Corehead Corehead komentáře u knih

Vnitřní oko Vnitřní oko Wilbur Smith

Tento díl mě ze všech bavil a zaujal nejméně.Na mě je tam až moc magie,trošku moc nadpřirozena a už to není srovnatelné s kvalitou předchozích dílů,zejména dílu prvního.Taita je stále sympatický,byť značně starý a nové postavy se snaží celkově přiblížit postavám z dřívějška.Ale na mě už je to moc...nejhorší díl.Nakonec jsem jej dočetl,ale tentokrát s opravdu velkým přemáháním.

04.06.2011 3 z 5

Na tuhle knihu jsem byl po mnoha velice kladných ohlasech přímo "nadržený".Ano,líbila se mi,velice pěkné,poutavé počteníčko.Zajímavá exkurze do historie Egypta.Držel jsem palce Lostris i Tanovi,prožíval vše s Taitem...a nesnášel národ Hyksósů.
Jenomže miluju Egypťana Sinuheta a ve srovnání s ním tato kniha zaostává.Je pěkná,bavila mě,všem co se aspoň trošku zajímají o dávný Egypt ji vřele doporučuji,avšak bohužel pro ni:Sinuhet je SINUHET.

30.05.2011 4 z 5

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Další povedená kniha od S.Kinga.Vůbec mně nevadí počet stran,naopak.Myslím,že knize prospívá.Dávám plný počet hvězdiček,i když závěr i mně přišel trošičku moc rychlý.Ovšem celkový dojem je ten nejvyšší,opravdu jedna z nej...Kingovek.

22.05.2011 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Po tom všem co jsem o téhle knize slyšel,jsem byl patřičně nažhaven.Ovšem moje nažhavenost rychle vychládala poté,co jsem zjistil,že mně nesedí styl,který manželé zvolili.Děj mně přišel povrchní,vyřešení vražd v podání Josefa Eka nějak moc náhlé a rychlé,a celkově mně to přišlo takové nijaké.Nepopírám,že na dovolenou to asi není špatná kniha,téma je atraktivní,ale nedotažené.Proto dávám 3 hvězdičky,naprostý průměr.

13.05.2011 3 z 5

Mlčení jehňátek Mlčení jehňátek Thomas Harris

Perfektní thriller,samozřejmě předloha lepší filmu.Čtení uteklo jako voda.Dávám pět hvězdiček.

08.05.2011 5 z 5

Krvavá lázeň Krvavá lázeň Mika Waltari

Paráda,nádhera,krása.Oba dva díly jsou vynikající,plné informací ze středověké Evropy,vznik luteránství,procesy inkvizice.Protě moc pěkné.

06.05.2011 5 z 5

Šťastná hvězda Šťastná hvězda Mika Waltari

Jedním slovem:krása,stejně pěkné jako první díl.Zajímavý historický náhled do islámského světa té doby.

06.05.2011 5 z 5

Tommyknockeři Tommyknockeři Stephen King

Čtení šlo samo od sebe.Zajímavý děj,napínavý příběh,atraktivní téma,ačkoliv ne úplně originální.Ale King dokáže ve svých knihách,a to mnohé mají poměrně dost stran,poutavě popsat snad cokoliv.King i zde potvrdil,že je mistrem svého oboru.

04.05.2011 5 z 5

Digitální pevnost Digitální pevnost Dan Brown

Nejslabší Brown.Sice dejme tomu,že použil atraktivní prostředí,ale zase šifry,kódy,opravdu pan Brown používá stejnou kostru,akorát to aplikuje na jiné prtostředí.

04.05.2011 3 z 5

Cujo Cujo Stephen King

Co se stane,když spojíme psa,vzteklinu a Stephena Kinga? Dostaneme na Kingovi poměry útlou knížečku,která nám to bohatě vynahradí napínavým dějem,který se čte de facto na jeden zátah.Chvilkami mně bylo toho psa líto.Moc dobrá knížka.

03.05.2011 4 z 5

Egypťan Sinuhet Egypťan Sinuhet Mika Waltari

Jedna z nejlepších knih,jaké jsem kdy četl.Četl jsem ji už 4x a neustále ji se strýcem,také jejím fanouškem,probíráme,glosujeme.Nádherné historické vyprávění,nutí člověka (tedy aspoň mne),si neustále listovat jeho stránkami.V knize je mnoho poučení,která platí do dnešní doby.Nádhera.

03.05.2011 5 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Dobrá sci-fi.Ani mně nevadilo,že se jedná o chodící kytky.Nejsem fanda "čistých" sci-fi,ale tahle se mně moc líbila.Vlastně je to jedna z nejlepších knížek tohoto žánru,které jsem četl.Takže i když jsem možná trochu naivně čekal nic moc zábavu,nakonec jsem byl příjemně překvapen a dávám 4 hvězdy.

02.05.2011 4 z 5

Laskavé bohyně Laskavé bohyně Jonathan Littell

Po přečtení a i během něho,jsem měl chvilkami strašné pocity.Říkal jsem si,zda bylo něco,nebo spíš někdo,schopno vyprodukovat takové bezcitné šílenství a zlo,jak to popisoval příslušník SS,hlavní "hrdina" knihy.Je to silná kniha,jiný pohled na 2.světovou válku,strašný a brutální pohled,ale taková ta válka byla.Jedno vím jistě,a to, že v nacistickém Německu bych žít nemohl,ta mašinérie ovládající lidi a v mnoha případech z nich dělající stroje k zabíjení,jen aby nepřemýšleli,pouze poslouchali rozkazy.Velmi poučná knížka o hrůzách nacismu,o bezcitnosti příslušníků wehrmachtu,o utrpení jejich obětí,především Židů.Jedna z nejlepších,jaké jsem o 2.světové válce četl.

01.05.2011 5 z 5

Stoupenci plamene Stoupenci plamene David Morrell

Pěkné.Hned po trilogii Bratrstvo růže,Bratrstvo kamene a Svazek noci a mlhy,moje nejoblíbenější.Jeho knihy nejsou tak "tlusté" a možná tak propracované jako u některých jiných autorů ,ale čtou se pěkně,díky rychlému spádu a akčnímu ději.

30.04.2011 4 z 5

Karta smrti Karta smrti Nick Stone

Moc pěkné počteníčko.Chvilkama mě při popisu vražd,nebo při popisu praktik woodoo náboženství jímala opravdová hrůza...Moc pěkný thriller,atraktivní zápletka z prostředí dealerů drog a exotického náboženství.Výborná kombinace.

29.04.2011 5 z 5