musíme vyřešit, nýbrž božské tajemství, které musíme zažít. Ukazují nám, že nejen oni jsou našimi psy, ale že i my jsme jejich lidé. Potřebují nás, ale je vlastně potřebujeme víc. Radost ze života. Veselost. Čím víc se blížíme ke konci, tím častěji bychom se měli radovat. To je moudrost, kterou nám zanechávají naši staří psi. "

"Vždyť život je přece dar. Všechno se děje tak, jak se má dít. Naši staří psi znají moudrost štěstí: Dej mi kost a jsem šťastný - dej mi místo ve svém srdci a budeš šťastný TY."

Kéž by to platilo i u lidí...

05.05.2022 5 z 5

Tvoje dítě jako šance pro tebe Tvoje dítě jako šance pro tebe Zdeňka Jordánová

Knihu by si měl přečíst povinně každý rodič. Jsem jí celá pohlcená a částečně rozpolcená. Kniha nám ukazuje nejen to jak si nás naše dítě vybere a s kým, ale jak nám celý život pak ukazuje sebe jako zrcadlo. To jak se chováme, jak lžeme sami sobě, to co do něj vkládáme.. všechno má svůj smysl, svůj záměr. Každé dítě je jiné a vždycky je dítě odrazem svých rodičů. Člověk by se dětem měl věnovat, ale neměl by se jim obětovat.. a určitě by jim to neměl nikdy vyčítat.. Milujme své děti takové jaké jsou... Jsou tady pro nás z nějakého důvodu, učme se od nich, jsou naše budoucnost a změní vám kompletně celý život...

"Již nikdy vás nebude nikdo tolik milovat, již nikdy vás nebude nikdo tolik potřebovat a již nikdo vám nebude nikdo tolik věřit jako vaše děti. Využijte tuto šanci, kterou jste sobě dali. Díky za toto velké setkání."

27.04.2022 5 z 5

Nápadník na doma i na ven Nápadník na doma i na ven Nancy Blakey

Vyzkoušeno rovněž několik tipů jako z kudy z nudy, ale tady už jsme nevyzkoušeli většinu..

20.03.2022 4 z 5

Kudy z nudy Kudy z nudy Nancy Blakey

Kniha z dětství. Několik tipů jsme s bráškou (jako děti) vyzkoušeli a užili jsme si spoustu legrace :) teď jsme ji vyštrachali po letech a hodně jsme se nasmáli :)

Rozvíjí to dětskou tvořivost. Asi by se to mělo praktikovat s rodiči, ale my jsme si s bráchou vystačili a užili si spoustu zábavy.

20.03.2022 5 z 5

Bernardýn na provázku Bernardýn na provázku Ludvík Středa

Poněkud netypické houpánky a vymýšlenky.. tohle si musí každý přečíst sám za sebe..

20.03.2022 2 z 5

366 pohádek na dobrou noc 366 pohádek na dobrou noc kolektiv autorů

Krátké pohádky na dobrou noc, nelze číst jen jednu za den (noc) :) nádherné ilustrace... měla jsem ji ráda kdysi a teď ji mám ještě radši..

17.03.2022 5 z 5

Pětiminutové pohádky na dobrou noc Pětiminutové pohádky na dobrou noc Anna Láng

Nádherné ilustrace a pohádky, které snad ani neznám. Člověk si aspoň rozšíří obzory. Pohádky jsou krátké tak akorát. Některé jsou kratší a některé delší a určitě trvají déle než 5 minut. Pohádky obsahují vše podstatné a jsou velmi poučné, jedná se jak o klasické pohádky, které všichni známe, tak i méně známé.

"Takže tohle jsme se měli naučit! Že jen díky tvrdé práci a spoustě úsilí získáme něco opravdu hodnotného." - Hrnec zlaťáků

"Mám ještě jedno poslední přání. Chci, aby byla kletba lampy zrušena, tys byl volný a mohls jít, kam je ti milé a kam tě srdce táhne." A šťastný džin vylétl do nebe a ke hvězdám, poprvé po tisících letech volný. - O Aladinovi

30.01.2022 5 z 5

Souvislosti Souvislosti Zdeňka Jordánová

Kniha mě zaujala svou anotací a je to pro mne taková jednohubka. \Příběhy skutečných lidí o skutečných věcech, které se jim staly a přihodily a ve všem se našly souvislosti...

Je tam i zajímavý názor jedné paní, která vždycky, když si něco moc přeje, tak v tom raději nevěří a nedoufá. A když se to pak nepovede, tak není aspoň zklamaná. Ale když se to povede, tak je příjemně překvapená.

"Vše máme napsáno ve svém životě. Prozradí nás náš obličej, naše gesta, naše držení těla, naše pohledy, naše slova, naše nemoce, naše problémy a naši přátelé. Přitahujeme si totiž do života lidi, kteří řeší podobné věci jako my sami, a nabízejí nám tak zrcadlo, ve kterém se můžeme vidět. Opravdu hodně o nás napoví naše děti, neboť jsou našimi trpělivými žáky a hlavně reagují na naše popřené a podvědomé programy"

"Člověk je člověkem, neboť žije svůj život vědomě. Od zvířat se lišíme možností vědomé volby. Můžeme se rozhodnout, jaký život chceme žít, ač to tak mnohdy nevypadá."

25.01.2022 5 z 5

Všichni panovníci českých zemí - od roku 623 až po současnost Všichni panovníci českých zemí - od roku 623 až po současnost Helena Plocková

Publikace, která obsahuje všechny panovníky od počátků české země až po současnost. Obsahuje všechny důležité informace o panovníkovi - kreslená podobizna, od kdy do kdy žil, kdy vládl a nejdůležitější životní i politické události. Primárně je publikace určena pro děti a mládež, ale určitě si dějiny osvěží i dospělí.

19.01.2022 5 z 5

Královna Viktorie - Vládkyně impéria, která dala jméno celé epoše Královna Viktorie - Vládkyně impéria, která dala jméno celé epoše kolektiv autorů

Obsáhlá kniha o životě jedné z největších panovnic britské historie. Obsahuje množství fotografií a podrobné informace o jejím životě. Kniha se zaměřuje jak na její soukromý život od dětství, korunovaci, či svatbu s Albertem, tak na její politický život. Je pravda, že některé části se opakovaly, ale i tak mi kniha přinesla zážitek a přiblížení k této výjimečné ženě.

"Netušíme, v jakém stavu se na věčnosti shledáme. Nepochybuji však, že se poznáme, a potom budeme již navždy spolu."

"Ve všech životních etapách byla inspirativní osobností. Ať jako panenská královna, šťastná manželka a matka, nebo jako zlomená vdova, královna Viktorie pro nás všechny zůstává velkou panovnicí a vznešenou ženou."

"Pokud zmizí společné cíle, zmizí i prostor pro výměnu myšlenek. A jakmile si lidé navzájem přestanou důvěřovat a rozumět, přestanou spolu nakonec mluvit." (Alžběta II.)

13.01.2022 4 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Jednoduchý příběh, kterým je řečeno a myšleno mnoho...

"Má-li charakter člověka prozradit své skutečně výjimečné kvality, musíme mít to štěstí pozorovat jeho konání po dlouhou řadu let. Pokud je tato jeho činnost prosta všeho sobectví, je-li myšlenka, která ji vede, bezpříkladně velkomyslná, je-li naprosto zřejmé, že se nikde nepídila po odměně, a že navíc zanechala na světě viditelné známky, pak ovšem stojíme, bez možnosti mýlky, před nezapomenutelným charakterem. "

11.01.2022 5 z 5