Stopy strachu

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Sedmnáct hororových povídek o zlu, temnotě a bestiích, o upírech, kteří večer co večer navštěvují osamocené dívky, o zombiích tvářících se jako jedni z nás, o nadpřirozených bytostech, které zasahují do našich životů. Najdeme v nich příběhy duchů vracejících se na místa, kde zemřeli nebo byli podle pověsti kdysi jako lidé zavražděni, ale i dechberoucí pověsti o nevysvětlitelných záhadách. Zamkněte dveře. Rozsviťte. Neberte telefon. Otevřete knihu...pokud si troufnete......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41085/stopy-strachu-41085.jpg 3.446
Žánr
Literatura světová, Horory, Povídky
Vydáno, Mladá fronta
Orig. název

666 The Number of the Beast, 2007

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (8)

Kniha Stopy strachu

Přidat komentář
eraserhead
28.12.2020

Obsahově kniha zaměřená hlavně na mladší/náctileté čtenářstvo. Některé příběhy mají paranormálně romantický až fantasy opar, některé koketují až s jakousi infantilitou, najdou se zde však i příběhy s širším a hlubším přesahem, výborné povídky jako např. ŘÍŠE ŠPÍNY, OBĚTNÍ BERÁNEK, LA FLEUR DE NUIT či závěrečná OMĚJ VLČÍ MOR. Některé povídky jsou tuctové, neoriginální a předvídatelné, jiné sice nejsou originální, ale s použitými prvky nakládají zajímavě a poutavě, některé dokáží zaujmout a překvapit nečekaným zvratem, jiné prostě strhnou stylem. Ač je na obálce knihy napsáno, že jde o duchařské povídky, ne všechny povídky tohle dodržují, což ale není nijak na škodu. Zajímavým prvkem může být, že větší půlku povídek napsali autorky. Obecně nejde o nějak vrcholné dílo a asi jsem několika aspekty mimo cílový okruh knihy, přesto jsem si příjemně početl, objevil pár zajímavých a dobrých povídek a ke knize se klidně někdy vrátím.

carollfu
22.03.2020

Tyto příběhy bych si dokázala představit jako seriál. Každý díl jeden příběh. Některé lepší, některé horší, ale všechny čtivé a zajímavé svým vlastním způsobem. 4*


PeM
16.02.2016

Nepřekvapí, neurazí....můj dojem = neutrální....něco čtivé, něco vyloženě konina...asi tak...

Tygřička
16.06.2015

Knížka je to vynikající, ale nesouhlasím že se jedná o příběhy hororové, i přes to, že jsem párkrát měla husí kůži, řekla bych že je to spíš tajemné, duchařské a strašidelné, ale hororové ne, aspoň já mám o hororovém čtení jiné představy.

Valko
17.11.2014

Škoda. Věčná škoda, že jsem od té knížky čekala tolik. Jsem typ člověka, co se chce před spaním pořádně vyděsit a pak se bát jít v noci na záchod. Proto jsem si knížku objednala. Otevřela, začala číst a...přišlo zklamání. Škoda. Pár povídek bylo dobrých, proto 3 hvězdičky, ale chlupy mi to nenaježilo... Knížka je slabší odvar pro ty, kteří chtějí číst horory, ale ne takové, při kterých by museli usínat s rozsvícenou lampičkou.

hanapaimen
04.08.2013

No, nečekala jsem toho moc, a ani jsem toho moc popravdě nezískala....líbily se mi asi tak dvě tři povídky, což je pro mě ze 17 dost málo...

MrMail
08.03.2011

Tato kniha je moc dobrá . Některé povídky jsou sice jak vystřižené s amerických filmů ale při některých vás opravdu zamrazí , tím jak je děj promyšlený .

Tuffy

Povídky nejsou moc dlouhé, což je dobře, protože by ztrácely na své čtivosti. A i když některé jsou vážně typicky americké, stejně vás z nich zamrazí. Jsem ráda, že jsem tuto knížku náhodně našla doma při uklízení, protože její počtení mi rozhodně udělalo radost a už dlouho jsem v ruce nedržela tak skvělou knihu. :)