Veselé příhody medvídka Ouška

Veselé příhody medvídka Ouška https://www.databazeknih.cz/img/books/77_/77923/vesele-prihody-medvi-77923.jpg 5 8 3

72 krásných příběhů s ilustrací.

Povídky Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Przygody i wedrówki Misia Uszatka, Nowi Przyjaciele Misia Uszatka , 1969

crazyslunicko
09.05.2022 5 z 5

Knížku jsem dostala darem a jsem moc mile překvapená. Na první pohled samozřejmě starší kniha, ale má krásné ilustrace s krátkými příběhy. Příběhy jsou plné dobrodružství a všechny jsou o medvídkovi, který má svěšené ouško. Medvídek Ouško zažívá vtipné situace i kvůli svým nedorozuměním a nepochopením, ale děti tyto nedorozumění a zmatky jistě pochopí :)

Příběhy jsou krátké a relativně lehce se čtou.

Medvídka trápilo pořád víc, že si nemůže hrát s dětmi. Až se mu z toho trápení svěsilo jedno ouško.
"To nic," utěšoval sám sebe.
"Když teď uslyším pohádku jedním uchem, aspoň mi druhým neuteče, protože svěšené ouško ji nepustí ven!"

"Kde to jsem? Kde jsem?" vykřikl, protože si ještě pořád myslel, že spadl z Měsíce.
Nad Méďou se skláněla trojice věrných kamarádů.
Zajíček mu řekl: "Jsi s námi na louce. Spal jsi a ve spaní ses rozbrečel!"
"Tak já nespadl z Měsíce?" řekl medvídek zaraženě.
"Škoda..."

Shashlick
13.09.2021 4 z 5

Netradiční krátké pohádky, každá cca na jednu stránku. Kniha je bohatě ilustrovaná a malého zaujala. Sice se mi těžko četla kvůli krátkým větám, ale na první čtení to bude ideální.

haki34
19.07.2017 5 z 5

Detska klasika. Pribeh plysoveho medvedika a jeho kamaratov z dvora - Kohutika, Zajacika, psika Cernuska a deti Jacka a Zosi. Velmi mile, pacilo sa mne a teraz na tom ficia moje deti.

1979  90%Veselé příhody medvídka Ouška
1972  100%Čarovné koliesko Macka Uška