Corehead Corehead komentáře u knih

Ochlazení Ochlazení Daniel Wolf (p)

Naprosto skvělá knížka, která mě pohltila od začátku až do konce. Jedna z nejlepších, jakou jsem četl od českých spisovatelů. Naprosto mě šokovala podoba událostí, jež autor popsal v knize s tím, co se děje nyní na Ukrajině, 6 let poté, co knihu napsal. Fandil jsem hlavnímu hrdinovi a hltal každé slovo. Doporučuji.

27.05.2014 5 z 5

Doktor zabiják Doktor zabiják Josh Bazell

Naprosté a velmi příjemné překvapení. Styl psaní přímočarý, děj se nevleče. Velmi břitký a místy dost drsný humor. Dostatek akce a jako bonus se dozvíme i zajímavosti z lékařského prostředí a z denního života v obyčejných amerických nemocnicích. Téma mafie je zde jen trošku popsáno, přesto velmi výstižně, vtipně a kvalitně. Dávám naprosto nečekaně 5 hvězdiček a chystám se i na případné další knihy od tohoto autora.

24.04.2014 5 z 5

Exploze Exploze Liza Marklund

Dočetl jsem tuto knihu, která láká tím, že je v edici Světový bestseller. Upřímně jsem čekal mnohem víc, než nabídla, ale jako oddechovka s krimi zápletkou to není špatné. Téma je poměrně zajímavé, redakce novin popsána věrohodně ale něco tomu chybí, nemá to "grády". Někteří severští autoři a i autorky se mi ovšem čtou podstatně lépe a proto tuto knihu hodnotím zcela průměrně.
A musím podotknout, že i mně často vadily velmi zhurta používané vykřičníky na konci vět.

28.03.2014 3 z 5

Tajemství sedmého syna Tajemství sedmého syna Glenn Cooper

Pro mě naprosté překvapení a to velmi příjemné. Autora jsem doposud neznal. Kniha má výborný děj, zápletka je velmi neotřelá, hlavní hrdinové jsou lidé se spoustou chyb. Moc se mi líbily návraty do historie, kde vše důležité z děje začalo.
Jsem zvědavý, zda mne překvapí i pokračování, jež mám již půjčené doma a ještě dnes se na ně vrhnu :-).
Doporučuji a dávám pět hvězdiček.

09.09.2013 5 z 5

Hněv Boží Hněv Boží José Rodrigues dos Santos

Moje druhá knížka od tohoto portugalského spisovatele a opět jsem mile překvapen.
Od první do poslední stránky velmi zajímavé čtení. Člověk se hodně dozví o islámu jako takovém a především o temné straně tohoto náboženství, o islámském fundamentalismu. Velmi podrobné pasáže popisující příčiny a motivy chování islámských radikálů, to jak jsou pro účel terorismu rekrutováni a nakonec i páchají ty nejkrvavější teroristické atentáty po světě, střídají poměrně akční pasáže, kde se na snaze dopadnout hlavní zápornou postavu knihy opět podílí historik Tomás Noronha. Sympatický hrdina, který se znovu zaplete do akce amerických vládních organizací, tentokrát proti islámským radikálům. Kniha se mi četla velmi dobře, nemá žádných hluchých míst, až na poměrně hollywoodský závěr.
Přesto dávám plný počet hvězdiček.

23.06.2013 5 z 5

Šifra samotného Boha Šifra samotného Boha José Rodrigues dos Santos

Tak tuto knížku jsem začal číst s velkým očekáváním. Po jejím přečtení musím říct, že mě nezklamala. Děj je napínavý od začátku až do konce, poměrně akční scény střídají obsáhlé pasáže z oblasti vědy, především fyziky všech oborů, matematiky a také náboženství. Ovšem přesto, že tyto "vědecké" pasáže jsou poměrně obsáhlé, nenudí, patří do děje a člověk v nich najde odpovědi na otázky, které si nejspíš sám občas klade. Hlavní hrdina je klasický historik, který se díky pátrání, na které je najat íránskou vládou, dozví i věci z jiných oborů, než je historie.
I když kniha obsahuje ve větší míře odborné rozmluvy a rozhovory, má napětí, pěkně graduje a dobře se čte. Rozhodně doporučuji k přečtení a už si vyhlížím další knihy tohoto portugalského autora.

18.06.2013 5 z 5

Na útěku Na útěku Rachel Ward

Dost jsem o této knize slyšel a docela jsem se na ni těšil. Autorka pro mě byla zcela neznámá a tak jsem byl zvědav, co mi přichystá za zážitek.
Po přečtení nejsem ani zklamaný, ani potěšený...prostě knížka se mi poměrně líbila, ničím neurazila můj vkus, téma má rozhodně neotřelé a zajímavé, postavy příjemné, nijak nefilozofující a prostě "na útěku". Před světem, před sebou samými a hlavně před čísly. Od začátku je jasné, kam to vše spěje, nekoná se žádný dějový zvrat a šokující překvapení, ale vůbec to nevadí.
Vulgarismy používané vskutku hojně, mně nijak nevadily, protože z vlastních zkušeností vím, že mladí tak mluví a snad někdy i hůř...
Prostě a zkrátka, kniha zajímavá, nijak světoborná, jako oddechovku doporučuji. A protože mám půjčeny i další dva díly, hned se do nich vrhnu..a opět s tím, že si při nich, když nic jiného, pěkně oddychnu.

27.03.2013 3 z 5

Volný pád Volný pád Lee Child

Jízda, jako vždy s Jackem Reacherem. Ano, tyto knihy jsou jasně dané a neobsahují žádná dalekosáhlá moudra, ale tak dobře se čtou ! Děj i v této knize je přímočarý, bez obezliček, řítí se opravdu volným pádem, ani jedna stránka nepostrádá akci a napětí a i když samozřejmě vím, nebo minimálně tuším, že hlavní hrdina zvítězí, tak je to jedno, protože já Jackovi už dávno fandím a oblíbil jsem si i jeho tvůrce.Jack prostě má takový být, tvrdý, stručný, kamarádský, poctivý a upřímný, prostě hrdina s velkým H. I tato kniha, s ním v hlavní roli, je plná soubojů, napětí, určité míry násilí. Je jasně vymezeno dobro a zlo a buďte si jistí, že zlo je bez šance ! Ano, proti Jackovi 100% !

09.02.2013 5 z 5

Zóna nebezpečí Zóna nebezpečí Jeremy Robinson

Musím říct, že tuhle knížku od autora, jehož jsem naprosto neznal, jsem přečetl za dva dny....Líbila se mi, jako příjemná oddechovka velmi slušný počin a nejspíš mě pan Robinson zlákal k tomu, abych se podíval po dalších jeho dílech.
Děj knihy má spád od první do poslední stránky a je naplněn akcí střídající akci. Trošku mi při čtení pasáží o pokusech s lidskou DNA a o jejich možných následcích naskakovala husí kůže...hrůzou z toho, kam by tento výzkum až mohl vést...a jen tiše doufám, že až tak to úplně není. Kniha pro mě byla milým zpestřením a překvapením.

27.01.2013 4 z 5

Za cenu života Za cenu života Lee Child

Moje další dočtené dílko od Childa a opět jsem potěšen. I tato kniha mi přinesla napětí, zábavu a akci, přesně to, co jsem od ní chtěl a očekával. Neobsahuje žádné hluboké myšlenky, nějaká celoživotní poučení, ale předkládá nám jasně daný příběh, který čtenáře zabaví a dá mu jistotu, že čas prožitý s touto knihou není ztracený.Přímočarý děj, jasně dané záporné a kladné postavy, akce, napětí, drsné scény,v tomto případě vsazené na území pusté a téměř liduprázdné Nebrasky, kde je pár místních obyvatel terorizováno klanem Duncanů, jež skrývá svou temnou minulost a snad ještě temnější přítomnost.
Takové přesně jsou příběhy s Jackem Reacherem a ani tento není výjimkou.
Příjemné počtení a odreagování a těším se na další stránky, které v budoucnu strávím s mým oblíbencem Jackem.

09.10.2012 5 z 5

61 hodin 61 hodin Lee Child

Zatím 3. kniha od Lee Childa, do které jsem se pustil, a opět perfektní.Akce od začátku do poslední stránky,napětí,spád.Děj se řítí pořád dopředu,bez klopýtnutí a spěje ke svému vrcholu bez nějakých obezliček a překážek.Hlavnímu hrdinovi nelze nefandit.
Moc pěkné počteníčko,Reacher se stávám jedním z mých knižních oblíbenců a už se těším na další knihy s ním.

15.09.2012 5 z 5

Barva kouzel Barva kouzel Terry Pratchett

Dlouho jsem se nemohl odhodlat pustit se do tolik vychvalovaných,diskutovaných,ale i kritizovaných knih o Úžasné Zeměploše.
Nakonec jsem se teda do čtení pustil a musím říct,že nelituju.Líbí se mi humor,ironie v prvním díle používané.Oblíbil jsem si zmateného a smolařského Mokroplaše a fandím krásně naivnímu a vše si idaelizujícímu Dvoukvítku.Kniha se mi líbila,příjemně mě odvedla od starostí běžných dní a pobavila mě.Už se těším na další příběhy ze Zeměplochy,další díl již mám půjčený doma.Dávám 4 hvězdy jen z důvodu,že očekávám ještě lepší pokračování.

09.05.2012 4 z 5

Tristanova zrada Tristanova zrada Robert Ludlum

Musím nechtě přiznat,že dle mého soudu se jedná a nejslabší knihu od Ludluma z těch, které jsem četl.Děj i příběh jsou atraktivní,počátek války,intriky v tajných službách Německa i spojenců,život v Moskvě po stalinistických čistkách...ano,to je atraktivní dost a dost,ale jedna věc mně tam moc vadila a chvílemi působila i až směšně a nevěrohodně.Naprostá "dokonalost" hlavního hrdiny,který připomínal svou téměř nezranitelností a nesmrtelností Jamese Bonda....
Jinak nadprůměr,4 hvězdičky.

16.04.2012 4 z 5

Pád titánů Pád titánů Ken Follett

Nádherná kniha a Follet mě opět nezklamal.Zajimavé a vzájemně se prolínající osudy lidí všech společneských vrstev z prakticky celé Evropy.Dramatické vykreslení hrůz zákopové války,ruská revoluce,život horníků ve Walesu,život evropské smetánky včetně královských a císařských dvorů,to vše dělá z knihy pěkné dílo.Už teď se těším na další pokračování.

22.01.2012 5 z 5

Svatá válka Svatá válka Peter L. Bergen

Zajímavý pohled do zákulisí teroristů z Al-Káidy.Rozhovory,kdy novinář pod terstem smrti,schovaný v kukle a za přísných opatření je dovezen někam,kde poté udělá rozhovor i s bin Ládinem.A věděli jste,že Al-Káida má podíly i ve firmě Motorola a že firma Ben Laden Group financovala stavbu dálnic v Texasu?

16.01.2012 5 z 5

Kainovo znamení Kainovo znamení Tom Knox (p)

Tak dostal jsem tuhle knihu od bratra mojí milované přítelkyně.Ona jí vybírala...a musím říct,že se mi trefila do noty.Svižný děj,akce střídá akci a dokonce se v závěrečných kapitolách octneme na území České republiky.Velmi příjemná knížka,která nastolí řadu otázek,především o Baskicku a jeho původu a historii,o holocaustu a fašismu a jeho zvěrstvech.

14.01.2012 5 z 5

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

I u této knihy od D.Browna jsem se dobře pobavil a příjemně jsem s ní zabíjel čas.Ale někdy jsem se v tom množství symbolů a legen a zednářských tajů začínal ztrácet.Kniha to není špatná,ale já osobně bych ji za světový trhák neoznačil.Dalo by se říct,že jsem od ní čekal o trošku víc,než jsem dostal.U mě lepší Andělé a démoni a i velmi podobná Šifra mistra Leonarda.

10.01.2012 3 z 5

V lesích V lesích Tana French

Od této knihy jsem,možná neoprávněně a ovládán názory jiných,čekal více.Ne,není špatná,je asi i zajímavá,ale mě prostě nebavila.Nějak ději chyběl "šmrnc",nevím,prostě to nejelo jak pro mě mělo jet.Ale nijak tuto kniho nezatracuji,prostě jenom mně nesedla.Dvojice ústředních detektivů,žena a muž už je téměř jistotou,byla nějak rozvláčná,pomalá....nevtipná.Dávám naprostý průměr.

12.12.2011 3 z 5

Rozbité okno Rozbité okno Jeffery Deaver

Teda,ufff!Parádní knížka.Zatím nejlepší od Deavera,a to jsem jich už pár přečetl a špatná nebyla ani jedna :-).Ovšem tohle!Normálně jsem po přečtení (ono mě to chytlo už během čtení) šel zatáhnout žaluzie.Tedy,jestli tohle je možné,sbírat data a potom si s nima dělat co chci,likvidovat cíleně cizí životy na jakýkoliv způsob,brr,jímá mě děs a hrůza.Strašná moc nad lidma.Nejsem naivní a věřím,že data jsou zneužívána,jenom doufám,že ne v takovém měřítku a hlavně k těmto účelům.Brilantně napsáno, těšil jsem se na každou další stránku.Silně znepokojující kniha a i poučná.Zásadně už neodpovídám na jakékoliv marketingové akce.Nikdy!

12.08.2011 5 z 5

Dcery Lamače kostí Dcery Lamače kostí Ted Dekker

Příjemné překvapení.Nevěděl jsem co očekávat,ale velmi napínavý děj a jasně vykreslené postavy mně velice zaujaly a rychle vtáhly do děje.Zajímavé prolínání děje ve válkou zmítaném Iráku s Texasem,kde řádí sériový vrah,se posléze spojí v jednu napínavou dějovou linii..Byl jsem napnutý jako struna až do poslední stránky.Po přečtení jsem si říkal,kam až bych byl ochoten zajít já,zda tak daleko jako hlavní postavy v této velmi dobré knize.A nejhorší je,že nevím.Brilantně je zde naznačeno,jak velmi tenká je hranice mezi zlem a dobrem,pokud vůbec nějaká je.

10.06.2011 5 z 5