Ceit Ceit komentáře u knih

Anglické listy Anglické listy Karel Čapek

Brilantní humor,nadčasové postřehy a popis reálií.Doporučuji dávat po kouskách jako drahou bonbonieru.Pro mě je to skvost.

23.10.2016 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Těžký osud ženy,který ona nesla s obdivuhodnou lehkostí,s jakoby samozřejmou statečností,jsou takové mezi námi a jsou to opravdové hrdinky.
Mě, mimo jiné, kniha inspirovala - levandulí vonící ložní prádlo a malinová štáva,hned jsem to zrealizovala :-)

29.09.2016 5 z 5

Zahrada kouzel Zahrada kouzel Sarah Addison Allen

Tuhle prostě miluju-bylinky a kouzla!

29.09.2016 5 z 5

Když je zrovna čtenář otevřen všemu,tak se skvěle pobaví a nasměje,ale určitě nebudu číst v blízké době podruhé.

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Dejte si pozor na to, koho si berete ;-)

Zimní moře Zimní moře Susanna Kearsley

Pěkně se čte,večer, když k tomu venku fičí vítr a na okno bubnuje déšt :-)

Zátiší Zátiší Louise Penny

Příjemná detektivka na podzimní večery.

Mlhy Avalonu Mlhy Avalonu Marion Zimmer Bradley

Nádherná kniha,ke které se ráda vrátím.

Dcera sněhu Dcera sněhu Eowyn Ivey

Pět hvězdiček dávám svým srdcovkám,které pravidelně čtu znovu.A tak, když je ve vzduchu cítit přicházející zima a první sníh....volba je jasná.

Třináctý příběh Třináctý příběh Diane Setterfield

Miluju knihy,knihkupectví,čtení o knihách...
A tady to je všechno:kniha o knihách a úžasný napínavý příběh k tomu!

Druhý život Marýny G. Druhý život Marýny G. Vladimíra Klimecká

Knížku jsem četla asi před 3lety a dojem ve mě zanechala ve smyslu: Na co si vlastně dnes stěžujeme?Máme se jako v bavlnce oproti ženám v minulosti.

28.09.2016 3 z 5

Bretaňský příboj Bretaňský příboj Jean-Luc Bannalec (p)

Lituji,že nejsou další díly,vždy když jsem některý z "bretanských"příběhů dočetla,chtěla jsem tam ještě chvilku zůstat,to nádherné moře,pláže,světlo,vůně salin,café :-) a další dobroty,dokonalý servis v hotelu Amiral po únavném dni...vše je jak má být a můžu jít v klidu spát :-)

Jak překousnout babičku Jak překousnout babičku Kate Long

Téhle knížky jsem se trochu bála : Osmnáctiletá hrdinka žije po neštastné smrti otce jen s poloslepou babičkou,matka ji opustila brzy po narození a navíc má nadváhu...ale často nic není jak to vypadá a přes tragicky vyhlížející popis knihy jsem se nakonec úžasně bavila!