cecetka cecetka komentáře u knih

Ozvěny Ozvěny Danielle Steel

Prumerna steelovka. Doba dramaticka, ale pribeh velice naivni a nepravdepodobny. Navic mi chybelo, co se stalo s Beatou a Daphne. A taky jak dopadla zidovska rodina Beaty. Co se delo v klastere po odchodu Amadey? V pribehu je jen nakousnuto setkani Amadey s pribuznymi ze strany otce a dal nic. Konec mi prisel useknuty a samozrejme preslazeny, ale to se u steelovky predpoklada.

Jinak jde o velice lehke letni cteni, kniha se cte v podstate sama, proto 3*. Skoda, ze tam byly historicke chyby tykajici se Terezina a Lidic a jak jsem uz psala, pribehy nebyly dotazeny do konce. Tema zajimave, doba nelehka ... urcite by z toho nametu slo zpracovat kvalitni roman.

14.07.2016 3 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Po delsi dobe kniha, u ktere mi tekly slzy.
Asi budu za exota, ale film jsem nevidela. Nejak me prostredi veznice a poprav nelakalo. Proto nemam srovnani knihy s filmem.
Kniha je pro me jednoznacne za 5*.

09.07.2016 5 z 5

Pokušitelka Pokušitelka Lisa Jackson

Prvni dil jsem docetla, ale druhy uz jsem nedala. Odlozila jsem to, je to desne nudne. Do tretiho se ani poustet nebudu.

25.05.2016 1 z 5

PS: Miluju tě PS: Miluju tě Cecelia Ahern

Od Cecelie Ahernove jsem jako prvni cetla S laskou Rosie a moc se mi libil styl. Pak Kdybys me ted videla a Cesta z neznama. Vsechny se mi libily. S PS Miluji te jsem otalela, mela jsem strach, ze budu brecet. Nebrecela jsem. Tato kniha me bohuzel vubec nezaujala. Asi ve ctvrtine jsem ji odlozila a nedocetla.

09.05.2016 1 z 5

Ženy na pranýři Ženy na pranýři Naďa Horáková

Brnenske nevestky se mi libily, tak jsem se pustila do Zen na pranyri. Ty se mi libily jeste vic. Moc hezky napsane, cte se to samo. Styl psani mi vyhovuje, stejne jako nevyslovene domnenky. Na knize se mi libi, ze se prolina vice pribehu. Konec byl sice az moc naivni, ale celkove se jedna o velice krasnou knihu.
Je fajn nahlednout do zivota mestanu 14.stoleti. Rada se dozvidam neco z bezneho zivota a uz ted se tesim na Brnenske Zidovky. Doufam, ze se mi budou taky tak libit.

06.05.2016 5 z 5

Velká zkouška Velká zkouška Ana Galán

Moc hezká série dětských knížek. Dětem se líbí a už se těšíme na 4. díl.
Příběhy jsou poutavé, psané jednoduchým jazykem a knihy nejsou tlusté, takže malé čtenáře neodradí.

06.03.2016 5 z 5

Případ ztracených duchů Případ ztracených duchů Sonja Kaiblinger

Moc hezká dětská kniha. Vtipná a velmi dobře napsaná.

19.02.2016 5 z 5

Holka ze sekáče Holka ze sekáče Tereza Kratochvílová

Smutny pribeh. Presto mela Terezka stesti na adoptivni rodice. Chapu, ze adoptovane deti chteji poznat biologicke rodice a hlavne chteji vedet PROC. To bych chtela vedet taky.
Po literarni strance to ale nema patricnou uroven. Je to takove vyzpovidani se z toho, jake mela Terezka detstvi, cim si prosla v dobe dospivani, a jak zklamana byla z biopribuznych. Nektere kapitolky jsem preskakovala, protoze mi prisly hodne nudne.
Premyslela jsem, jestli dat 2 nebo 3, priklonila jsem se ke **, protoze toto bylo spise jako blog nez jako beletrie ci "divci roman", jak je uvedeno v popisku.

20.03.2020 2 z 5

Holanďanka Holanďanka Ellen Keith

Protoze musim knihu hodnotit jako celek, nemohu dat vyssi hodnoceni. Pribeh odehravajici se v Argentine me vubec nezaujal. Priznam se, ze jsem ty pasaze preskakovala a cetla jsem jen dopisy, ktere psal Luciano svemu otci. Kdyby to byl pribeh samotneho Karla, bylo by to OK (podobne rusive jsem to vnimala i v knize Pekarova dcera).
Jinak pribeh z valky se cetl "dobre", byl sice popsan hodne povrchne, realita musela byt mnohem mnohem horsi, ale zase je to trochu jiny pribeh z koncentraku.

14.04.2019 3 z 5

Středověké slzy lásky Středověké slzy lásky Milada Šedivá

Tohle bylo hodne slabe :-( Cely roman je kostrbaty, dej neplyne plynule, pribeh naivni. Ne, tohle se opravdu nepovedlo.
2* davam jen za to, ze se kniha dala docist, nemusela jsem ji odlozit nedoctenou. Ale k docteni jsem se musela hoooooodne premahat.

07.04.2019 2 z 5

Klíč ke Karlštejnu Klíč ke Karlštejnu Antonín Winter

Me to vubec nebavilo :-(

25.03.2018 2 z 5

Tajemství Anny z Lampersdorfu Tajemství Anny z Lampersdorfu Naďa Horáková

Tesila jsem se na historicky roman. Bohuzel historie je jen v prvnich dvou kapitolach. Skoda, ze kniha skutecne neni venovana Anne a jejimu kratkemu zivotu.
Mam rada historicke romany pani Horakove, ale jeji knihy ze soucasnosti ne. A tato bohuzel patri mezi ne. Skoda :-(

03.02.2018 2 z 5

Králova konkubína Králova konkubína Anne O'Brien

Co k tomu napsat? Cekala jsem trosku neco jineho. Cist se to dalo, pribeh zajimavy, i kdyz nepravdepodobny. Chtelo to vse rozvest vice do hloubky, spise mi to pripadalo jako popis zivota nez jako zivotni pribeh. Vubec jsem se do pribehu nevzila, zadna atmosfera na me z knihy nedychala.
Za me pouhe 3*

31.01.2018 3 z 5

Ztraceni v čase Ztraceni v čase Petra Braunová

Zajimavy pribeh, ktery upouta a donuti se zamyslet. Myslim ale, ze styl psani je pro deti moc popisny, coz male ctenare muze odradit. Misty je kniha tak smutna, az jsme meli se synem slzy v ocich :' -(
Nicmene ji malym ctenarum doporucuji. Zejmena proto, aby si uvedomili, jak tezke detstvi meli jejich praprarodice a ze to, v cem dnes spatrujeme problemy, neni nic proti tomu, s cim se museli umet poprat nasi predci.

11.12.2017 4 z 5

A Cup of Style – diář 2018 (malé vydání) A Cup of Style – diář 2018 (malé vydání) Nicole Ehrenbergerová

Diar na DK? No kdyz uz ho tu nekdo vlozil, tak ho ohodnotim. Za me 5*. Drobnosti se mu daji vytknout, ale skutecne jen drobnosti ;-)
Diar je rozmerove velmi miloucky a tak akorat to kabelky. Jeho cleneni a razeni ma svoji logiku a osobne mi vyhovuje. Jsem rada, ze jsem si jej poridila a verim, ze diky nemu budu mit prehledne zdokumentovany cely pristi rok :-)
Jednu drobnou vytku mam. V prehledu celeho roku, mesice i tydne nejsou barevne odliseny volne pracovni dny. To jsem vyresila vlastnim barevnym odlisenim.
Pozitivne hodnotim sem tam vlozene komentare u nekterych dni typu: Jupi patek; Dneska ti to slusi; Nezapomen si dnes odpocinout; apod.

03.11.2017 5 z 5

Pán hor 1 Pán hor 1 Hana Marie Körnerová (p)

Hledate knihu, u ktere nemusite ptemyslet? Kdy jen ctete a uzivate si pribeh?
Hledate knihu o lasce a touze dvou mladych lidi byt spolu i pres nesouhlas rodicu?
Hledate romanci, ktere nechybi jemny nadech erotiky?
Pak je to prave Pan hor. :-)

29.10.2017 5 z 5

Hitlerovy fúrie Hitlerovy fúrie Wendy Lower

Velmi zajimave tema. Verim, ze dohledat relevantni informace a zpracovat je, je problem, presto se nemohu ubranit dojmu, ze problematika mohla byt lepe zpracovana. Chapu, ze autorka vychazela z informaci, ktere lze v archivech dohledat, a pripadne svedky uz bohuzel nevyzpovida, presto se mohla zamerit na 2-3 zeny a podat nam jejich obraz. Z jakych pomeru prisly, co za valky konaly a kde se po valce schovaly. Neni potreba uvadet spousty jmen, o kterych se nedozvime nic jineho nez ze pusobily tam a tam.
Celkove jsem podle nazvu a anotace ocekavala neco jineho. Myslela jsem, ze se neco noveho dozvim. Cela kniha je zamerena jen na pusobeni zen ve vychodni Evrope, jejich tyrani i vrazdeni Zidu. Nemecke zeny ale mely svou velkou roli i primo v Nemecku, kde rovnez nepachaly jen dobro (pr. Lebensborn). Jine role zastavaly jako osetrovateljy na frontach po cele Evrope.
Vyzkum je to zasluzny, to ano. Je spousta udalosti a okolnosti, ktere dodnes nejsou zverejneny. Tato kniha by mela byt odrazovym mustkem, od ktereho by se autorka ci jini historikove mohli odrazit a pokusit se odborne zpracovat postaveni zen a jejich hierarchii v nacistickem Nemecku.
Pokud by se na obsahu knihy vice zapracovalo, byla by to dobra publikace.

19.08.2017 3 z 5

Císařovna Císařovna Roman Bureš

Ach jo, me to nebavilo. Prvni dil se mi celkem libil, ale u druheho jsem se nudila.
Asi nepatrim do cilove skupiny ctenaru :-(

14.06.2017 2 z 5

Krásné dny mého mládí Krásné dny mého mládí Ana Novac

Knihu nebudu hodnotit. Nedocetla jsem ji. Je napsana hodne nezazivne. Mozna je to prekladem, mozna autorkou.

17.05.2017

Úterní ženy Úterní ženy Monika Peetz

Zacatek slibny, zaver mel spad, vse mezi tim nuda. Premyslela jsem, zda dat 3* nebo jen 2*. Vyhraly 2*, protoze jsem se u tohoto pribehu opravdu nudila:-( Dalsi dil necham bez povsimnuti.

12.02.2017 2 z 5