carollfu carollfu komentáře u knih

Noční škola Noční škola C. J. Daugherty (p)

skvělé prostředí, skvělé postavy, skvělá atmosféra i napětí.. Možná jsem trochu naivně doufala, že se bude jednat o fantasy, ale i tak mě kniha nezklamala.

15.03.2017 5 z 5

Biblické příběhy Biblické příběhy Ivan Olbracht (p)

Často jsem se ztrácela v tom, kdo je čí syn a kdo je čí předek, ale jinak to bylo velmi chytlavé a čtivé. O dost zajímavější než Nový Zákon.

16.12.2016 4 z 5

Anna krví oděná Anna krví oděná Kendare Blake

Ke konci se mi chtělo brečet. Ani chvilku jsem se nenudila. Úžasná kniha.

10.11.2016 5 z 5

Vášeň Vášeň Lisa Jane Smith

Dokonalý závěr knihy, dopadlo to skvěle!

09.04.2015 5 z 5

Dům fúrií Dům fúrií Madeleine Roux

(SPOILER) Následující text obsahuje spoilery.
Trilogie paní Rouxové mě nadchla, proto jsem bez váhání koupila i Dům Fúrií. Knihy po dějové stránce nemůžu srovnávat, každá je z úplně jiného soudku. I přesto jsem se však u této někdy až neskutečně nudila. Přátelství mezi Louisou a Leem mě nijak neoslnilo, autorka se podle mě strašně bála se přiklonit na jednu či druhou stranu a zůstala až do konce v podstatě neutrální. Avšak oceňuji morbidní pasáže, atmosféru Coldthistle House a úryvky z deníků pana Morningsidea, který byl fakt nejlepším charakterem v celé knize.

25.07.2020 4 z 5

Stopy strachu Stopy strachu * antologie

Tyto příběhy bych si dokázala představit jako seriál. Každý díl jeden příběh. Některé lepší, některé horší, ale všechny čtivé a zajímavé svým vlastním způsobem. 4*

22.03.2020 4 z 5

Jiskra Jiskra Alice Broadway

No, asi takhle. Oproti prvnímu dílu se tento příběhově až neskutečně vleče. Nové postavy mě nijak neoslnily, avšak prostředí a tajemno zapůsobilo celkem slušně. Pohádky (příběhy prolínající knihu) jsou tak 50/50, některé dechberoucí, jiné prosté kopie již existujících pohádek (viz Šípková Růženka). S rozpoložením hlavní postavy jsem dokázala soucítit, protože tady lze jasně a přesvědčivě vidět, že nikdo není bez viny, za to má autorka mé uznání. ALE to nekonečné čekání na nějaký zvrat, neustále se opakující sezení u táboráku, obviňování, nevrlý Fen, divná Sana, vrány, kamínky a vrány, to člověku příběh trochu znechutí. První zvrat na konci (Sana) - 10/10, ale ten druhý (Ostříž) byl už trochu přes čáru. Spousta nevyužitého potenciálu. Ale jo, asi si další díl přečtu.

04.02.2020 3 z 5

Tajemství kůže Tajemství kůže Alice Broadway

Zprvu se mi nelíbila představa, že v této knize dělají z kůže mrtvých knihy, ani hlavní postava mi nebyla moc sympatická. Postupně jsem se ale do toho začetla víc a víc a ke konci jsem se již nemohla odtrhnout. Těším se na další díl. 4*

05.07.2018 4 z 5

Dcera ohně Dcera ohně Matt Ralphs

Tato knížka se sice tváří jako miloučký příběh pro děti a mladistvé, ale zdání klame. Z některých pasáží mě až mrazilo v zádech a u konce jsem prostě musela ukápnout slzu. 4*

07.06.2018 4 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Richelle Mead

Nebylo to vyloženě špatné, ale u Richelle Mead je stejně pro mě favoritem série Vampýrské Akademie. Sydneyin přístup k určitým věcem se mi protivil a často se chová jako Mary-Sue aka "všechno vím, všechno znám, všechno umím". Ale jelikož se mi tvorba Meadové líbí, rozhodně si hodlám přečíst celou sérii. 3*

25.04.2018 3 z 5

Nespavost Nespavost R. Jenn Johansson

Kniha celkem účinně působí na psychiku, což se mi ne vždy zamlouvalo a občas to i dokonce děsilo. Do posledního momentu nevyšla pravda najevo a musím přiznat, že jsem trošičku byla zklamaná. Role psychopata by mnohem více seděla jiným postavám. Stejně tak podle mě nebyl plně využit potenciál Slepé lebky. Jinak nápad je to skvělý, jen by mohl být zpracován ještě o fous lépe. 4*

27.03.2018 4 z 5

Upír, můj pán Upír, můj pán Alexandra Ivy

Navzdory tomu, jak miluji Alexandru Ivy a její knihy, tato mě celkem zklamala. Nejspíš to byl autorčin záměr, aby kniha byla spíše o intrikách, důvěře a napětí, ale chybělo mi tam její typické jiskření mezi hlavními postavami. 3*

20.02.2018 3 z 5

Půlnoční palác Půlnoční palác Carlos Ruiz Zafón

Rozhodně originální příběh. Ovšem, ne zrovna můj šálek čaje. Bylo zajímavé spolu s Crowbar Society pomalu, ale jistě řešit zapeklitou záhadu minulosti, sama jsem až do poslední chvíle netušila, co je Jawahal zač. Ale nevím, čekala jsem od toho víc. Konec je tak citově vyděračsky smutný, až mi to možná knihu celkově trochu znechutilo. 3,5*

30.12.2017 3 z 5

Ve stínu černých ptáků Ve stínu černých ptáků Cat Winters

Úžasná, smutná a neobvyklá kniha. Líbilo se mi originální prostředí za 1. Světové války, jak ho autorka skvěle a přesvědčivě popsala. Rozuzlení mi celkem vyrazilo dech a posledních 40 stránek jsem musela přečíst na jeden zátah. Rozhodně doporučuji.

20.09.2017 5 z 5

Smrtící polibek Smrtící polibek Alice Moss

První třetina knihy byla skvělá, nevěděla jsem, co od knihy očekávat, následovalo však velké zklamání.. Bylo to nudné, nezáživné a až moc předvídatelné. Konec je takový chaos, kdy už pak nevíte, kdo je kdo a kdo je na čí straně. Pro mladší generaci asi vhodnější čtení. 2*

30.07.2017 2 z 5

Alchymie věčnosti Alchymie věčnosti Avery Williams (p)

Mám po přečtení této knihy hodně rozporuplné pocity. Kniha se celkově čte dobře, místy mi připadalo, že se tam omílá několik frází dokola, ale jinak byl děj celkem svižný, plný překvapení a dobrých nápadů. Jednu hvězdičku srážím za ten konec, byl sice geniální, ale jsem fanynkou šťastných konců.

22.02.2017 4 z 5

Královské tajemství Královské tajemství Lenka Cyprisová

Kdysi jsem na české autory zanevřela, ale při koupi téhle knihy jsem jim dala "druhou šanci". Zprvu mě odrazoval český humor, česká jména a celkově takový ten "český" pohled na svět, ale na druhou stranu byl děj plynulý, svižný, občas i překvapil a hlavně se nepřeskakovalo od jednoho k druhému. Konec a několik situací mi přišlo jako strašné klišé, autorka to tam dala nejspíš jen proto, aby tam byla alespoň nějaká akce. Jinak příjemná jednohubka, znovu bych ji ale nečetla.

02.02.2017 3 z 5

O upírech a vlkodlacích O upírech a vlkodlacích * antologie

Říká se "nesuď knihu podle obalu", v tomhle případě bych však udělala výjimku.. Kniha byla velmi dobrý dárek, doplňují ji skvělé kresby, ornamenty a to, že autor se čtenářem "mluví". Je zde nespočet kratších i delších povídek, některé lepší než ty druhé, ale každá v sobě ukrývá to své tajemství. Pro milovníky nadpřirozena, jako jsem já, rozhodně skvělé čtení.

21.01.2017 5 z 5

Poslední upír Poslední upír Christopher Pike

Já ani nevím, co si o téhle knize mám myslet. Má úžasnou historii a nápad, ale.. Hlavní hrdinka je mi svou namyšleností dost nesympatická a škodolibě jsem se usmívala, když přišla na to, že existuje někdo silnější než ona. Konec je strašně odfláknutý, možná až moc sci-fi, s přehnaně otevřeným koncem. Další díl už si asi nekoupím.

27.11.2016 3 z 5