crazyslunicko crazyslunicko komentáře u knih

Wanted Wanted Kim Wozencraft

Příjemná četba. Kniha je o tom, jak funguje justiční systém v Americe. O tom, jak funguje policie a jakmile najde pachatele - byť nevinného, tak ho raději zavře do vězení a tím to pro ně hasne. Jak dvě neznámé spoluvězeňkyně spolu plánují útěk z vězení a jak se z těchto dvou neznámých žen stanou přítelkyně na život i na smrt. Mají jediný cíl. Nikdy se zpátky nevrátit do vězení. Jedna si již odseděla 20 let a i přes opakovaný pokus, aby ji propustili a prominuli trest, ikdyž nic neprovedla, ji není vyhověno. Druhá mladá nadějná policistka se šťorala tam kam neměla a proto ji někdo podstrčil drogy do bytu. Ikdyž se hájila, nikdo ji nevěřil. Chce spravedlnost a vrací se na útěku ke svým kolegům a zjišťuje kdo ji podvedl a nechal zabásnout.

01.03.2018 4 z 5

V tvojí kůži V tvojí kůži Lisa Renee Jones

Kniha mě úplně nezaujala. Ze začátku to vypadalo napínavě, hledala se Rebecca, která je na nějaké dovolené s boháčem. Sára nastoupila na její místo v galerii, kde má velmi dominantního šéfa, který vyžaduje poslušnost a setkává se slavným malířem, který chce jen ji. Dál už je to klasická pohádka -chudá dívka a slavným a bohatý chlap, který ji koupí všechno oblečení, vezme ji na výlet...

11.02.2018 3 z 5

Bohyně v domácnosti Bohyně v domácnosti Sophie Kinsella (p)

Knížka byla naprostá oddechovka, vzala jsem si ji sebou na dovolenou a během chvíle jsem ji měla přečtenou. Slečna, která v životě nemusela vařit a uklízet se nevědomky octne v domácnosti, ve které ji přijmou jako hospodyni. První pokusy v kuchyni zachraňuje donáškovou službou, první praní a znehodnocení oblečení, řeší koupí stejných kousků v nemalé hodnotě. O tom, jak člověk vypadne ze svého stereotypního zaměstnání, zhroutí se a najednou začne vidět věci jinak. Najednou začíná myslet sama na sebe a užívá si svobodu "nic neděláním". Kdo nepracuje v psychicky náročné práci, tak to asi nepochopí, ale mě se ta kniha vážně líbila. Není nic, co bych knize vytkla. Naprosto jsem se pobavila a můžu jedině doporučit, pokud se chcete zasmát. Za mě 5 hvězdiček.

09.02.2018 4 z 5

Srdcem proti rozumu Srdcem proti rozumu Tomáš Kristl

Pokračování prvního dílu. Opět nám kniha popisuje vztah Sofie a Tomáše a nečekaně komplikované soužití s dětmi. O tom, jak rodič upřednostňuje své dítě před cizím, ale i vlastním společným. Ono je to ze začátku jednoduché, když nepřemýšlíte nad následky a jak to vlastně bude do budoucna a najednou je prostě všechno jinak.
Každopádně třetí díl už radši číst nebudu...

04.02.2018 2 z 5

13. komnata milenek 13. komnata milenek Tomáš Kristl

Kniha mi ležela ve skříni celkem dlouhou dobu, než jsem ji konečně přečetla. Nejsem si úplně jistá, co chtěli autoři knihy říct. Cítíia jsem z knihy, že pouze omlouvají svou nevěru a v podstatě říkají lidem, že je to úplně normální podvádět partnery. S tímto názorem se neztotožňuji. Bohužel v dnešní době asi jde o nějaký nový trend. Lidé se vezmou, udělají si děti a žena to pak doma se vším odskáče. Uklízí, vaří, vychovává dítě a že vypadá jako uklízečka? Nemá chuť na sex? Podle mě jsou na to snad dva? A je jasný, že mladá, čilá, přitažlivá asistentka má pak hned šanci. Kniha se jinak četla velmi dobře.

03.02.2018 2 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Opět jsem se bavila nad osudem Kostky. O tom, jak všemožně vymýšlejí, jak zvýšit návštěvnost a vydělat peníze i o tom, jak jim neustále dochází peníze a chodí jim upomínky. Je to velice kvalitní oddechovka, tohle fakt musel vymyslet jenom chlap :) . Předpokládám, že čerpal ze svých osobních zkušeností, jinak je to těžko uvěřitelné.

30.01.2018 5 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Zase jsem se z plných plic zasmála. Epizoda s knížetem, svatební hostina a v neposlední řadě bulvární tisk Blesk a nepodařená sebevražda. Nejvíc se mi líbí, jak se všechno co se nepovede, uplácí domácími husami a kuřaty. Hradní psi co koušou návštěvní papuče apod. Těším se na poslední díl :) Konečně nějaká česká kniha, která stojí za to přečíst. Odežene veškeré chmury.

26.01.2018 5 z 5

Velice milé počtení na zimní večery. Hrdinka se dostala do složité životní situace a snaží se dostat rodinu z problémů. Vyřeší to pracováním jako společnice. Možná bych čekala víc dominantnosti mužských postav vůči hrdince, která je za to placená. Naopak mi připadá, že hlavní hrdinka ačkoliv je od toho placená, tak je drzá a taky si dokáže postavit hlavu a naopak ji muži rozmazlují apod. Ale jak říkám je to milé počtení. Navazující knihy si ráda přečtu.

24.01.2018 3 z 5

Brusinky Brusinky Barbara Nesvadbová

Takove to pohodove vtipne pocteni fejetonu :) clovek muze knihu cist na etapy a stale se k ni vracet.

20.01.2018 4 z 5

Lituji, čekají mě Lituji, čekají mě Agnès Martin-Lugand

Knihu jsem si zakoupila ze zvědavosti, jak to s hlavní hrdinkou dopadne. Tak trochu mi připomíná mě, protože jsem v jisté chvíli studovala dálkově a pracovala na plný úvazek jako vedoucí. To si člověk trochu odepře té zábavy a osobního života a je jak chodící mrtvola. Hrdinka pracuje od rána do večera i o víkendech až se z toho psychicky zhroutí. Nakonec odjede na dovolenou se svými přáteli, které celé roky zanedbávala, ale nakonec si všichni k sobě zase najdou cestu. Nemyslím si, že je hrdinka "blbka", jak bylo v některých komentářích zmíněno, ale je to otázka priorit. A pokud nemá člověk co rozvíjet v osobním životě, tak proč nemůže svůj čas a úsilí věnovat práci, která ho baví a naplňuje. Ale všeho s mírou :)

20.01.2018 5 z 5

Francouzky netloustnou - Tajemství věčné štíhlosti Francouzky netloustnou - Tajemství věčné štíhlosti Mireille Guiliano

Kniha se mi velmi líbila. Byla napsána jednoduše a posouvá hranice chápání sebe samé. Líbí se mi, že je kniha doplněna o pár receptů, které velmi ráda vyzkouším.

14.01.2018 4 z 5

Moderní gramatika němčiny Moderní gramatika němčiny Eva Berglová

Přehledně zpracovaná učebnice gramatiky německého jazyka, která je skvělou pomůckou pro zvládnutí studia. Je v ní téměř vše co člověk potřebuje.

07.01.2018 4 z 5

Němčina - Maturitní témata Němčina - Maturitní témata Helena Navrátilová

Kniha je velmi dobře zpracovaná a je dobrou pomůckou ke zvládnutí maturitní i jiné zkoušky z německého jazyka.

07.01.2018 3 z 5

Němčina Otázky a odpovědi nejen k maturitě Němčina Otázky a odpovědi nejen k maturitě Linda Mynarik

Velice dobře zpracovaná kniha, která mi velmi pomohla ke zvládnutí maturity z německého jazyka.

Němčina v hospodářství Němčina v hospodářství Věra Höppnerová

Knihu jsme měli používat ve škole, ale bohužel jsme probrali jenom začátek.

07.01.2018 3 z 5

Chování člověka v krizových situacích Chování člověka v krizových situacích Vladimír Kebza

Kniha byla využita ke studijním účelům.

Právo pro střední školy Právo pro střední školy Radovan Ryska

Knihu jsem využila ke studijním účelům. Je napsaná jednoduše, přehledně a vystihuje to co je potřeba vědět.

07.01.2018 3 z 5

Znalostní ekonomika a vzdělávání v mezinárodním kontextu Znalostní ekonomika a vzdělávání v mezinárodním kontextu Lucie Severová

Knihu jsem využila ke studijním účelům na VŠ.

Marketing - cesta k trhu Marketing - cesta k trhu Jaroslav Světlík

Kniha použita ke studijním účelům, ale i přesto zaujala i soukromě. Určitě ji využiji v praxi.

07.01.2018 3 z 5

Jak získat sebedůvěru - Klíč k životu podle vlastních představ Jak získat sebedůvěru - Klíč k životu podle vlastních představ Elke Nürnberger

Tento typ knih nečtu, ale udělala jsem výjimku. Něco mi kniha dala, ale popravdě Vás žádná kniha nepřivede na to jak si více věřit. Je to prostě uvnitř každého z nás a hlavně se člověk musí mít rád sám.