capricornus capricornus komentáře u knih

Kolem Jakuba Kolem Jakuba Michal Vrba

Život (drsný boj o něj) se v průběhu staletí změnil na prachsprostý konzum, ke kterému se přidávají ty nejhorší lidské vlastnosti.
Povídky jsou krásné a k zamyšlení.

03.05.2023 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Styl psaní úžasný, paní spisovatelka jím vyprovokuje všechny vaše emoce (nebo ty, které máte). Kniha se čte jedním dechem! Snížení tempa přišlo u věty: "...pak jedné noci vykvetly sněženky a ocúny". Sci-fi, ve kterém se během noci potká jaro s podzimem? Ne, chyba, správně sněženky a krokusy. I přesto hodnotím 5*.

19.04.2021 5 z 5

Chlapec, krtek, liška a kůň Chlapec, krtek, liška a kůň Charlie Mackesy

Pohlazení po duši pro děti a mládež do 120 let.

08.06.2021 5 z 5

Podivný případ se psem Podivný případ se psem Mark Haddon

Sonda do myšlení autistického chlapce. Střídají se pasáže, kdy Christopher vyšetřuje smrt psa, s pasážemi, které popisují, jak chlapec uvažuje. Zápletka (pes) je opravdu jednoduchá, životní peripetie dospělých odráží současnou dobu.
Díky moc za tuto knihu, co se týče autismu. Opravdu mnohé vysvětlí ...

05.04.2018 4 z 5

Pérka, drátky, kolečka Pérka, drátky, kolečka Martina Málková

První setkání (a jistě ne poslední, dříve vydané knihy si určitě též přečtu) s touto autorkou a jedním slovem: "Skvělé!"

06.08.2021 5 z 5

Doupě Doupě Jakuba Katalpa (p)

Katarze osob, světa.

18.06.2021 5 z 5

Mrtví promlouvají Mrtví promlouvají Linda Castillo

Výborně napsáno, skvěle se čte (když zapomenu na pocit, že některé pasáže v předchozích dílech překládal automat).
Zde už zase komunita amišů mluví pensylvánskou němčinou. Že by se od vesnice k vesnici měnil jazyk? Tak pár kliků na Wiki a víte vše. Kdo nás tedy pletl, autorka nebo překladatelka?

11.02.2021 4 z 5

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Moje první kniha od této autorky. Čte se jedním dechem. Není důležité zde komentovat, nebo převyprávět obsah, důležité je to, jak na vás kniha působí. Co to s vámi při jejím čtení dělá a co cítíte! Skvělá, doporučuji všem.

30.05.2019 5 z 5

Osmý život (pro Brilku) Osmý život (pro Brilku) Nino Haratischwili

Hluboká poklona autorce, to byl přímo čtenářský koncert. Od knihy se nedalo odtrhnout.
Dále viz LéňaM.

18.04.2023 5 z 5

Druhý život Marýny G. Druhý život Marýny G. Vladimíra Klimecká

Asi nás pálí dobré bydlo (závěrečná část knihy).
Čest těm, co dříve tak žili a všechny ty hrůzy přežili.

09.12.2022 5 z 5

Šel malíř chudě do světa Šel malíř chudě do světa Jaroslav Seifert

Balzám pro duši.

21.05.2021 5 z 5

Krvavé sestry Krvavé sestry Graham Masterton

Výborné čtení, má to spád. Nejprve případ mrtvých koňů pod útesy, dále úmrtí jeptišek. Pak se vše prolne. Katie je zase v osobním životě a v práci jako na tobogánu...
Přečtete si poslední větu a musíte číst další případ!

11.02.2020 4 z 5

Inspektor Prevít Inspektor Prevít František Niedl

Tak toto byla detektivka podle mého gusta. Proč by měl být každý detektiv krásný, štíhlý, vysoký a vynikat v různých sportech ? Timothy Prévit mě pobavil.

09.01.2020 4 z 5

Bílé kosti Bílé kosti Graham Masterton

Další autor, od kterého si přečtu všechno. Jen když se zahledím, vidím jednu svoji nohu v pořádku a druhou: jenom kosti........

18.12.2019 5 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Parádní detektivka. Baví mě tam ta spousta kombinací, které autorka "rozehraje". A také vtip a humor. Jsem ráda, že jsem paní Klevisovou objevila až nyní, takto mám před sebou ještě 3 díly Josefa Bergmana...

12.09.2019 5 z 5

Čáp nejni kondor Čáp nejni kondor Radůza (p)

Milé, příjemné čtení. Od první stránky jsem byla u své babičky a dědy na prázdninách.....jen to nářečí bylo jiné. Doporučuji jak dětem, tak dospělým.

20.08.2019 4 z 5

Hastrman Hastrman Miloš Urban

Miloš Urban si recenzi napsal sám: "Kdo jsi nestvořil, nepřetvářej. Obdivuj!"

22.07.2019 4 z 5

Strašidýlko Stráša Strašidýlko Stráša Alena Mornštajnová

....aneb ztracená a nalezená kočka Luisa a pověrčivý Ládin Houbelík. Příjemné čtení!

13.06.2019

Krotitel Krotitel Camilla Läckberg

Autorka knihy mě opět nezklamala. Případ je s brutální vraždou, ale mě baví více osudy postav v knize. Nedokáži si představit v našich poměrech, jak se Erika plete beztrestně do vyšetřování. Nebo jako v této knize, je dokonce vyzvána, ať se podívá, třeba policie něco přehlédla! Taktéž musí mít neuvěřitelné štěstí, nebo alespoň devět životů jako kočka. Patrikovi se divím, kde bere neustále pochopení a kus diplomacie pro svého šéfa (policie) Bertila. Ten se projevuje v práci jako hulvát, prospěchář, chvástal... atd. V předchozím díle se ukázal jako neprofesionál. Ovšem tato postava mne baví ze všech nejvíc, protože má "barvité" soukromí.......... Ze začátku vypadal jako smolař. Slepě se zamiloval, poslal peníze na účet do Španělska a už je neviděl. Policista! Se synem se seznámil až v jeho patnácti letech. Před tím o něm vůbec nevěděl. Nebo: kalhoty na rande žehlí tak, že je rozprostře do gauče a pak si na něj lehne! Chodí na lekce salsy! Nejvíc kladných bodů u mě posbíral, když se aktivně zúčastnil porodu. Vnoučka zabalil do pampersky a použil k tomu izolepu. Je zkrátka nepraktický, nekompetentní, ale v knize je s ním sranda!

18.04.2018 4 z 5

Jelení vršek Jelení vršek Hana Marie Körnerová (p)

Budu se opakovat, ale tohle je moje první kniha od této autorky, díky výzvě 2023 (děj knihy v 16.st). Děj příběhu začal pomalu až téměř nudně, o to rychlejší a napínavější byl závěr.
Ale co ty překlepy (na dvou místech v knize úplně vyměněná slova ve větě)?

31.03.2023 4 z 5