Pustiny

F. P. Wilson ve sbírce povídek Pustiny dokazuje, že ovládá nejenom románovou tvorbu. Tato sbírka, která představuje povídky vzniklé během posledních dvou desetiletí, zaujme především svou pestrostí: čtenář zde najde klasické, syrové horory vedle povídek vysloveně humorných či ironických. Wilson se ve svých povídkách často věnuje nevšedním zpracováním slavných témat populární kultůry - setkáte se tu třeba s Batmanovým protivníkem Jokerem, který je zavřen za zdmi psychiatrické léčebny, se slavným detektivem Dickem Tracym, jenž je právě na stopě zločinu v rokenrolovém hudebním vydavatelství, nebo s písničkářem Bobom Dylanem čelícím útoku plagiátora z budoucnosti. Vynikající titulní povídkou složil Wilson poklonu klasikovi amerického hororu H. P. Lovecraftovi. Wilsonovy povídky jsou děsivé i duchaplné, zábavné i plné hlubšího smyslu. Zcela rozhodně patří k tomu nejlepšímu, co v hororovém žánru můžete najít...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30211/pustina-30211.jpg 4.232

The Barrens and Others (1998)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Knižní klub

Finn69

Povedená a nápaditá sbírka hororových povídek všeho druhu, doporučuji všem fanouškům žánru.
Výborné jsou zejména Pustiny, to je prostě Lovecraft jako vyšitý. Ale užijete si i třeba i Tváře, Kožešiny, Nájemníky i další. Jsou tam samozřejmě i slabší kousky (jako v každé sbírce), nudit se ale určitě nebudete - celkově to za ty čtyři hvězdy stojí.

hanak_v_exilu

Občas mě napadá kacířská myšlenka, že tu nejlepší lovercraftovskou povídku nenapsal mistr sám, ale je dílem Francise Wilsona. V Pustinách dovedně skloubil atmosféru dávných polozapomenutých časů a obyčejnost moderní Ameriky. Když se o to samé pokusil podivín z Providence, pravidelně selhával. Se vší úctou, Pustiny mě nadchly jako máloco od něj.

Finita
15.10.2016

Jako celek nic moc. Nejlepší povídkou jsou Pustiny, pak se ještě pár najde, ale po přečtení Pevnosti je tento soubor povídek docela zklamáním.

evickakyticka
25.04.2016

Skvěle namíchané, snad jen dvě ze všech se mi moc nelíbily. Povídky hodnotím trochu jinak než klasické knihy. Jde hlavně o pointu, že. Čtenáři hororů jistě ocení a najdu si mezi nimi tu, která se jim bude líbit.

agnes25
16.10.2015

Snad úplně nejlepší kniha tohoto spisovatele.Povídky jsou skvěle napsány,výborně jsem se u nich bavila.

p.mihoc
27.10.2013

Konečně můj mozek dostal vydatnou, vesměs hororovou povídkovou stravu, jejíchž dvanáct chodů tvoří ty nejvybranější kusy literárních jednohubek . Píši konečně, protože ještě nikdy mě žádná kniha tohoto typu nepohltila od začátku do konce. F. P. Wilson nemá nijak skvělý literární styl, ale píše neskutečně chytlavě a nápaditě. Každá minipráce jede od počátku do konce v úctyhodném tempu a graduje vždy do velmi podařeného vypointovaného finále, po kterém se s chutí vrháte na další kus a víte, že bude stát za to. Doporučuji.