Neviditelný mor

Neviditelný mor https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/148171/neviditelny-mor-148171.jpg 4 3 2

Geniální zločinec profesor Murincov vynalezne prášky, po jejichž požití je možné libovolně vstupovat do paralelního světa, který prostupuje naším světem, ale je lidským smyslům nepřístupný. Tímto způsobem je také možné dostat se na libovolné místo na Zemi včetně neprodyšně zavřených místností. Najme tlupu zločinců, aby rozsévala po světě zkázu. Jejich řádění musí zabránit detektiv Brom, který se vypravil do paralelního světa profesora zlikvidovat. Autor bohatě využívá možností, které téma nabízí, a napsal stylově nenáročný, ale velmi poutavý román.... celý text

cendar
05.08.2018 4 z 5

Námět zajímavý, ale stylistika je poněkud jinde než u současných knih, logicky. Přesto zajímavé počtení, minimálně pro přesvědčení, že i knihy před Druhou světovou se dají číst.

Jack Bauer
14.12.2014 5 z 5

Tak tahle na svou dobu geniální stará rozpadlá kniha, která se mi ztratila se mi tehdy moc a moc líbila. Četl jsem několikrát. Pokud ji někde seženu tak si zkusím oživit vzpomínky.Samozřejmě, že román je dost přitažený za vlasy, ale moc hezky se to četlo.

1937  87%Neviditelný mor
2011  0%Ruština - Obchodní korespondence a komunikace