Zákony silnějšího

Zákony silnějšího https://www.databazeknih.cz/img/books/81_/8199/bmid_zakony-silnejsiho-65c8c1f10332d.jpg 4 55 7

Jsou města tak hrozná, že v nich nelze žít. Jsou města tak hrozná, že je nelze opustit. Jsou města tak hrozná, že nezbývá než v nich přežívat. Město je jedním z nich. Zničené jadernou válkou, na hranici mezi totální mocí a totální lhostejností, stvořilo si z absence pravidel své vlastní zákony – zákony silnějšího.

zbuy
18.08.2022 4 z 5

Dobrý námět ve skvělém prostředí, jen zcela nevyužitý potenciál. Hodnocení mezi třemi a čtyřmi hvězdami.

NemmamSlov
13.07.2020 3 z 5

" Keď si u Šialeného Maxa objednáte pivo, musíte ho vypiť na dva krát. Má to dva dôvody: Keď budete piť pomaly, nestihnete sa poriadne ožrať a tá odporná realita, v ktorej žijete nikdy nezmizne, druhý dôvod je ten, že i keď pri rýchlom pití chutí Maxovo pivo odporne, pri usrkávaní je to ešte oveľa horšie, a vtedy zistíte, že vaše chuťové poháriky dokážu veľa vecí, o ktorých ani netušíte."

Prostredie výborné, postapokalyptiku mám rád, a trošku mi to pripomínalo sériu Spád od Kotletu. Bohužial oproti Spádu to bol len priemer, keby to bolo rozsiahlejšie, a autor sa viac venoval hlavnej dejovej linke, tak by som dal o hviezdu navyše, avšak autor stále odbočoval od hlavného príbehu a skôr sa venoval životnou situáciou obyvateľstva. Nie je to na škodu, ale nie v tak malom obsahu, kde potom vznikali diery v príbehu a koniec mi tým pádom unikol.

Bystroushaak
05.06.2020 5 z 5

Samotář žijící v kyberpunkové post-apokalyptické Praze přežil atomový výbuch v metru. Nyní se živí prodejem informací a hledáním lidí. To se mu daří, dokud nedostane takovou práci, že ho přejde chuť žít.

S přehledem jedno z nejlepších českých sci-fi, i když vynechám dobře čitelný a akční způsob kterým je kniha psaná. Má to myšlenku a styl. A Kniha Mrtvého Muže tomu dodává třešničku na dortu.

Narazil jsem na to už kdysi na úsvitu českého internetu v Amber zine a šlo pro mě o jednu z prvních elektronických knih, co jsem kdy četl. Od té doby jsem se ke knize vrátil asi pětkrát. Občas se mi stane, že si vzpomenu na nějakou scénu, tak se vydám podívat na staré stránky Amber zine a než se naděju, tak jí zase celou přečtu.

Věčná škoda, že autor nenapsal nic dalšího.

Malarkey
07.03.2018 5 z 5

Zákony silnějšího jsou brány jako deník, deník opravdu vzorový, brán do nejmenších detailů o muži, který přeživá ze dne na den v post-apokalyptické Praze. A že to neni nic jednoduchého. Možná škoda toho, že je kniha tak krátká, přesto plná nejen černého humoru, ale i napínavých scén. Nutno dodat, že právě tato kniha je pro mě něco jako Zlaté dědictví současného českého literárního umu.

Military
01.04.2016 4 z 5

Kratičká kniha s velice zajímavým nápadem,hlubokou myšlenkou ale BOHUŽEL dost nešťastně zpracovaná.

Honzik111
21.08.2015

K tomuto dílku je nutno říci, je zajímavé, ale doporučovala bych autorovi, aby se vrátil do základní školy a zopakoval si pravidla českého pravopisu, chybami se to v knize jen hemží, ať promine, ale číst se to nedá.

kurcatovium
20.05.2013 4 z 5

Minimálně v rámci edice Pevnost se jedná o zdařilý kousek. Pěkně vykreslené postkatastrofické Město a opravdu vybraná společnost, která se v jeho ruinách zformovala. Obzvlášť Kyklopa člověk jen tak nezapomene, byť je to postava pouze okrajová...

české sci-fi česká fantastika

Autorovy knížky