Centropenka Centropenka komentáře u knih

Otcem i matkou proti své vůli Otcem i matkou proti své vůli Zdena Frýbová

Kdybych mohla dát víc hvězdiček, dám je. Některé hlášky se u nás doma opravdu vžily a každý, komu jsem knihu doporučila, z ní byl stejně nadšený. Nadčasové, skvěle napsané, laskavé. Tak trochu mi to připomíná Saturnina, ale takovým ženštějším stylem ... K této knize se opravdu ráda vracím.

Hrdý Budžes Hrdý Budžes Irena Dousková

Divadelní hru jsem viděla snad 15x, jednou i naživo. Knížka je stejně skvělá, a teď můžu navíc ocenit, jak geniální ta divadelní adaptace je a jak neuvěřitelně uvěřitelná je v roli Helenky Bára Hrzánová.

14.01.2020 5 z 5

Abeceda Abeceda Miloš Holas

Dodnes umím odříkat minimálně pět těch rýmovaček. Jsou krásné. Na takových knihách by se měly děti učit číst.

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Knihu jsem přečetla téměř jedním dechem. Protože jsem už předem viděla film, věděla jsem jak to dopadne. A nějak jsem ten konec nemohla emočně ustát, takže jsem posledních asi 30 stran četla opravdu po trochách. V začátku knihy jsem Lou příliš nechápala - byla tolik jiná než já, že pro mě byla jen další (hlavní) knižní postavou. Kniha pokračovala a najednou, a nedokážu ani přesně říct, kdy a proč to bylo, se mi Lou dostala pod kůži, a pak ještě hlouběji a dál.

22.03.2017 5 z 5

Gejša Gejša Arthur Golden

Člověk se na konci nějak nemůže rozhodnout, jestli cítí radost, smutek, melancholii, úlevu, štěstí, ... Možná všechno dohromady. A proto je ta knížka tak skvělá.

17.09.2015 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Chvíli trvalo se začíst, ale konec byl strhující, hltala jsem stránky. Skvělé postavy, rolí mi nevadilo, na časové posloupnosti jsem si musela zvyknout. Přesto zaslouženě všech pět hvězdiček.

28.06.2017 5 z 5

Bratři Lví srdce Bratři Lví srdce Astrid Lindgren

Kniha krásná až k bolesti. Jednoduchá, dokonalá. Po první kapitole máte pocit, že je konec. Že už ten příběh není kam dál vést. Ale je. A jak! Skvěle napsané, člověk před sebou jednotlivé scény úplně vidí.

Divergence Divergence Veronica Roth

Kniha předčila očekávání, četla jsem ji jedním dechem a nemohla se do poslední stránky odtrhnout. A to už jsem předtím viděla film.

04.03.2015 5 z 5

Jak blbá, tak široká Jak blbá, tak široká Halina Pawlowská

Kniha splnila očekávání, oddechové povídky, některé lepší, jiné horší, některé svěží, jiné trochu kostrbaté. Na čtení do postele s nemocí dobré.

05.02.2015 3 z 5

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

Ze začátku jsem se neubránila srovnávání s filmem (vlastně se to trochu táhlo celou knížkou), ale ... zcela výjimečně a snad poprvé se neumím rozhodnout, co z toho bylo lepší. A přestože v obou formách byly odlišnosti, tak si myslím, že pro ucelený obraz o tomhle díle se dá získat nejlépe právě kombinací zážitku vizuálního a zážitku z četby ... Jinými slovy: za mě 100%.

24.11.2014 5 z 5

Vražedná léčba Vražedná léčba James Dashner

Obsahuje spoilery: Hodnotím jako druhý nejlepší díl ze tří vyšlých česky (jedničku to přece jenom nepřekonalo). Ovšem návrat do labyrintu hodnotím jako jeden z nejlepších tahů celé série (a že jich tam bylo hodně dobrých). A co kvituji snad ještě víc - i přes mnohá rozuzlení nemůžeme na konci říct, kdo byl dobrý a kdo špatný ...

07.09.2015 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Od prvního do posledního písmenka výborně napsaná detektivka. Po druhé kapitole jsem se nemohla odtrhnout, po polovině jsem četla prakticky v kuse a posledních 100 stran jsem vyloženě hltala - neskutečné rozuzlení. Jsem zvědavá, jestli další díly volné série obhájí první díl.

07.09.2015 5 z 5

Báječná léta pod psa Báječná léta pod psa Michal Viewegh

Dlouho jsem četbu této knihy odkládala. Nakonec byla vlastně lepší, než jsem celou dobu čekala. Kvalitativně určitě na vyšší úrovni než pozdější Vieweghovy knihy. Za mě to ale přesto na 5 hvězdiček nestačilo - nějak jsem se s některými momenty knihy nedokázala srovnat.

16.02.2015 4 z 5

Rozkaz zabít Rozkaz zabít James Dashner

Po přečtení prvních pár stran jsem nějak neměla chuť se ke knížce vracet. Naštěstí jsem to udělala, protože zbytek knihy za to stál a hlavně vysvětlil to, na co jsme se (a to si všichni přiznejme) ptali při čtení Labyrint série. Přesto dávám "jen" 4 hvězdičky, a to hlavně kvůli opakujícím se vzorcům chování postav.

13.03.2017 4 z 5

Osmé doznání Osmé doznání James Patterson

Moc často se mi to nestává, ale docela dlouho jsem se ztrácela v postavách. Pořád přibývaly nové kapitoly s novými hrdiny a já za chvilku nevěděla, čí jsem. Nicméně jsem knihu dočetla a rozhodně nelitovala - výborná zápletka/výborné zápletky a hodně originální vyústění.

27.10.2014 4 z 5

Andělé Andělé Stella Blómkvist

Do této knihy jsem se dlouho nemohla začíst, trvalo to asi padesát stránek. Asi od poloviny příběhu bylo poměrně jasné, jak příběh skončí, přesto na konci malé překvapivé momenty byly. Místy až příliš upřímné vyprávění hlavní hrdinky někdy sedlo přesně, v jiných pasážích bylo spíše rozpačité.

14.10.2014 3 z 5