Claire Claire komentáře u knih

Poslední odbočka na Brooklyn Poslední odbočka na Brooklyn Hubert Selby

autor popisuje děsivý život na brooklynu, tak že všechny postavynebudete mít rádi, nikdo zde není dobrý, každý z nich má nějakou chybu větší chybu, až se děsíte jestli na jednom sídlišti může všechno tohle být a musíte se zamyslet nad vším tímto zda je to vůbec možné(i když víte že je) protože to je neskutečné.
- nečtivé, přímá řeč nerozeznatelná od toho co si člověk myslí, všude samá sprostá slova
+ dobrý děj, popisování pouze toho podstatného, žádná zaujatost či vyvyšovaní některých postav

31.08.2011 3 z 5

Sabriel Sabriel Garth Nix

Krásná kniha, i když ze začátku to nebylo uplně nejlepší, ale celý nápad s magií, nekromanty, clayry a podobně, byl skvělý :) navíc jakmile se kniha rozjela musela jsem ji číst do 3 hodin, protože bych jinak nemohla spát :))

21.08.2011 4 z 5

Midwichské kukačky Midwichské kukačky John Wyndham (p)

Po dni trifidů jsem si do ruky vzala kukačky a musím říct, že to opět byla správná volba.
krásná čtivá knížka, zajímavá svým dějem. Navíc se zajímavým koncem :)

15.08.2011 4 z 5

Úplná prázdnota Úplná prázdnota Iveta Vochalová

Vzpomínám si na děj této knihy jako by se odehrával včera a musím říct, že autorka popisovala Tomášovu cestu tak že vás kniha tak uchvátí, že vás donutí otřít si slzy a pěkných pár dalších minut přemýšlet nad osudem některých lidí.

12.08.2011 5 z 5

Spirála #1 Spirála #1 Džundži Itó

Musím souhlasit Geniální dílo :)
už se těším až utratím peníze za další dva díly! :)

12.08.2011 5 z 5

Nemachruj, ta holka je nakreslená! Nemachruj, ta holka je nakreslená! Miloš Čermák

Knížka, která je velice čtivá, má zajímavý děj a zápletku a navíc je zábavná! co víc si přát? :)

09.08.2011 4 z 5

Crescendo Crescendo Becca Fitzpatrick

Druhý díl mě nijak nenadchl ani neurazil.. žádná zvláštní zápletka ani vyvrcholení, vlastně to všechno je pouze přípravný díl pro ten třetí...

01.07.2011 4 z 5

Město ze skla Město ze skla Cassandra Clare (p)

Mně teda tento díl nadchnul, druhý díl byl až trošku možná přehnaný, ale tento třetí díl se povedl nejvíce.. musím říct, že to je velice čtivé a napínavé, pořád se něco děje - možná že ve skutečnosti by se to takhle nikdy nedělo (pokud nemyslíme jen ten fakt že upíři, andělé atd. neexistují), ale přece kvůli tomu tu mámet y knížky ne? :))

25.06.2011 4 z 5

Tato kniha vám odhalí i jiný pohled na anorexii než běžné příběhy o náctiletých dívkách, které chtějí být hubené.. je uplně jinak... Autorka svůj příběh popisuje zajímavě, dokážete co něj vžít a přemýšlet nad tím jakto že někdo má tak jednoduchý život a k někomu se štěstí otočí zády... Nedospějete do happy endu, protože její příběh i nadále pokračuje..Navíc knížka se výborně čte a je kraťoučká, takové čtení na jeden večer..

23.06.2011 5 z 5

Město z popela Město z popela Cassandra Clare (p)

Kniha se mi líbila stejně jako její předcházející díl, autorka skvěle popisuje, takže se snadno vžijete do děje. Jediné co mi vadilo, byla skutečnost, že první díl jsem četla před dvěma lety a v této knize není nic, co by vám to přimělo :))

07.04.2011 4 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Do této divadelní hry jsem byla nucena povinnou četbou a i přes to že jsem celý děj znala, věděla jak skončí, jaké jsou postavy, tak se mi tako kniha velice líbila. Až budu mít v nejbližší době čas určitě budu číst další shakespearovy hry :))

31.03.2011 4 z 5

Faust Faust Johann Wolfgang Goethe

Nikdy jsem nemusela číst žádné veršované dílo, takže ani divadelní hru, ale tato mě určitým zoůsobem zaujala. Goethe to napsal velmi pěkně a dokonce i čtivě na mé poměry. Na dílu je vidět, že je pečlivě promyšlené :))

31.03.2011 4 z 5

Mrazivý ráj Mrazivý ráj Jana Frey

Úžasná kniha, která se musí číst jedním dechem.

03.02.2011 5 z 5

Bílý anděl Bílý anděl Harald Tondern

Knihu jsem si vzala do ruky jenom díky zařazení v knihovně mezi knihami s drogovou závislostí, ovšem sem nečekala že pude pouze o extázi.. Příběh se četl dobře, ale nebylo to úplně záživné. Znova bych si tu knihu rozhodně nepřečetla.

03.02.2011

Vyvolená Vyvolená Kristin Cast

Tahle knížka je přímo strašná. Vlastně ji čtu jen abych věděla jaký bude konec. Všichni v této knize jsou dokonalý. Nemá mezi svými přáteli nikoho kdo není dokonalý a to mě neskutečně štve. Ona sama je ta nejlepší a nikdo nemůže být lepší a to je upírkou teprve 2-3 měsíce a podařilo se jí to co nikomu jinému. S tou holkou bych se nikdy nechtěla potkat, přijde přehnaně nesympatická :D a navíc proč jsou zase všichni upíři neodolatelně krásní? Trochu fantazie by to chtělo.
Jinak jediný klad je že se to dobře čte, ale zase na druhou stranu nemuselo by se tam pořád opakovat co se stalo v předchozích dílech, je to pak moc nudné a konec mi přišel celkem dost osekaný, mohl být víc rozvinutý. Na to že má knížka 250 stran tak to napínavé je napsané na 20.... Opravdu bych tu knížku nikomu nedoporučila

30.11.-0001 1 z 5

Milion malých střípků Milion malých střípků James Frey

Snad nejlepší knížka, kterou jsem kdy četla. Můžete si říct, že bude jako každá jiná knížka o drogách, ale není. Autor to popisuje tak, že se do jeho kůže úplně vcítíte. Je to téměř jako by to byli vaše zážitky. Cítíto to co cítí on. Nikdy jsem se do žádné knížky nevžila tak jako tady do té. Cítíte bolest, kterou cítil on...
Opravdu nádherná kniha. Všem doporučuji.

30.11.-0001 5 z 5