Sucho

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Zahlédla skalní stěnu třpytící se v záfi blesků; tak by se mohla lesknout, jen kdyby byla mokrá. Opravdu pršelo. Zvedla ruce a bez hnuti čekala, aniž by si byla vědoma své krásy. Ale déšť nepřicházel. Pršelo jí nad hlavou, pršelo na skálu u jeskyně, ale sem nedopadla ani kapka. To není možné, pomyslela si Harriet a pocítila nový nával hrůzy. To není možné. Další katastrofický příběh známého autora detektivek Johna Creaseyho je zdařilou kombinací dobré sci-fi a čtivého thrilleru. Na rozdíl od předchozího příběhu Potopa, kde lidstvu hrozily obrovské záplavy, se tento příběh zabývá opačným extrémem – nezadržitelným rychlým vysycháním vodních zdrojů na celé planetě. Vymírají celá města a lidé se stahují do hor a na póly. Vyšetřováním je opět pověřen doktor Palfrey z oddělení Z S. Vydá se do Oneoského údolí v blízkosti Mudského jezera v USA, kde celý proces patrně začal. Hledá tu odpověď na řadu otázek. Jedná se o přírodní úkaz, je to výsledek činnosti někoho, kdo usiluje o světovladu, nebo snad jde o útok nějaké mimozemské civilizace? Dá se celý proces zastavit, případně zvrátit? A jak s celou katastrofou souvisejí suagury – obrovské, několik metrů vysoké kaktusy s ostny jako meče, které jediné rostou na žhavé poušti? A co vlastně objevil Henry Tappler v Oneoském údolí? (www.pitaval.cz)...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/98_/98484/sucho-98484.jpg 3.625
Série

Dr. Palfrey 21.

Žánr
Literatura světová, Detektivky, Sci-fi
Vydáno, Svoboda-Libertas
Orig. název

The Drought, 1959

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Sucho

Přidat komentář
cendar
11. června

Extrémní ale nadčasová myšlenka globální ztráty vody, která se bohužel pomalu ale jistě naplňuje.

PatrikDi
23.06.2015

Sci-fi příběh na rozhraní fikce a skutečnosti, nás zavádí do Oneoského údolí nedaleko Mudského jezera v USA, je příběhem lidí, kteří čelí nejstrašnější přírodní katastrofě, která může lidstvo postihnout a tím je sucho. Autor sepsal své dílo v době konfliktu dvou světových velmocí a proto se čtenář nemůže divit, že je zde cítit závan atomové války. Připadá mi, jako by Creasey dal najevo, co se stane, když se zkoušejí nukleární zbraně. Oproti jiným sci-fi románům je kratší, o to výstižnější, nezabíhající až tak do detailu. Soustředí se na pocity a důsledky katastrofy. Výborné čtení na víkend k vodě nebo do vlaku. Člověk začne přemýšlet jak drahá je voda a co by se stalo, kdyby jednou nebyla.

Ikkju
22.09.2012

Četl jsem od půlky a myslím že jsem o moc nepřišel... ale šlo to...

Hm, možná dám knize ještě druhou šanci, je náhoda že na knihu narazím za jeden den hned několikrát? Zmiňují se o ní i v odkazu z článku o vývoji sucha v ČR, tak mi možná něco uteklo..