Calinda Calinda komentáře u knih

Krásné tajemství Krásné tajemství Louise Penny

Tuto sérii miluji, avšak tento díl byl pro mě trochu boj. Sice se mi líbilo téma i prostředí, kde se příběh odehrával, ale při čtení jsem nedokázala udržet pozornost, přišlo mi to hodně zdlouhavé a stále dokola. Dočetla jsem jen z důvodu doplnění série a také jsem byla zvědavá, kdo je vrah, ale napětí a radost ze čtení jaksi chyběla. Na jednu stranu oceňuji, že autorka se tentokrát rozhodla pro změnu a příběh zasadila mimo oblíbenou vesnici, na druhou stranu se mi po jejích svérázných obyvatelích trochu stýskalo...

23.04.2023 3 z 5

Můj rodný blázinec Můj rodný blázinec Radkin Honzák

Další výborný knižní rozhovor s panem doktorem Honzákem, který je pro mě vzorem profesionality, moudrosti, humoru a především lidskosti. Pan doktor je trochu svéráz, ale v dobrém slova smyslu. Závidím šťastnou povahu a neuvěřitelnou paměť. Nenechám si s ním ujít žádný rozhovor, televizní pořad a ani žádnou knížku.

"Nechci být člověkem, který je odsouzený ke zklamání, frustracím, a nakonec i k vyhoření, protože se vidí takový, jaký není. Takový člověk si stanovuje různé mety, které ho vyhazují ze sedla. Třeba si řekne, když nezaběhnu stovku za deset, tak nestojím za nic. To já se mohu pochlubit, že stovku za deset zaběhnu. Dokonce svěže a zlehka, protože jsem si místo vteřin nastavil minuty."

Doba jedová Doba jedová Anna Strunecká

Po přečtení knihy (zvlášť na jeden zátah) se vyděsíte a budete mít pocit, že musíte ihned přestat používat všechnu kosmetiku, vyhodit léky, přestat kupovat veškeré potraviny včetně ovoce a zeleniny (protože i to je zamořeno jedy), odejít do hlubokých lesů, živit se nevím čím, pít pouze vodu a modlit se, aby na Vás očkování, kterému jste bohužel jako děti byly naprosto zákeřně vystaveni, nezanechalo nějaké skryté stopy... ano, souhlasím s názorem, že je to jedna velká hysterie. Na druhou stranu si myslím, že i takové informace je třeba přijímat, vedou k zamyšlení. Nakonec je jen na Vás, čemu uvěříte, co si z toho vezmete a jestli vůbec něco... možná, kdyby byla kniha psaná trochu přijatelnější, méně útočnou formou a nabídla také nějaká pozitiva a řešení, měla by větší smysl.

21.04.2023 2 z 5

Praha mého mládí Praha mého mládí Ladislav Sitenský

Překrásné fotografie mého rodného města.

21.04.2023 5 z 5

Učebnice vědecké a tradiční astrologie Učebnice vědecké a tradiční astrologie Alain Yaouanc Hadés

Opravdu velmi podrobná a obsáhlá kniha, která Vám pomůže s rozborem horoskopu, a to včetně výpočtu postavení planet, domů... V době mých nácti jsem to "žrala", postupem času sice opadl můj zájem i víra v astrologii, ale sestavený horoskop z té doby mám doma stále...

Nové barvy pro krásu Nové barvy pro krásu Gisela Watermann

Kniha mého mládí, ukázka módních stylů je dnes už přežitek, ale barevná typologie podle ročních období platí i dnes... ve zlaté a teplých barvách prostě vypadám pořád jako týden mrtvá...

Anča a Pepík Anča a Pepík Lucie Lomová

Super komiks mého dětství.

Polda a Olda Polda a Olda Stanislav Havelka

Poldu a Oldu jako součást Čtyřlístku jsem v dětství zbožňovala, jeden z mých nejoblíbenějších komiksů.

Migréna Migréna Oliver Sacks

Naprosto skvělá kniha od známého neurologa, která srozumitelnou a zajímavou formou vysvětluje snad vše kolem migrény.

Halucinace Halucinace Oliver Sacks

Skvělá a pro laiky velmi čtivá a srozumitelná kniha pojednávající o všech možných typech halucinací, jejich projevech, příčinách - a těch je opravdu velké množství - kniha jasně ukazuje, že mít halucinace automaticky neznamená mít schizofrenii, jak se bohužel ve společnosti často traduje. Mozek je opravdu zajímavý orgán a pokud nefunguje úplně správně, je možné snad téměř vše, bohužel...

Rychlé šípy 1. Rychlé šípy 1. Jaroslav Foglar

Rychlé šípy byly moje dětství...

Ztracený svět Ztracený svět Josef Augusta

Moje první a jediná kniha o dinosaurech v dobách mého dětství.

Kapesní atlas hub Kapesní atlas hub Albert Pilát

Knihu si pamatuji z dětství, tehdy se hodila a líbila se mi.

Will Grayson, Will Grayson Will Grayson, Will Grayson John Green

Kniha se mi moc líbila, i když už nejsem cílová skupina. Pěkný nápad, příběh má spád, nechybí emoce, vtip ani momenty k zamyšlení. Oceňuji i poukázání na problém deprese, což je bohužel v době dnešních teenagerů téma celkem aktuální. Obzvlášť mě kniha začala bavit v momentě, kdy se dva Willové seznámí. Hodně se mi líbila postava Drobka a také Will v podání Davida Levithana, ale ani druhému Willovi není co vytknout. John Green píše velmi čtivě, svižně, o čemž jsem se přesvědčila už v Papírových městech a Hledání Aljašky, i ty doporučuji. Na můj vkus jen trochu odfláknutý konec, za to jedna hvězdička dolů, ale jako celek super čtení.

17.04.2023 4 z 5

Světelný klam Světelný klam Louise Penny

Další velice poklidná, ale i tak zajímavá detektivka z mé oblíbené série, tentokrát z uměleckého prostředí. Jen mi trochu vadí, že se neustále řeší minulost a prolínají se tam i věci, které se staly v předešlých dílech, mám raději, když příběh začíná a končí v jedné knize, za to jedna hvězdička dolů.

15.04.2023 4 z 5

Tak chutná hygge Tak chutná hygge Svatava Vašková

Opět nádherná knížka se spoustou zajímavých, jednoduchých a chutných receptů. Doporučuji.

14.04.2023 5 z 5

Coolinářka - Testováno na rodině Coolinářka - Testováno na rodině Svatava Vašková

Nádherně graficky zpracovaná kniha plná zajímavých, jednoduchých a po vyzkoušení i výborných receptů. Všechny recepty jsou z běžně dostupných a cenově přijatelných surovin, přesto se Vám dle nich povede malý zázrak, doporučuji.

14.04.2023 5 z 5

Vše, co jste chtěli vědět o módě Vše, co jste chtěli vědět o módě Adéla Bartlová

Pokud byste měli mít doma jedinou knihu o módě, je to tato. Opravdu je tam snad vše, na co si vzpomenete, navíc psáno velmi srozumitelnou a přehlednou formou. Velmi oceňuji naprosto přehledné a podrobné informace o jednotlivých materiálech, jejich vlastnostech, výhodách, nevýhodách... to pro mě osobně je velkým přínosem. V tomto žánru naprosto jedinečná bichle.

14.04.2023 5 z 5

Sestav si svůj burger - Víc než 60 000 kombinací Sestav si svůj burger - Víc než 60 000 kombinací Vicki Smallwood

Velice prakticky a vtipně pojatá kuchařka, kde si i takový odpůrce hamburgerů, jako jsem já, najde ten svůj.

13.04.2023 5 z 5

Švédská kuchařka - kulinářské tradice Severu Švédská kuchařka - kulinářské tradice Severu Dominika Wittenberg Gašparová

Krásná kuchařka, jak graficky, tak obsahově. Požitek je už samotné prohlížení fotografií a pročítání receptů. Jen škoda, že dost receptů je v našich podmínkách (omezená dostupnost, sporná kvalita, vysoká cena, některé suroviny jsou zcela nedostupné) obtížné realizovat, ale i tak se tam něco vyzkoušet dá.

13.04.2023 5 z 5