Bystroushaak - Komentáře

Zen a umění údržby motocykluZen a umění údržby motocykluR. M. Pirsig

Dobrá kniha, která obsahuje dlouhé a mimořádně nudné části o filosofii. Přesto má hodně co říct a nelituji, že jsem se musel místy do čtení nutit. Ty nenudné části dávají velmi zajímavý pohled na osobní filosofie a přístupy k životu.

20.08.2017

O šestiúhelné sněhové vločce – poutavé čtení o „ničem“O šestiúhelné sněhové vločce – poutavé čtení o „ničem“J. Kepler

Dobrá knížečka, vlastně přepsaný dopis.

Jinak Keplerova doměnka byla konečně potvrzena: https://www.eurekalert.org/pub_releases/2017-06/cup-mdf061617.php

18.06.2017

Věčný mírVěčný mírJ. Haldeman

Není to vysloveně špatná kniha, ale neobstojí ve srovnání s Večnou válkou. Prostě jen takové lehce podprůměrné sci-fi.

08.03.2017

Zakuti v oceliZakuti v oceliM. Žamboch

Opravdu jsem si užil, že příběh je pro změnu vyprávěn pohledem mechanika, který není tím nejdůležitějším na scéně.

08.03.2017

Za tímto horizontemZa tímto horizontemR. A. Heinlein

Tohle je epicky špatné, naivní a debilní. Já Heinleina fakt můžu a některé jeho knihy patří k mým oblíbeným, ale tady se teda utnul tak moc, že kdyby se takhle utnul tesař, tak je bez nohy.

Nevím co je horší, jestli naivita, se kterou je vyprávěn příběh, nebo ty cancy o genetice, které ani nedávají smysl. Jako kdyby se vůbec nesnažil a prostě něco vyblil.

08.03.2017odpad!