Clea3112 Clea3112 komentáře u knih

Buddhovy pohádky na dobrou noc Buddhovy pohádky na dobrou noc Nagaraja Dharmachari

Moc hezké !

19.11.2022 5 z 5

Tajemství okamžitého léčení Tajemství okamžitého léčení Frank J. Kinslow

Kniha vám odhalí jednoduchý návod, jak si pomoct, když se necítíte nejlépe - fyzicky, či psychicky. Je to vlastně taková instrukce, jak si najít cestu k meditaci, zastavení myšlenek, zklidnění se a uvolnění od bolesti tou úplně nejjednodušší cestou, jakou to jde. Chcete-li se naučit meditovat, často se dozvíte radu - Zastavte myšlenky, prostě na nic nemyslete. Snadno se řekne, hůře se dělá :) Ale F.J.Kinslow vás to naučí a ani o tom nebudete vědět. Vše co popisuje, funguje a to je úžasné. S touto knihou nepospíchejte, určitě nepřeskakujte kapitoly a buďte trpěliví. Vyplatí se to !

13.08.2021 5 z 5

Zbožňuju New York Zbožňuju New York Lindsey Kelk

Knížka na chvíle, kdy potřebujete vypnout, pobavit se, nahlížet na svět a každodenní problémy s úsměvem a nadhledem. Trošku ala Bridget Jones:) Úsměvné, nenáročné čtení pro odpočinutí.

10.04.2019 3 z 5

Japonky nestárnou ani netloustnou Japonky nestárnou ani netloustnou Naomi Moriyama

Taková japonská verze Francouzky netloustnou :) Příběh mladé Japonky, která zakusí život ve Státech a s tím i problém zvaný obezita. Osobní story se volně prolíná s povídáním o japonské kuchyni a vzpomínkami na dětství. Řada receptů, a i když nezkusíte všechny, aspoň se seznámíte s běžným repertoárem japonské kuchyně.

28.06.2018 3 z 5

Suši v duši Suši v duši Eva Urbaníková

Teprve když se květina přesadí, ukáže se, jak moc je vlastně adaptabilní, zda zvládne/nezvládne zakořenit v novém prostředí a jak moc jí chybí původní zázemí....Autobiografický příběh slovenské dívky, která s nadšením a plným odhodláním skáče po hlavě do tolik odlišného kulturního světa Země vycházejícího slunce, aby se z něj zase pomalu, krůček po krůčku vynářela a zjistila, že vše, co na první pohled působí krásně, idylicky a exoticky, ne vždy takové bývá i ve skutečnosti. Příběh, který napsal - a píše docela často v nejrůznějších variantách, -život. Po literární stránce čtivá story pro ženy, ale přidávám čtvrtou * za opravdu podrobné informace z každodenního života Japoncůa přiblížení jejich mentality. Je znát, že autorka strávila v Japonsku mnoho let a že byla sama japonskou kulturou fascinována natolik, že se ji snažila nejen "naučit", ale i pochopit. Svými postřehy, detaily a autenticitou (třebaže v mnohém subjektivní) předčí i mnohé průvodce. Vztah muže a ženy bývá komplikovaný už jen svou odlišnou podstatou samotného bytí a potřeb, o to více je to složitější, narazí-li na sebe dvě zcela odlišná kulturní prostředí s jinými tradicemi, zvyky, prioritami, temperamenty... To, co na začátku láká a fascinuje (oba světy), se může nakonec ukázat nepřekonatelným zdrojem problémů.

13.05.2018 4 z 5

Nevěry Nevěry Jana Moravcová

Takové průměrné ženské povídání o tom, jak naložit s tím, když život přivane partnerská trable. Některé povídky byly úsměvné a odlehčené, jiné v trochu vážnější poloze, některé úplně prosvištěly a dnes si je již nepamatuji. Asi každý pohled má své místo a opodstatnění. Jako je pestrý život, jsou pestré i názory a postoje k životu samu. Každý si najde své.

05.04.2018 3 z 5

Lady Fuckingham Lady Fuckingham Oscar Wilde

Literární fajnšmekři si na své nepřijdou. Příznivci erotického žánru určitě :) Nabízí se otázka, jak toto dílko hodnotit. Je to skoro, jako když se na filmový festival v Cannes zatoulá nějaký rozverný, barvitý snímek s dokonale atletickými těly mladých herců a vnadných hereček, které sice mnohé oko potěší, tělo i duši rozptýlí, ovšem v top- žebříčku ceněných kousků jej nakonec nenajdete. Zaujme rok vydání i kejklata kolem autorství, která byla bezpochyby skvělým vydavatelovým tahem na branku. A neboť stále ještě brouzdáme ve vodách krásné literatury, nemůžu prostě jít výš než na 1,5 hvězdy. A rozhodně za tím nestojí nějaká prudérie :) Spíše trochu unuděná monotonie Lady Fuckingham.

24.01.2018 1 z 5

Povídky o ženách Povídky o ženách * antologie

Ženy a pocity, které doprovází ženský svět ve spojení s muži - naděje i zklamání, pochybnosti i odhodlání, touha po blízkosti i odcizení, rozvernost i žárlivost, sebelítost i tvrdost, když dojde na lámání chleba. Jedenáct povídek na téma ženské duše. Přečteno za jeden večer. Ač čtivé, tak nějak mi ty příběhy prosvištěly kolem uší a dneska už jen ztěží tápu, o čem to vlastně bylo.

12.01.2018 2 z 5

Cesta nespoutané ženy Cesta nespoutané ženy David Deida

Pro mě zklamání. Velmi rozvleklé, pomalé a bohužel nepřinášející nic moc nového a objevného. Rovněž mně vadilo neustálé opakování několika základních tezí. Opravdu netuším, zda je to tím, že Autor neměl co více nabídnout, nebo tím, že absolutně podceňuje své čtenáře a čtenářky co se týče jejich důvtipu a inteligence....Promiň, Davide, - když si teda teď tykáme, - ale mě jsi nepřesvědčil....

27.12.2017 2 z 5

Přeloženo s láskou Přeloženo s láskou Fabienne Betting

Absolutní pohodovka na dovolenou, nebo když potřebujete vypnout a něčím se příjemně naladit. Úsměvný, romantický příběh, který pohladí, pošimrá a přitom není vůbec přeslazený. Peripetie, do kterých se můžeme dostat, když nám na nose přistanou růžové brejličky a zapomeneme na svět kolem nás. Nezapomeneme-li přitom všem na umění sám sobě se zasmát, nebrat se moc vážně a přiznat si přehmat, dopadne to dobře :) Psáno lehkým perem, čteno jedním dechem.

27.12.2017 4 z 5

Tichošlap Tichošlap Sylva Lauerová

Dobrý námět je klíč. Ovšem ani klíč ještě není zárukou, že se dostanete dovnitř do pokladnice. Bohužel stejné pocity mě provázely i při čtení Tichošlapa. Zajímavý nápad i netradiční kompozice tu jsou. Kniha je čtivá, dynamické pasáže ( čtyři nezávisle plynoucí příběhy) střídají pomalé, lyricky laďané části (které se točí kolem ponuré postavy podivínského bezdomovce). Živé dialogy i pocit tajemna vás ženou dál a vy plni nedočkavosti čekáte, jak to celé spolu vlastně souvisí... Rozuzlení, resp. objasnění přichází na posledních dvou stranách. A za sebe musím konstatovat - nepřesvědčivé. Nedotažené. Zploštělé. Trochu instantně uvařená potřeba sdělit "poslání". Celkovému dojmu z knihy závěr spíše uškodil, než pomohl.

26.11.2017 3 z 5

Z deníku ajťáka Z deníku ajťáka Lukáš Pavlásek

Úsměv na rtech u mě kniha vyvolala a to se počítá :) Nenáročná pohodovka, a pokud máte ve svém okolí nějakého ajťáčka, vaše laskavé pochopení pro něj se jistě prohloubí....Oni ten svět prostě vidí "trošku"
jinak :)

17.11.2017 3 z 5

Poměrně nadčasová kniha, která má spoustu využitelných nosných myšlenek, i když některé příklady a tipy jsou poplatné době. Osobní příběhy hrdinů mají působit motivačně (každý to zvládne!), ale za mě osobně tyto pasáže byly trochu zdlouhavé.

03.03.2024 4 z 5

Boj s artrózou Boj s artrózou Ana Maria Lajusticia Bergasa

Útlá knížečka, která přináší jednoduché řešení pro boj s artrozou - dostatek proteinu, vitaminu C a hořčíku. Kolem této myšlenkové osy se točí celá autorčina studie. Nevím, zda recept je skutečně tak jednoduchý, jak autorka popisuje, nicméně má-li člověk problém, je ochoten zkusit cokoliv. V tomto případě se naštěstí nejedná o nic extrémistického.

26.02.2023 3 z 5

Soundtrack v hlavě: Co dělat, aby myšlenky hrály v náš prospěch Soundtrack v hlavě: Co dělat, aby myšlenky hrály v náš prospěch Jon Acuff

Postřehy, osobité nápady a tipy, jak nepodléhat kolotoči negativního myšlení, které nás někdy - ač nevědomky - sráží, či odrazuje od našich snů, cílů, předsevzetí. A naopak, jak nastartovat nový způsob myšlení, abychom došli tam, kam chceme. Autor si získá jistě sympatie i tím, že se nestaví do pozice mudrce rozdávajícího rady a poučování, ale s lehkým sarkasmem se nebojí představit sám sebe jako jednoho z mnoha lidí, kteří prostě nejsou dokonalí, ale chtějí se zlepšovat. Kniha osloví určitě právě touto úsměvnou odlehčenou formou postavenou na řadě osobních příběhů, ale i podnětů, jak se na své osobní cestě posunout dál. Ne se vším ladím a ne vše se mi zdá použitelné, ale určitě si každý najde něco pro sebe.

03.01.2022 4 z 5

Citový život zvířat Citový život zvířat Peter Wohlleben

AUDIOKNIHA : Na tuto knihu jsem narazila náhodou a ihned mi učarovala. Psaná pro laiky, ale s erudicí a zápalem, který mě hnal poslouchat dál a dál jako u nějaké detektivky :) Spousta zajímavostí z živočišné říše, které osloví velké i malé posluchače/čtenáře. Na svět zvířat začínám nahlížet nově a těším se na další autorovy knížky.

28.12.2021 5 z 5

Uprdelismus Uprdelismus Jan Menděl

Poslech audioknihy :

Musím přiznat, že s jsem s titulem této knihy měla od začátku problém. Nemůžu se ubránit dojmu, že to byl hlavně "marketingový tahák" na čtenáře, aneb jak zaujmout a vyčnít tak trochu z řady v záplavě knih týkajících se osobního rozvoje. Nejsem žádný puritán, ani příslušník starší generace, ale ne zrovna řídké používání vulgarismů (budiž p*del v růzých formách, ale pi*oviny ap.) mi přišlo v kontextu tématu prostě zbytečné. Jako by autor musel pořád za každou cenu dokazovat, že má opravdu všechno up*dele. Prostě méně je někdy více. Pokud jde o obsah, každý si asi najde něco, co si z knihy odnese - podle vlastních nároků a potřeb. Kniha jako celek na mě určitě wow!-efekt neudělala, ale nelze ji zatratit. Zajímavé byly kapitoly o hypnoze, autohypnoze a autorově odvaze mluvit otevřeně o panických atakách, se kterými se potýkal. Interpret (Filip Švarc) i rebelantsky laďané tony rocku při přechodu z jedné kapitole k druhé byly určitě výbornou volbou a atmosféru knihy podtrhují. 3,5 *

11.09.2021 3 z 5

Jak jsem proje(d)la svět (1) Jak jsem proje(d)la svět (1) Lenka Požárová

Zajímavý nápad. Krásné, všemi barvami hrající fotografie. Netradiční a přitom nenáročné recepty (některé vyzkoušeny, super ! :) ). Jediné, co mi úplně nesedlo, byl doprovodný text. Podle titulku jsem asi čekala přece jen trochu víc. Byla jsem natěšena na charismatické povídání, které mě pohltí a bude unášet neznámými krajinami a s každou stránkou probouzet touhu "Hned chtít vyrazit a ochutnat". Místo toho jsem se prokousávala spíše učebnicovým stylem povídání, které se navíc tak trochu šablonovitě opakovalo. Vyprůměrováno na 3 *.

16.02.2018 3 z 5

Láska je Láska je Daniel Pískovský

Povídky jsou čtivé, náměty - se společným jmenovatelem LÁSKA - různorodé, jen mi trochu vadila "předvídatelnost" autorova stylu. Když čtete první povídku, řeknete si, to je dobrý. U druhé také, ač máte pocit, jako byste to už někde slyšeli. U třetí a další už to víte jistě. Příběhy ze života o životě. Neurazí, ale ani hloub nezapadnou.

15.02.2018 3 z 5

V žabím pyžamu V žabím pyžamu Tom Robbins

Tak to byl opravdu bláznivě namíchaný likér. Chvíli vám trvá, než mu přijdete na chuť. A když se už zadaří, přijdou momenty, kdy si jej plně vychutnáváte a momenty, kdy se zaříkáváte, že tohle pití si u baru už fakt neobjednáte :) Ale možná to byl jen nevhodně zvolený aperitiv......Oceňuji Robbinsovu hravost dějovou i jazykovou, nevadil mi ani jeho sarkastický ton a krunýř prince Drsoně nepřipouštějící ani náznak sentimentu, ani netradičně zvolená Ty-forma...Ale pořád zůstává nějaké to ALE....Možná to byla pro mě přece jen příliš psychedelická jízda, po které potřebuji zase trochu nějaké té klasiky. Takže za 3.

09.01.2018 3 z 5