Královna Viktorie - Vládkyně impéria, která dala jméno celé epoše

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Poznejte vládkyni britského impéria, která dala jméno celé epoše! V den své smrti 22. ledna 1901 byla Viktorie nejdéle vládnoucí panovnicí britské historie. Za šest desetiletí jejího setrvání na trůně se svět změnil k nepoznání – zatímco Británie vybudovala největší koloniální impérium všech dob, průmyslová revoluce uvedla v život neobyčejné zázraky vědy a techniky. Jak ale vypadala žena skrytá za královským majestátem? Poznejte příběh mimořádné panovnice, seznamte se s mužem, který si získal její srdce, nalezněte odpověď na otázku, jak dokázala devítinásobná matka skloubit péči o rodinu s vladařskými povinnostmi. Zjistěte, jak ovlivnila vývoj britské i světové politiky a co z odkazu této „babičky Evropy“ přežívá dodnes… (citace z webu Extra Publishing...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/466956/kralovna-viktorie-vladkyne-imperia--OJX-466956.jpg 31
Žánr
Literatura faktu, Biografie a memoáry, Historie
Vydáno, Extra Publishing
Orig. název

Queen Victoria, 2020

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (1)

Kniha Královna Viktorie - Vládkyně impéria, která dala jméno celé epoše

Kozel
27. února

Objemný sešit skvěle poslouží coby povšechný náhled na jednu z největších - možná i největší - vladařek Británie. Tím "povšechný" mám na mysli, že se nejedná o vědeckou studii či regulerní biografii/monografii a témat se dotýká spíš povrchně, ačkoliv se dotýká v podstatě všeho; od královnina nástupu, přes její rodinné zázemí, Alberta, politiku i dobu 19. století v podobě největšího rozmachu ostrovní země celkově. Vhodné pro ty, kteří se také kochají seriálem Victoria, nebo se vůbec chtějí podívat blíže na tuto panovnici. Grafická stránka je sama o sobě fenomenální, což podtrhuje ještě zvolený papír (křídový by byl ke škodě).

Ne všechno je super, a tak je hodně znát, že je to soubor článků několika autorů. Proto se velmi často opakují zmínky o zlomových momentech Viktoriina života. Někdy zní užité věty a popisy vyloženě šablonovitě.