buster21 buster21 komentáře u knih

Spad Spad František Kotleta (p)

popri cakani na nove rezivo, (isaac asimov(pocitacovi pirati) a vladimir slechta(navrat archandela)) som nevedel do coho pichnut. A kedze mam od Kotletu asi vsetko, a kedze sa to cita snad uplne samo .. tak som chytil prvu knihu cyklu SPAD, reku ze kym dojdu knizky , nic tym nepokazim. No kedze som to uz cital relativne davno a hovorim si, ze znova pozriet hrdinu z Iastanbulu nemoze byt zly krok .. veruze nebol .. vyborne citanie, ma to spÁd, sem tam tam zahuci aj clen bratstva, co dava knihe kvapôcku uveritelnosti .. som naozaj spokojny. Ked mozem povedat svoj nazor, tak cely 4 knihovy cyklus ... s kludnym svedomim survivalistu, nemozem hodnotit inak, ako five stars .. kto je do post-apo blazen jak ja .. nebude ani jednou knihou sklamany.

07.03.2021 5 z 5

Infico Infico Petr Heteša

Mám od Petra H. tých kníh relatívne veľa a všetky som prečítal .. Infico je v princípe odlišná knižka, od tých "akčných", ale stále taká ´hetešovská´ .. podla môjho názoru je námet vskutku zaujímavy a nemôžem si pomôct, pre mňa hlavní Hetešovi hrdinovia, sú skoro zakaždým skvelí. Spojenie agenta NSA a mladej študentky, je nápad za všetky drobné . Čítal som tu knihu 3x a vždy ma bavila. Možno som extrémne nenáročný čitateľ, ale podla mňa s knihami je to ako s vínom .. môj dedko (vinár) vždy hovorieval : "Víno je skvelé to, ktoré ti chutí", čiže "kniha je skvelá tá, ktorá ťa pobaví a máš z nej radosť" .. a toto hetešovky u mňa spĺňajú :)

06.10.2020 5 z 5

Stopárov sprievodca galaxiou Stopárov sprievodca galaxiou Douglas Adams

tak ano .. satoparov sprievodca galaxiou ma svoj specificky humor, ktory nie kazdemu sadne .. my co mame radi scifi reznute suchym britskym humorom samozrejme tento klenot komedialnej fantastiky vieme urcite ocenit a urcite odporucit vsetkym takto nastavenym. Film s Martinom Freemanom je tiež pozeratelný .. odporucam pozerat po precitani knihy ...

08.03.2021 5 z 5

Hustej nářez Hustej nářez František Kotleta (p)

Od Kotletu som čítal všetko ... možno tomu nerozumiem, alebo som strašne málo náročný, alebo mám asi úbohý vkus, no podla mňa je kotleta geniálny.... štelovanie príbehov do českého prostredia je super , anglický humor je skvelý, číta sa to samo .. čo viac dodať .... 5*

13.02.2018 5 z 5

Padající Archanděl Padající Archanděl Vladimír Šlechta

ked som sa dozvedel, ze je to 3 kniha z 5 .. tak som ostal pomerne zaskoceny, ale ked som si uvedomil, ze toto post apo dielko len tak hned neskonci, a ze si mozem spolocnost pana Finka uzivat dalsie dve knihy tak som svoju nedockavost pretavil v nadsenie .. kazda cast ma svoje tempo a svoje dej .. ale ja som spokojny .. neviem ci je to vekom, ale dnes si uzivam aj pomalsie ci nudnejsie pasaze .. a som z celeho oggerdovskeho cyklu nadseny a to som v archandelovi este len v polovici .. Láďo dik za super svet .. :) .. ked docitam a nieco sa v mojom nadseni zmeni .. urcite to tu z editujem (:

09.04.2021 5 z 5

Metro 2035 Metro 2035 Dmitry Glukhovsky

tak treti diel bol zas ina liga ... ale zas.... prva polovica knihy taka ukecana , pomaly rozbeh aby sa to potom rozbehlo ako besna suprava metra, ktoru nejde len tak zastavit .. davam zasluzene 4* .. zas to malo tu spravnu Metro stavu

08.03.2021 4 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

trilogiu mám doma celú .. a napisal by som to asi takto .. 2033 cital som knihu a aj zahral PC hru .. bolo to super , zvlast ked v hre clovek aj vidi o com cital, co je podla mna spracovane graficky nadpriemerne.. dej ma bavil, striedali sa zivsie pasaze s monotonnejsimi .. niekedy mi privela skepse a depresie trochu liezlo na nervy, ale v globale fajn ... moje skromne hodnotenie 1 časti trilogie : 2033 - 4* .. hodnotenie budem pisat ku kazdemu dielu zvlast (:

08.03.2021 4 z 5

Závěrečný účet Závěrečný účet Petr Heteša

taaak zacal som citat cyklus Cybrain asi pred 2 rokmi a po prvych 50 stranach prveho dielu som to odlozil .. nejak som si k tomu nevedel najst cestu .. dva roky tie knihy lezali na polici a toto leto .. kedze som nemal do coho pichnut tak som si povedal, ze zatnem zuby a preluskam to ... prvy diel sa pomaly rozbieha .. to je pravda .. ale potom to je neskutocna jazda, vsetky diely uplna pecka a clovek nevie prestat citat .. toto natocit tak by sa to stala cyberpunkova legenda .. je to topka .. Hetesa je skvely autor .. mam od neho relativne kvantum knih .. viac ako 2/3 jeho tvorby .. toto dielko stoji zato ako v podstate kazda jeho knizka ..

29.09.2020 5 z 5

Metro 2034 Metro 2034 Dmitry Glukhovsky

priznám sa že som druhy diel Metra .. cast 2034 nepochopil .. Artom zmizol .. a stary pan ma nejak nechytil .. privela depresie, sebalutosti, Hunter neosobny blazon , neviem , naozaj neviem, aky mal v tomto diele autor zamer a co presne chcel povedat, alebo co mu lietalo po rozume ... kedze sa tu polovice nedavaju a ja vzdy hodnotim radsej smerom hore dava m 2,5* cize 3* len koli tomu, ze je to metro, ktore si nosim v hlave ako taky kult.. dokonca ani 2 diel pc hry nema s knihou skoro nic spolocne .. co mozem v konecnom dosledku skonstatovat, ze "chvala bohu" xD .. evidentne som urobil chybu ze som druhy diel Metra na PC hral skorej ako cital knihu .. privelmi som bol tou hrou ovplyvneny .. nerobte rovnaku chybu ako ja

08.03.2021 3 z 5

Perunova krev I. Perunova krev I. František Kotleta (p)

ja som taky svedok Kotletov .. jeho knihy ma bavia neskutocne (:

16.02.2021 5 z 5

Američtí bohové Američtí bohové Neil Gaiman

prenos starých európskych bohov do americkej súčastnosti , kde sa stretnú v epickom boji o život s bohmi modernej doby ... výborné čítanie, skvelé spracovanie ... krochkal som blahom ... dokonca sa točí aj seriál .. zatiaľ je to nafilmované tak do polovice, netuším či to bude mať pokračovanie .. ale musím povedať, že aj seriálové dielko je veľmi podarené ..

18.01.2019 5 z 5

Kletba Kletba Vladimír Šlechta

cely oggerd cyklus ako aj tajna historie bornu .. je pre mna pohladenie po dusi .. radim tieto serie na policu presne vedla maestra ceskej literatury pana leosa kysu a jeho pecky ..
.. prave som v polovici padajuceho archandela ... ja som spokojny a nemam vyhrady .. kto ma rad post apo, konspiracie , intrigy a boj o cele ríše .. si urcite pride na svoje ..

09.04.2021

Hvězda Hvězda Robert Fabian

Fabiana mam rád a toto je zatial asi jedno z naj jeho dielok -.- putave a napinave od zaciatku do konca .. hlavne postavy super .. kazdy fanusik surovej scifi bude krochkat blahom ako ja (: odporucam

15.02.2021 5 z 5

Historie pirátství Historie pirátství Peter Lehr

historicka faktografia .. nic viac, nic menej ..

14.10.2020 4 z 5

Nenapada ma nic erudovane, ako toto dielo okomentovat. Snad len - PECKA .. citalo sa to snad uplne samo a ked to skoncilo, normalne ma pochytila melancholia, ze to skoncilo (:

07.10.2020 5 z 5

Kalibánova válka Kalibánova válka James S. A. Corey

čítam to po videní prvých 3 serii serialu Expanze .. serial ma uchvatil svojou cyberpunkovostou .. a kedze su natocene len 3 serie .. 1 seria 1 kniha , preto som sa rozhodol ze si to musim precitat cele .. takze momentalne zamna 4* a mam doma vsetkych 8 knih a to este bude 9 ta (: .. ked to budem mat preluskane tak to tu aktualizujem .. ale zatial kniha je este o 2 triedy lepsia ako serial a to je co povedat :)

18.01.2019 4 z 5

Semper Fi Semper Fi Robert Fabian

osobne mam rad celkom romany z vojenskeho prostredia .. a este k tomu z dalekej buducnosti .. za mna plec hore

18.01.2019 5 z 5

Carpe Diem - Reedice Carpe Diem - Reedice Robert Fabian

skvelé čítanie .. za mňa palec hore

13.02.2018 5 z 5

Temná hlídka Temná hlídka Vladimir Vasiljev

keďže Dennú a Nočnú hliadku som videl len na obrazovke a čitateľská verzia ma dúfam ešte len čaká, tak toto bola moja Hliadková knižná premiéra .. i keď zrovna od niekoho iného ako od Sergeja Lukjanenka. Páčilo sa mi to, aj keď dej mal trošičku hluché miesta, sem tam to strácalo šťavu a nebola to taká pecka ako "Technik veľkého Kyjeva" tam sa Vladimir vybláznil a je vidieť, že v jednom svete je doma a druhy sa zrodil v hlave niekoho iného. Aj tak tu Vasiljev ukazuje, že má vysokú kvalitu. Za mňa pekné 4stars

17.09.2021 4 z 5

Projekt Berserkr Projekt Berserkr Vladimír Šlechta

Co k tomu napisat .. mam z oggerdovho cyklu touto knihou precitane vsetko .. a musim povedat, ze je to na moj vkus celkom fajne citanie, mam rad tento typ knih, mam rad post apokalypticke scifi, mam rad Šlechtov sposob pisania .... Tato knizocka zapadla v podstate uz do ery post oggerd, ale rozpravanie "pjenkhafky" Finka je prijemne a ako vzdy ma spad .. je to sice trosicku predvidatelne a trosicku zjednodusene a chyba Halik s Oggiem .. ten Halik asi viac .. mam rad toho vedatora a preto si toto dielko zasluzi podla mna, takych sviezich 3 a pol *, neni kazdy den nedela, ale zas to vidim aj tak, ze si cely cyklus precitam asi cely este raz .. (: teda ked uz nebudem mat do coho pichnut

07.03.2021 4 z 5