cmelda87 cmelda87 komentáře u knih

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Podle popisu jsem od knížky čekala víc. Měla jsem pocit, že se tam dost věcí opakuje a tím se příběh zbytečně natahuje, což mě trochu nudilo. Ale kousek za druhou půlkou už to bylo lepší a nakonec celkem dobrý příběh ;-) Výstižná psychologie postav a příjemná postupná lepšící se proměna Rachel.

08.09.2020 3 z 5

Všechno, co by měla znát každá žena Všechno, co by měla znát každá žena Alanna Kalb

Jak to jen správně ohodnotit.? Našla jsem v té knížce pár dobrých rad. Další byly takové, které člověk zná a přečtením si je jen zopakoval. A Ty zbývající? Omlouvám se všem, koho teď pohorším, ale musela bych být taková ta "blbka v růžovém z americkýho nekonečnýho seriálu",abych ten zbytek dokázala ocenit ..

06.08.2020 3 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Jelikož jsem Manželovo tajemství četla v elektronické podobě,tudíž jsem podle zadní strany knihy nevěděla o čem to bude,tak mi chvíli trvalo vyznat se ve všech těch jménech a celkově se začíst. Pak už to šlo a dost se mi líbila zpracovaná psychologie postav a jejich vztahů. Příběh byl dobrý. A epilog ještě lepší :-)

06.08.2020 4 z 5

Láska Láska neznámý - neuveden

Moc pěkně zpracovaná knížečka :-)

14.07.2020 5 z 5

Řvi potichu, brácho Řvi potichu, brácho Ivona Březinová

Od této autorky jsem už dříve četla knížky zaměřené na závislosti a byly moc dobře napsané.
A v této knížce bylo dosti přesně a přitom opravdu citlivě zpracované téma PAS.
Navíc napsané tak, že tomu porozumí všechny věkové generace.
A taky si myslím, že je to jedna z těch knih, kterou si může, nebo měl by, přečíst opravdu každý.

27.05.2020 5 z 5

Štrúdl svaté Anežky Štrúdl svaté Anežky Štěpánka Ráchel Popková

TÍMTO JEN DOPLŇUJI ANOTACI BROŽŮRKY TAK, JAK JE UVEDENO NA JEJÍ ZADNÍ STRANĚ:
Umění dobře žít, stejně jako umění udělat opravdu dobrý štrúdl není v dnešní době, tolik holdující polotovarům různého druhu, vůbec samozřejmé. Je k tomu zapotřebítaké čas, odhodlání, úsilí, zkušenost i nápaditost ... Anežka Přemyslovna se nikdy nepyšnila vlastnictvím šéfkuchařských hvězdiček, zato kolem její hlavy bychom dnes jistě nějaké napočítali.
Inspirovat se jejím životním příkladem k ochucení nebo dochucení našich vlastních životů, to je výzva pro všechny, kterým polotovary prostě nestačí.

16.05.2020

Děvčátko s kosou Děvčátko s kosou Michael Stavarič

Ztotožňuji se se všemi zde uvedenými kladnými komentáři.
Velmi mile mě překvapilo celkové zpracování a podání příběhu, poučné poselství na každé stránce i kolážo-ilustrace.
Jen ta již několikrát zmiňovaná špatná přehlednost textu na stejnobarevném pozadí a přesah textu na stránce, ubírá tu jednu hvězdičku z celkového mého hodnocení.
A nejvíc mě pobavily "značkové" plavky Smrtečky :-)

22.04.2020 4 z 5

Oskar a růžová paní Oskar a růžová paní Éric-Emmanuel Schmitt

Tento příběh se mi moc líbil! :-) Přemýšlela jsem, jaké bych k němu napsala doporučení a myslím si, že tento příběh by si měli přečíst všichni a zejména Ti, kdo se bojí smrti.
Podle mě je totiž tento příběh, vyprávěný Oskarem, navzdory jeho situaci,s úsměvem a naprosto odzbrojující a zároveň všeobjímající, až uklidňující.
Rozhodně má tato knížečka své stálé místo v mé knihovně.

17.03.2020 5 z 5

Oskar a Růžová paní / Noemovo dítě / Pan Ibrahim a květy koránu Oskar a Růžová paní / Noemovo dítě / Pan Ibrahim a květy koránu Éric-Emmanuel Schmitt

Moje první přečtená knížka od tohoto autora. Jeho styl psaní se mi dobře četl. Všechny tři příběhy se mi líbily, i proto jak hezky je v nich propojená dětská zvídavost, touha a snaha naslouchat a něco se naučit, a moudrost těch opravdu dospělých.
V každém jsem si našla něco, co mě oslovilo, pobavilo, poučilo. Ale opravdu nejvíc se mi líbil příběh Oskar a Růžová paní :-)

17.03.2020 5 z 5

Klára a Karolína: dvojčata přes propast času Klára a Karolína: dvojčata přes propast času Penelope Farmer

Chviličku mi trvalo, než jsem se v tom správně zorientovala, ale i přesto to byl poutavě a uvěřitelně napsaný příběh, který se četl sám.
Vtáhl mě a moc se mi líbil, zejména konec.
Na každé postavě mě opravdu upoutalo něco jiného.
A tak, jak už tady několik hodnotících zmiňovalo, taky si myslím, že to je příběh opravdu pro každého a ne jen pro děti :-)

12.02.2020 5 z 5

Úsměvy smutných mužů Úsměvy smutných mužů Josef Formánek

Nečetla jsem, ale viděla jsem film a hodně se mi líbil. Je to dost dobře zpracované a podané. Mám ráda skutečné příběhy ze života, tak jak opravdu jsou a se vším všudy. Tak to nejlépe druzí pochopí. Děkuji autorovi a vážím si toho - problematika závislostí mě zajímá hodně a už dlouho - s drogově závislými jsem nějaký čas pracovala a s alkoholikem měla vztah..
Takže v takových příbězích vždy cítím a najdu něco víc, než "běžný" čtenář a pozorovatel.

07.02.2020 5 z 5

Madame dnes přijde později Madame dnes přijde později Susanna Kubelka

Jediné, co se mi na celém tom příběhu líbilo, když Tizia popisovala svoji práci - úpravy všech těch bytů. A taky poslední asi dvě kapitoly. A to je tak všechno..

16.01.2020 1 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Moje první prečtená kniha od tohoto autora. Chvilku mi trvalo, než jsem "najela" na jeho styl. A trošičku mě mátlo to propojování a odkazování na Sněhulaka, ale líbilo se mi to. Celkově. Určitě si časem přečtu další.

18.07.2019 5 z 5

Před bouří Před bouří Diane Chamberlain

Líbila se mi. I když o trochu míň, než ty ostatní, které jsem od této autorky prozatím četla.

10.05.2019 4 z 5

Úplňk Úplňk Radkin Honzák

Úzká brožůrka bohatá obsahem vešovaných postřehů z doby dřívější i nynější, odlehčených laskavým humorem, jež je panu Honzákovi vlastní :-)

12.04.2019 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Možná někomu připadne, že je tam až moc sexu a vztahových zápletek, ale takhle to přece mezi lidmi chodí všude, nebo ne.? Rozhodně tam nebylo nic neuvěřitelného a i to je na stylu psaní Patrika Hartla to dobré. Jak bylo napsáno v závěru. Tato knížka mě rozesmála i dojala. Líbila se mi :-)

04.03.2019 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Moje první přečtená knížka od Patrika. Okamžitě mi sedl jeho styl. Všechno ze života, nic přehnaného. Pohodové čtení pro každého. Moc se mi to líbilo. Už mám nachystané ty další a těším se! :-)

07.12.2018 5 z 5

Zpěvavý pes / Konečně, má drahá... Zpěvavý pes / Konečně, má drahá... James Hadley Chase (p)

Mám přečteno "Konečně má drahá." Dobře se to četlo. Moje první kniha od J.Ch. Chase - nebylo to špatné :-)

17.11.2018 4 z 5

Touha tulipánů Touha tulipánů Lena Klassen

Možná se mýlím, ale připomíná mi to Chatrč. Akorát, že tento příběh je popisován z pohledu a prožitků ženy a není tolik rozsáhlý. Ale taky se mi líbil :-)

14.11.2018 4 z 5

Prokletí minulosti Prokletí minulosti Madeleine Brent (p)

Moje první kniha od tohoto autora. Dobře napsané. Zajimavý příběh o odvaze, vnitřní síle a soudržnosti. Sympatická hlavní hrdinka a její přátelé.

26.10.2018 5 z 5