Cabal Cabal komentáře u knih

Písně mrtvého snivce Písně mrtvého snivce Thomas Ligotti

Velmi osobitý autorský soubor, každý milovník literárního horroru si musí udělat vlastní názor. Eseje a zamyšlení mě minuly o kilometr ale některé povídky famózní (Dovádění, Dr. Voke, Šermíř, Ztr. umění soumraku).

30.09.2021 5 z 5

Hardcore Mona Lisa Hardcore Mona Lisa William Gibson

První vydání u nakl. Návrat jsem v době vydání odmítl číst pro "nepřeklad". Takže jsem se dočkal až letos a konečně mohl důstojně zakončit trilogii Sprawl. Gibson prostě umí a baví mě pořád, první dva díly mám načtené opakovaně a s touto knihou to nebude jinak.

15.07.2021 5 z 5

Šílená ze Sacré-Coeur Šílená ze Sacré-Coeur Alejandro Jodorowsky

Typický Jodorowsky a témata kterými se zabývá. Nic jiného jste ani nemohli dostat. Buď vás baví nebo nedočtete.

02.01.2021 5 z 5

Finch Finch Jeff VanderMeer

VanderMeer je jedinečný. Dokazuje to každou další knihou co u nás vyjde, není třeba hledat hloubku Venissu, prostě nainhalujte trochu spor a nechte představivost plynout...

15.07.2020 5 z 5

Proces změny Proces změny Martha Wells

Takto si představuji svižnou scifi jednohubku k odreagování.

05.03.2020 4 z 5

Singularity – Postkyberpunková antologie Singularity – Postkyberpunková antologie * antologie

Knihu a celou antologii považuji za značně nevyváženou, řada skvělých povídek je proložená hodně slabými kusy. Takto je to pro mne pouze průměr, editor se asi snažil zavděčit nebo to holt muselo mít tolik a tolik stran ?

31.12.2019 3 z 5

Vidím to jinak Vidím to jinak Bruce Sterling

Jenom 20 hodnocení ?? Nechápu. Čtení této sbírky byla čistá radost a potěšení ze čtení. Spolu s Tanec s Ježíšem nejlepší povídková sbírka co Laser vydal.

31.12.2019 5 z 5

Za tebou Za tebou * antologie

Pár velmi slušných až výborných povídek, zbytek šeď zapomnění.

15.06.2019 2 z 5

Adaptace Adaptace Jeff VanderMeer

Výborná trilogie. Skvělé podnícení fantazie a zpochybnění lidských smyslů a logiky v interakci s nepochopitelným.

27.05.2019 5 z 5

Temný soumrak Temný soumrak David Morrell

Několik geniálních povídek, zbytek nad průměrem. Povinnost.

28.03.2019 5 z 5

Pustiny Pustiny Francis Paul Wilson

Velmi silná autorská sbírka.

28.03.2019 4 z 5

Mučitelův stín Mučitelův stín Gene Wolfe

Výborné. Zcela souhlasím se starším komentářem. Dál pokračuju v angličtině. Není to ale čtení pro každého, styl autora není jednoduchý a vyžaduje klidné čtení.

28.03.2019 5 z 5

Ve špatný čas na špatném místě Ve špatný čas na špatném místě * antologie

Za sebe - čistý průměr ve všech směrech.

24.03.2019 3 z 5

Temná věž Temná věž Stephen King

První tři knihy jsou skvělé a přečetl jsem se jedním dechem, pak ale přijde hodně vaty, která je někdy hodně nastavovaná a dočíst Temnou věž bylo pro mě utrpení.

22.03.2019 3 z 5

Americký upír 2 Americký upír 2 Scott Snyder

Slušný díl u série, která pro mě v druhé polovině (díly 5-8, čteno v angličtině) už hodně kvalitou kolísá k průměru a dost se vaří z vody. Navíc to zatím není ukončeno ani v anglickém vydání....

18.03.2019 4 z 5

Hleď, prázdnota Hleď, prázdnota Philip Fracassi

Výborná sbírka. Za mne TOP povídky Oltář, Matka, Zloděj koní a Bezp. pojistka.

19.08.2018 5 z 5