cendar cendar komentáře u knih

Strnadův efekt Strnadův efekt Jan Kotouč

světové sci-fi napsané od českého autora, dlouho jsem nečetl takhle dobře napsanou knihu

21.04.2024 5 z 5

Jindřich VIII.: Král a dvůr Jindřich VIII.: Král a dvůr Alison Weir

Naprosto vyčerpávající dílo o životě anglického dvora za vlády Jindřicha VIII. Dozvíte se prostě všechno! Oč se Jindřich VIII zasadil, jaké skvosty po sobě zanechal, co stálo být dvořanem v jeho područí, jak se doba vyvíjela a měnila, kdo a co bylo v kurzu... Autorka obsáhla neuvěřitelný rozsah informací. Pro milovníky tudorovské doby určitě moc dobré a zajímavé čtení.

24.03.2024 5 z 5

Planeta idiotů Planeta idiotů Roman Bureš

Naprostá čtenářská spokojenost, napínavý obsah co nepustí. Chtělo by to víc podobných přípěhů. Musím si taky zapisovat své sny, když vidím co se dá z toho vytvořit.

30.06.2021 5 z 5

Lidožrouti z Lízátkova Lidožrouti z Lízátkova Carlton Mellick III

Chtělo by to více takových autorů příběhů. Takové rozsahem jednohubky, které vtáhnou a nepustí. Je nutné tedy přistoupít na to, že je to bizzar, ale svět se v něj v podstatě mění. U knihy by se mi jen líbil lepší konec, třeba jako v Plyšákolypse.

30.01.2021 5 z 5

Stiskni ENTER Stiskni ENTER John McLaren

Technologie trochu pokročila, ale i tak to bylo uvěřitelné. Příběh samotný byl nadčasový.

04.11.2020 5 z 5

První odysea naděje První odysea naděje Tomáš Turnhöfer

Vcelku zajímavá myšlenka, s výraznými inspiracemi ze soudobých filmů o cestování vesmírem, oddychové a krátké

26.10.2020 4 z 5

Farská slepice Farská slepice Karel Vika

Na svůj rok vydání to bylo zajímavé čtení a docela dobře čitelné, dále také vedlo k zamyšlení nad životem zvířat.

25.10.2020 4 z 5

Druhá planéta Druhá planéta Jana Plauchová

Hodně dobře napsaná kniha, která strhne všechny fanoušky scifi a Marťana. Radost číst. Musím pořád přemýšlet o poselství, co tím autorka chtěla říci a nakonec možná zjistíme, že to třeba nebude fikce, tak snad se ještě za života dozvím. Pecka.

19.09.2020 5 z 5

Gateway Gateway Frederik George Pohl Jr.

Zajímavý myšlenka objevování vesmíru. Tentokrát obohaceno o finanční rozměr, objevit něco znamená získat peníze a za peníze si můžu koupit vše, třeba zdravotní péči. Tak musím taky někam vylétnout něco objevit abych měl taky něco na stará kolena. Ty části s tím psycho výkladem budou asi pro jiný manschaft lidí než pro mě. Twist na konci je pěkný.

22.07.2019 4 z 5

Sucho Sucho John Creasey

Extrémní ale nadčasová myšlenka globální ztráty vody, která se bohužel pomalu ale jistě naplňuje.

11.06.2019 3 z 5

Jedničky a nuly Jedničky a nuly Tomáš Grombíř

Takový průřez IT dění v česku od komunismu doposud a v tom zabalený příběh jak jít za svým snem se vším co k tomu patří. Profesní romány o úspěchu mě baví.

05.05.2019 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Aneb jak se dá vytřískat ze záhady kvalitní kniha. Zajímavé a těším se na film.

05.05.2019 5 z 5

Makléř Makléř Martin Kodýdek

Za mě naprosto skvělá knížka. Připadlo mi to téměř jako profesní román, v podobě jaké psal A. Hailey. Rozhodně zajímává sonda do oblasti, která ukáže jak to chodí na takových pozicích. Dalo by se to také trochu připodobnit k Vlkovi z Wall Street na český způsob.

09.03.2019 5 z 5

Hry bez hranic Hry bez hranic Michal Kašpárek

Zajímavý příběh s 'trochou' nadsázky ze současného světa, který se opravdu dobře četl. SPOILER: Budu muset zkusit taky ten Trucksimulator a něco vymyslet na pasivní příjem.

17.10.2018 5 z 5

Děti času Děti času Adrian Tchaikovsky (p)

Nějak jsem nestihl Nadaci a všechno od Clarka, nebo už si to nepamatuji. Každopádně jestli todle je horší jako Nadace nebo všechno od Clarka tak si to budu muset všechno přečíst, nebo se o to aspoň pokusím.
Za mě to je každopádně překvapení roku a konečně zatraceně dopře napsané scifi co má hlavu a patu.

17.10.2018 5 z 5

Neviditelný mor Neviditelný mor Alexej Orlov

Námět zajímavý, ale stylistika je poněkud jinde než u současných knih, logicky. Přesto zajímavé počtení, minimálně pro přesvědčení, že i knihy před Druhou světovou se dají číst.

05.08.2018 4 z 5

Planeta tří sluncí Planeta tří sluncí Vladimír Babula

Povedená scifi, u které jsem se divil co všechno už v roce 1954 bylo známé o vesmíru a také, co se za tolik let nezrealizovalo. Asi to bude jak píše Musk, vývoj jde hodně v softwaru, ale výzkum hardwaru a vesmíru už tolik netáhne - což je škoda.

11.03.2018 4 z 5

Ten, kdo chodí kolem Ten, kdo chodí kolem Julio Cortázar

Pěkný soubor jedenácti povídek, ve kterém je vlastní příběh upozaděn ve prospěch hry s obrazy i pocity. Jednotlivé povídky se vyznačují rychlým spádem děje takže je nemožné celou sbírku nepřečíst takřka jedním dechem.

24.02.2018

Mravenci Mravenci Bernard Werber

Velice poutavě napsané, čte se jedním dechem. Dozvěděl jsem nenásilným způsobem spoustu nových věcí, a opravdu, teď se dívám na mravence jinak. Zkusím další díly a připomnělo mi to knihu Mikro. A zkusím ještě Vosy.

05.08.2017 5 z 5

0.4 – Soumrak civilizace 0.4 – Soumrak civilizace Mike Lancaster

Poutavě napsaná kniha, která potěší námětem a rychlým spádem.

04.08.2017 5 z 5