ChristineDaee ChristineDaee komentáře u knih

Detektiv Detektiv Arthur Hailey

Neužila som si to. Nepáčil sa mi hlavný hrdina... Možno ma rozčuľovalo aj ustavičné zdôrazňovanie jeho ateizmu, lebo v čase, keď som Detektíva čítala, prežívala som krízu v rámci duchovného života. Teraz, keď som už oveľa vyrovnanejšia uznávam, že záver bol nečakaný, ale trvám na svojom, že som čítala veľa lepších, ako thrillerov, tak aj detektívok.

18.01.2018 3 z 5

Zbohom, moja krásna Zbohom, moja krásna Raymond Chandler

Ľahulinký príbeh, som zvyknutá na náročnú klasiku, takže priehľadný a na tvrdšie thrillery a horory, takže nie veľmi šokujúci. Ale ten jazyk... slovné spojenia, prirovnania, metafory... tak neuveriteľne omamné, sladké, chvíľami trpké, chvíľami štipľavé až zapáchajúce... ale fantastické... Prirovnám k potešeniu z čítania básne... a napokon je naozaj vtipný :D

29.12.2017 5 z 5

Obětní beránek Obětní beránek Daphne du Maurier

Začiatok príbehu sa zdá úžasný, má potenciál. Niečo ako Princ a Bedár v novoveku. Príbeh postupne upadá. Hlavný hrdina má obrovské možnosti a miesto toho aby ich využil, rieši samé zbytočnosti. Koniec nemastný, neslaný. Autorke našťastie ostáva schopnosť pútavo vykresliť ľudské charaktery.

11.12.2017 3 z 5

Omerta Omerta Mario Puzo

Písané v najlepšej tradícii Krstného otca. Číta sa výborne, rýchlo - mne zabrala 2 dni. Postavy sú originálne, plastické a mafiánska hra opäť (a pre autora, ktorý po tejto knihe, bohužiaľ, skonal, aj naposledy) ponúka veľa prekvapivých ťahov.

13.08.2018 4 z 5

Stačí iba dotyk Stačí iba dotyk Colleen Oakley

Oceňujem, že sa tu spomína toľko mojich obľúbených kníh. :D Zaujímavý je aj samotný námet, ale záver sa mi nevidí... preto strhávam bod. SPOILER ! Zázračná liečba ? Naozaj ? Celý čas som si myslela, že táto choroba je psychického rázu a vylieči ju návšteva u psychiatra alebo prudký šok (sex s Ericom :D). A s kým teda ostala ? Eric alebo Michael ? Neznášam otvorené konce ! :D

23.05.2018 3 z 5

Vánoce nebudou! Vánoce nebudou! John Grisham

Zo začiatku ako zvrátená verzia Vianočnej koledy. Oslavovať Vianoce nie je dobré, ale ZLÉ ! :D Potom sa všetko zvráti a čitateľ nevie, na čom je. Boli susedia zlí, či dobrí ? Mal pravdu manželskí pár alebo nie ? Dodám, že mnohí z nás majú radi vianočné nákupy... aspoň zozačiatku :) Čítala som len kvôli Výzve.

23.05.2018 2 z 5

Nočná zmena (14 poviedok) Nočná zmena (14 poviedok) Stephen King

Lepšie aj horšie. Najviac ma zaujali poviedky s originálnymi hrôzami ako Šroťák a Náklaďáky. Čo keby stroje prestali slúžiť svojim stvoriteľom ? Výborné sú aj tie s veľkou dávkou čierneho humoru napríklad Bojište, Nekuřáci a.s. A tie, ktoré tu už boli v iných podaniach, ale toto spracovanie je desivejšie ako predošlé - Šedá hmota, Děti kukuřice, Kostlivec, Já vím, co potřebuješ. Od tejto chvíle si budem dávať pozor na veľkú skriňu v spálni, na potraviny, ktoré by mohli byť po záruke a najmä na kukuričné polia. :D Za slabšie považujem Jahodové léto, Muž, který miloval květiny a za najslabšie Žena v pokoji. V konečnom dôsledku kniha od ktorej sa nedá odtrhnúť. :D

08.04.2018 5 z 5

Posledný magnát Posledný magnát Francis Scott Fitzgerald

Táto kniha mohla byť slávna, keby bola dokončená. Dej je pútavý, postavy plastické, hlavný hrdina príťažlivý. Veľmi sa mi páčil opis ,,bežného dňa v štúdiu". A zrazu BUM! nedopísané. Podľa poznámok na konci knihy usudzujem, že po dopísaní by bola minimálne dvakrát tak hrubá, ak nie viac. Teda nepoznáme ucelenú ani polovicu príbehu, čo je veľmi smutné. Ale aspoň mám poslednú knihu nežijúceho autora do čitateľskej výzvy.

02.02.2018 4 z 5

Dáma z Monsoreau Dáma z Monsoreau Alexandre Dumas, st.

Príjemný príbeh, až priveľmi jednoduchý, zaujímavé postavy. Len koniec bol trochu nejednoznačný a neuspokojivý.

29.11.2017 4 z 5

Malá Dorritka II. Malá Dorritka II. Charles Dickens

Prvý diel je prekrásny a druhý ešte krajší. Postavičky sú ešte rozmanitejšie, farebnejšie a zábavnejšie. Dej má rýchlejší spád a zhruba v polovici sa začnú riešiť jednotlivé problémy. Všetkých zlých stihne trest, všetci dobrí budú odmenení, všetky ťažkosti sa urovnajú a dlhočizný zložitý príbeh sa končí ako najlepšia rozprávka.

02.11.2017 5 z 5

David Copperfield uvádí Neuvěřitelné příběhy David Copperfield uvádí Neuvěřitelné příběhy * antologie

Príbehy, ktoré priamo alebo celkom nepriamo súvisia s mágiou na javisku. Lepšie aj horšie. Spomeniem len niektoré, ktoré ma oslovili. Záhada nech zostane záhadou sa mierne pohráva s vyvolávaním duchou, no aj s vierou, že láska pretrvá aj po smrti. Celkom maličký chrobáčik je zúfalo desivá a zúfalo smutná pravda o tých, čo sa pokúšajú nájsť vysvetlenie smrteľnej choroby blízkeho. Diamanty nie sú večné vtipný a inteligentný neskutočný príbeh o hľadaní strateného pomocou mágie. Poviedka od F. P. Wilsona s nezapísateľným názvom o tom, čo by sa stalo, keby sme mohli mať úplne všetko, čo by sme chceli. Ale najviac sa mi páčila Zmluva s diablom - Hazardný hráč, ktorý uzavrel s diablom dohodu, že mu každý rok prinesie do pekla 10 duší, za čo ho diabol nechá o rok dlhšie žiť, hrá karty s farárom o tieto duše, pričom ak kňaz zlyhá, príde aj o svoju vlastnú. Nemôžem dať plné hodnotenie, pretože niektoré poviedky sa mi vyslovene nepáčili.

10.10.2017 4 z 5

Shirley Shirley Charlotte Brontë

Nádherný príbeh o láske na pozadí robotníckych povstaní. Cary je sympatická hrdinka, ktorej sa dá odpustiť priveľká dokonalosť v niektorých oblastiach. Sama som v spoločnosti nesmierne bojazlivá, preto je mi ešte bližšia. Shirley som na druhej strane znenávidela (zvyčajne presne takých ľudí nemám rada v skutočnom živote :)). Richard je záhadný a trošku temný už, teda veľmi pútavý. :D Samozrejme, že dej je pomalý a opisy citov detailné a zveličené, lenže TO je romantizmus, taký, aký má byť a aký ho mám rada. Nesmiem zabudnúť na postavy kaplánov, ktoré sú vykreslené vynikajúco s veľkou dávkou irónie, čo možno prirovnať k štýlu Austenovej. Menej pútavé dielo ako Jana Eyrová, ale stále veľmi pôsobivé.

21.03.2018 5 z 5

Dar vlka Dar vlka Anne Rice (p)

Toto dielo úžasne vykráda populárne knihy a filmy. Vlkolaci ochrancovia z Twillightu. Vnímanie vôní, pocitov a sexu sa dá pekne prirovnať k film The Wolf - inak úžasný film - odporúčam. Žiadne hlboké myšlienky. Nelogické závery.
Prečo teda tak vysoké hodnotenie ? Tá kniha ma bavila, veľmi ma bavila a to je tiež niekedy dôležité. :D

23.02.2018 4 z 5

Dotek anděla Dotek anděla Thomas Brezina

Asi najkrajšia kniha od Brezinu. Kráska a Zviera v najčistejšom duchu. Aj keď tentoraz ide o anjela. A veľmi výstižný názov. Mala som pri čítaní 11 rokov a keď hodnotím z odstupu, nemôžem dať plný počet. Ale bola najlepšia. :D

21.01.2018

Princezna Viktorie Princezna Viktorie Thomas Brezina

Keď som to čítala mala som asi 10-11 a veľmi sa mi páčila. Má nečakaný záver a zaujímavého maniaka. Asi najviac som si užila kradnutie šiat. :D

Pomsta hraběte Gundolfa Pomsta hraběte Gundolfa Thomas Brezina

Mala som 9 a vydesila ma na smrť.

21.01.2018 3 z 5

Kvílející schodiště Kvílející schodiště Jonathan Stroud

Pekné. Dobrý humor. Zaujímavá zápletka. Pekné aj trochu desivé. Vadí mi len príliš moderný spôsob lovu duchov a rovnako to, že ich vidia len deti. O čo zaujímavejšie by bolo väčšie zastúpenie dospelých. :D No, už to nie je moja veková kategória.

Šeptající lebka Šeptající lebka Jonathan Stroud

Milé pokračovanie. Hádam lepšie ako prvý diel. Nie je to moja veková kategória a možno preto sa mi to zdá miestami až príliš moderné a odľahčené... A pre deti vhodné.

Dunwichská hrůza Dunwichská hrůza Howard Phillips Lovecraft

Podivné a dosť desivé. Obrázky sa možno hodia k textu, ale redšej by som bola bez nich, na mňa boli príliš nechutné.

Noc oživlých mumií Noc oživlých mumií Thomas Brezina

Čítala som to, keď som mala asi 9 a nesmierne ma vydesila. Ustavične som musela kontrolovať, či sa aj ja nemením na múmiu. Vlastne po tejto knihe som prestala Klub záhad čítať na dlhšiu dobu. Dnes si nemyslím, že je to niečo výnimočné, ale pre deti celkom vhodné...

21.01.2018 2 z 5