crazyslunicko crazyslunicko komentáře u knih

Chlapeček: Moje první vzpomínky Chlapeček: Moje první vzpomínky Elle Mendenhall

Výborný nápad na uchování vzpomínek. Je velmi rozsáhlá. Jednou se k ní budeme vracet :)

05.01.2022 5 z 5

Pohybové hry a cvičení s miminkem v 1. roce života Pohybové hry a cvičení s miminkem v 1. roce života Anne Pulkkinen

Jednoduše popsané pohybové aktivity, které rozvíjí miminko a posouvají ho v jeho vývoji dál.

Důležité je, aby to miminko bavilo a nepřemáhalo ho to. Pohyb hrou :)

Kniha obsahuje spoustu názorných fotografií.

05.01.2022 5 z 5

Jeden plus jeden Jeden plus jeden Jojo Moyes

Kniha je v podstatě jedna velká cesta na matematickou olympiádu, kam veze podivnou rodinku jejich zaměstnavatel. Sestava služka, syn, kterého šikanují a dcera, která je nadaná na matematiku a velký smrdutý pes.

"Zákon pravděpodobnosti v kombinaci se zákonem velkých čísel praví, že někdy musíte akci opakovat víckrát, abyste dosáhli kýženého výsledku. Čím víckrát to děláte, tím jste si blíž k cíli."

"Jestli se mi po ní stýskalo? Chyběla mu jako vlastní končetina. Celé dny se snažil vyhýbat myšlenkám na ni, utíkal před směřováním vlastní mysli. Snažil se nepřipouštět si fakt, že mu ji připomíná všechno, s čím se setkává - jídlo, auta, postel... Několikrát se s ní před snídaní pohádal a tisíckrát vášnivě usmířil, než šel spát."

03.01.2022 4 z 5

Mamince Mamince neznámý - neuveden

Nádherné citáty o mateřství a maminkách.

"Síla mateřství někdy předčí moc přírody." Barbara Kingsolverová

"Neexistuje přátelství ani láska, jež by se daly měřit s tím, co cítí matka k dítěti." Henry Ward Beecher

"Přestože mi maminčina tvář připadala krásná, stávala se nesrovnatelně krásnější, když se usmála, a zdálo se mi, že dodává život všemu kolem sebe." Lev Tolstoj

2 klasické pohádky 2 klasické pohádky Karolína Schwarzová

Nádherné klasické pohádky a ještě nádhernější ilustrace. Kniha obsahuje velmi velká písmenka a je proto vhodná i jako první čtení.

2 klasické pohádky 2 klasické pohádky Karolína Schwarzová

Po dlouhé době jsem si přečetla krásné pohádky...

Bez tebe napořád Bez tebe napořád Taylor Jenkins Reid

Smutné. Velice smutné. Ale také z toho plyne ponaučení, že nikdy nevíme co nás v životě potká a s kým se potkáme. Elsie sice přišla o Bena, ale zase si uvědomila, kdo je pro její život důležitý. Nebudu psát, jak to všechno dopadne ani kdo překvapivý se ji stane velkou oporou. Ale každý den by jsme měli prožít tak, jako kdyby byl náš poslední. A hlavně by jsme si měli vážit každé chvíle, které prožijeme s našimi blízkými... protože si navždy budeme pamatovat poslední slova, které jsme si řekli, poslední písmena, které jsme si napsali a poslední pocity, které jsme s nimi měli.... navždy...

"Láska je láska. Když ji ztratíš, máš pocit, že je to ta nejzkurvenější katastrofa na světě. Prostě kurevská bolest."

"Milý Georgi, mýlila jsem se. Mýlite se. Můžeme zase žít. Nevím, jestli můžeme zase milovat, ale můžeme zase žít. Věřím, že to zvládneme."

"Ty jsi z mého života udělal něco, proč stojí za to žít. Slibuju ti, že s ním udělám něco smysluplného."

Čmelák – Láskyplné povídky Čmelák – Láskyplné povídky Halina Pawlowská

Moc hezké počteníčko :) chvílemi jsem se popadala za břicho smíchy. Kniha obsahuje několik životně důležitých rad - např. jak být šťastný, co mi neřekli apod.

"Lepší hřešit než to řešit!"

21.11.2021 4 z 5

Nejšťastnější miminko v okolí Nejšťastnější miminko v okolí Harvey Karp

Kniha byla hodně doporučována v internetových diskuzích a proto jsem se rozhodla pro koupi. Rozhodně nelituji. Je rozepsána na více než 300 stránek, ale když se tím člověk prokouše, tak nebude litovat. Obsahuje několik utěšujících metod miminka. Zavinování je skvělá věc, díky které se vyspíte konečně celou noc. V knize se nezapomíná ani na maminky, které mají být v klidu, pohodě a hlavně se nehroutit, když děťátko pláče.

"Miminka vám vždycky dají více práce, než jste mysleli... ale také více radosti." Charles Osgood

"Kdo se směje... vydrží!" Mary Pettibone Poolová

Péče o novorozence a kojence Péče o novorozence a kojence Martin Gregora

Jednoduše napsaná příručka pro matky prvorodičky. Obsahuje všechny základní informace v péči o miminko. Je plná různých typů, kterými se můžeme řídit.

Montessori pro miminka: Zahrada Montessori pro miminka: Zahrada Chiara Piroddi

Obrázky pro miminka, která upoutají jeho pozornost. Vyzkoušeno :)

Devatenáct dopisů Devatenáct dopisů Jodi Perry

Sladká romance, kterou jsem si teď potřebovala přečíst. Kniha je plná lásky, naděje, dopisů a přívěšků se vzpomínkami. Kniha poukazuje na to, jak si máme vážit každého okamžiku, který strávíme se svou drahou polovičkou, protože nikdy nevíme kdy se může něco špatného stát. Hlavní hrdinka má 19 dní po svatbě s milovaným člověkem a když se probudí nic a nikoho si nepamatuje. Zatímco její manžel ji bezmezně miluje, pro ni to je jen cizí člověk, kterého nezná a je ji otravný. Přesto všechno mu dá alespoň šanci a čte si jeho dopisy, které ji připomínají jejich život již od počátku.

"To, co jsme měli, je příliš krásné, abychom na to zapomněli. "

"Není nic, co bych nepodstoupil, abych tě učinil šťastnou."

"Jsi roztomilý, můžu si tě nechat?"

10.10.2021 4 z 5

Mrazné květy na skle Mrazné květy na skle Jiří Hanibal

Kniha se četla velice hezky. Konec mi trochu vyrazil dech. Denisa mi byla chvílemi velice nesympatická a arogantní. Bylo opravdu hrozné, jak rychle se jejich role v životě obrátily. Denisa pocházející z velmi vážené a bohaté rodiny a Tomáš obráceně z chudé rodiny. Přesto si k sobě našli cestu, ikdyž...

08.10.2021 4 z 5

Anna: Šarišská amazonka Anna: Šarišská amazonka Eva Ava Šranková

Velice zajímavý příběh o Anně Šařišské amazonce. Měla vcelku příjemný život, než poznala svou osudovou lásku a do jejího života nezasáhl osud.

"Hřích se stal naší každodenní součástí. Provázel nás od okamžiku, kdy jsme se poznali, a neopustil nás ani na konci našich životů. Asi bych se měla trápit tím, zda nám jednou bude odpouštěno, jenže to mě teď netrápí. Pokud by se naše láska nelíbila Bohu, copak by svedl naše cesty opět dohromady?!"

07.10.2021 3 z 5

Kolotoč Kolotoč Paulina Świst

Vzhledem k vysoce postavené laťce s první sérií, jsem od knihy očekávala asi pravděpodobně více. Trošičku mi chyběl více propracovaný příběh o podvody s DPH, kde by bylo podrobněji vysvětleno jak se to přesně dělá, ale asi nechtěla autorka poskytovat návod. Co se týče dějové linky Olky a Piotra, tak tam nemám co vytknout jen mi přišel jejich vztah trochu drsnější. Piotr mi přišel trošičku jako idiot, který se nechá tahat za nos a ne opravdu to nebylo tím, že by byl moc "hodný". Kniha u mě neměla ten dostatečný WAU efekt, ale špatná vyloženě nebyla.

06.10.2021 3 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Neskutečná nálož emocí, lásky, citu, beznaděje... tohle všechno kniha obsahuje... To, že se dva lidé milují ještě neznamená, že spolu zůstanou navždy a šťastní. Nekonečná honba za dítětem a nenaplněná mateřská touha dokáže udělat pěknou neplechu. Tak od půlky knihy jsem jen plakala a nešlo to zastavit... jen pláč, pláč, pláč jako hlavní hrdinka. Pláč, když se nikdo nedívá, pláč ve sprše. Strašně mě to mrzelo, bolelo a prožívala jsem to s ní. Ta bolest nejde ničím vypudit. Prostě tam je a nejde se ji zbavit. Kdo nezažije, tak tohle nemůže pochopit.

"O co jsem přišel, zatímco jsi spala?"
"Zdálo se mi o nás."

"Ještěže uplyne celých pětadvacet let, než si tuhle básničku přečteš, protože jakmile budeme svoji, už tě z tohohle svazku nikdy nepustím. Jsem jako Hotel California Grahama můžeš milovat, kdykoli se ti zlíbí, ale nikdy nesmíš odejít."

"Doufám, že si vybereš tu cestu, která tě učiní šťastnější. I když to nebude volba, kterou bych byl schopen milovat, budu pořád milovat tebe. Ať už budu součástí tvého života, nebo ne. Zasloužíš si být šťastná víc než kdokoli, koho znám."

"Slibuji..."

03.10.2021 5 z 5

Dům U Tří borovic Dům U Tří borovic Hana Marie Körnerová (p)

Krásná kniha s duchaplným příběhem. Alžběta je od mládí terčem služebnictva, kteří si o ni špitají. Tetička ji před tím vším zlým chrání, ale i tak přijde den, kdy ji musí říct pravdu o svém původu. Když však uteče před násilnickým majitelem, neví co si sama se sebou počít. Naneštěstí ji však zaměstná bývalý právník André Trevillon, ale od počátku ji služebnictvo nenávidí za její krásu a tajemství, které ukrývá a dávají ji to náležitě najevo. Ona se však nevzdává navzdory všem nepříjemnostem.

01.10.2021 5 z 5

Tma mezi hvězdami Tma mezi hvězdami Atticus (p)

První kniha přečtená od Atticuse a hned mě velmi zaujala. Jedná se o jednoduché krátké básně převážně o lásce...

"Ztratila sebe v něm, a když odešel, nastalo veliké znovunalézání."

"Tolik milostných dopisů napsaných do větru, že když se stromy pohnuly, viděla v nich jen jeho."

"Přežila jeho lásku a na řeřavých uhlících, které po sobě zanechal, zažehla mocné plameny své budoucnosti."

26.09.2021 5 z 5

Tajemství osudu Tajemství osudu Miriam Thun-Hohenstein

Úžasný silný příběh podle skutečných událostí. Jak jedna láska a nemanželské dítě dokáže zatočit s životy všech, kterých se to týká.

Líbilo se mi, že se to týká mého rodného kraje a částečně města Karviné a zámku Fryštát, který jsem letos poprvé navštívila osobně.

"Nezemřel, kdo není zapomenut"

"Teď už vím, že není žádná naděje, že bych žil. Je konec a já jen mohu ještě chvíli vzpomínat."

23.09.2021 5 z 5

Divá Bára Divá Bára Božena Němcová

Po dlouhé době kvalitní četba, která poukazuje na to, jak moc nás ovlivňuje okolí. Zatímco ji lidé chválili jak je Bára pracovitá, tak ji naopak shazovali, že ji nechtějí doma za nevěstu. Myslím si, že ji velice ovlivnilo i to, že vyrůstala bez maminky jen s otcem, který ji vedl spíše k mužským pracím. Někdy prostě život není jednoduchý...

19.09.2021 5 z 5