David Copperfield uvádí Neuvěřitelné příběhy

Antologie osmnácti původních povídek, které v češtině vycházejí poprvé. Směs sci-fi, fantasy, hororu a obecné beletrie, které volně spojuje tematika iluze a reality.

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/127622/neuveritelne-pribehy-127622.jpg 3.713
Horory, Sci-fi, Fantasy
Vydáno, Columbus (ČR), Knižní klub

David Copperfield's Tales of the Impossible, 1995

Kniha David Copperfield uvádí Neuvěřitelné příběhy

soukroma
05.03.2020

Jakkoli mám velkého Mága ráda a jakkoli velká jména kouzelníků slova v antologii představuje, zatím mě žádná z povídek nijak neoslovila, nezaujala, prostě nijak zvlášť nelíbila. A zatím nebyla žádná ani ve výše uvedených žánrech: horor, fantasy, sci-fi (což mi zase tak nevadí, jen to nesouhlasí s žánrovým zařazením).

(Jedna z povídek je svým titulem variací na Diamonds Are Forever - zajímavé, že překladatel nepoužil/neznal běžný překlad názvu bondovky: Diamanty jsou věčné, namísto věčné použil nepříliš zvučné "navždy").

ChristineDaee
10.10.2017

Príbehy, ktoré priamo alebo celkom nepriamo súvisia s mágiou na javisku. Lepšie aj horšie. Spomeniem len niektoré, ktoré ma oslovili. Záhada nech zostane záhadou sa mierne pohráva s vyvolávaním duchou, no aj s vierou, že láska pretrvá aj po smrti. Celkom maličký chrobáčik je zúfalo desivá a zúfalo smutná pravda o tých, čo sa pokúšajú nájsť vysvetlenie smrteľnej choroby blízkeho. Diamanty nie sú večné vtipný a inteligentný neskutočný príbeh o hľadaní strateného pomocou mágie. Poviedka od F. P. Wilsona s nezapísateľným názvom o tom, čo by sa stalo, keby sme mohli mať úplne všetko, čo by sme chceli. Ale najviac sa mi páčila Zmluva s diablom - Hazardný hráč, ktorý uzavrel s diablom dohodu, že mu každý rok prinesie do pekla 10 duší, za čo ho diabol nechá o rok dlhšie žiť, hrá karty s farárom o tieto duše, pričom ak kňaz zlyhá, príde aj o svoju vlastnú. Nemôžem dať plné hodnotenie, pretože niektoré poviedky sa mi vyslovene nepáčili.

čarodějnictví mágové magie smrtelné choroby rakovina, nádory ďábel, satan zlo povídky

Autoři knihy

David Copperfield