Padající Archanděl

Druhá polovina třiadvacátého století, dvě stě let po Apokalypse. Bornn, jediné velkoměsto v postapokalyptické Evropě, si zvyká na změnu mocenských poměrů. Bílá čarodějka se zbavila většiny oponentů a k tomu, aby získala neomezenou moc, ji zbývá poslední krok. Gowery si myslí, že za tři týdny proběhne státní převrat, nikdo mu však nevěří. Ať už to dopadne jak chce, příští tři týdny je nutné vyplnit usilovnou činností. Oggerd se chystá vystoupit na veřejnosti a přihlásit se o svá práva. Musí to však udělat s rozmyslem. Gowery je pověřen pátráním po Oggerdově snoubence, která unikla represím a skrývá se na neznámém místě. Tentokrát proti němu stojí mimořádně schopný protivník, který každý Goweryho tah obrátí ve svůj prospěch. A vše je ovlivňováno událostmi starými sedmdesát let. Chyby i zločiny zakladatelů germánské Říše teď budou použity proti jejich vnukům....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/453370/padajici-archandel-bWo-453370.jpg 3.813

Poslední velkoměsto 3.

Romány, Literatura česká, Sci-fi
Vydáno, Brokilon

Kniha Padající Archanděl

buster21

ked som sa dozvedel, ze je to 3 kniha z 5 .. tak som ostal pomerne zaskoceny, ale ked som si uvedomil, ze toto post apo dielko len tak hned neskonci, a ze si mozem spolocnost pana Finka uzivat dalsie dve knihy tak som svoju nedockavost pretavil v nadsenie .. kazda cast ma svoje tempo a svoje dej .. ale ja som spokojny .. neviem ci je to vekom, ale dnes si uzivam aj pomalsie ci nudnejsie pasaze .. a som z celeho oggerdovskeho cyklu nadseny a to som v archandelovi este len v polovici .. Láďo dik za super svet .. :) .. ked docitam a nieco sa v mojom nadseni zmeni .. urcite to tu z editujem (:

Svářeč
24.12.2020

Mám docela rozpačité pocity. Na jednu stranu mám Oggerdovu sérii rád a bylo fajn se zase vrátit k oblíbeným postavám do známého světa. Na druhou stranu to bylo vlastně trochu o ničem… Minimálně první polovina je šíleně nudná, Gowery a spol. pořád někam chodí a kují pikle, je tam pár ne úplně podstatných odboček. Navíc jsem měl dost problém se vůbec zorientovat, na co vlastně kniha navazuje. Příště by možná nebylo od věci umístit na začátek shrnutí předchozích dílů, po roce a půl už si fakt nepamatuji vůbec nic (seznam postav nestačí). To by podle mě mělo být standardem u všech sérií na pokračování a nechápu, proč tomu tak není. V druhé půlce se to trochu rozjede a finále už je napínavé, ale celé to působí spíš jako dvě, tři kapitoly příběhu, než jeden kompletní díl. V podstatě jsme na konci třetího dílu z pěti a člověk má pocit, že má za sebou jeden dlouhý prolog. Celkově nakonec OK, ale příště už by to chtělo, aby se příběh konečně rozjel, závěr v tomto ohledu naštěstí působí slibně.

canis3217
16.11.2020

Měl jsem pocit, že třetí díl velkoměsta trošku pokulhával v prví třetině a trvalo mi trochu déle knihu "rozčíst", aby mě chytla jako druhá půlka, kterou jsem už projel jak namydlený blesk během jednoho dne. Šlechta nám opravdu pomalu poodhaluje historii Bornu/města a i když je někdy něco malinko přitaženější je super jak to do sebe postupně zapadá, objevují se postavy, které byly nastřelené v předchozích dílech, ostatní chystají kontury a víc a víc vybarvují, bývalí nepřátelé se obracejí na stranu naší skupiny. Musím se přiznat, že mi chybělo víc Oggerda a Halíka, kteří víc a víc zapadají mezi vedlejší postavy a stará trojice už se asi nadobro rozpadla. Konec mě nechal napnutýho jako kšandy a já netrpělivě budu vyhlížet čtvrtý díl.

czpilar
03.11.2020

Z celé série je zatím tohle díl, který mě nejvíce bavil. Hlavně zde podstatnou část hraje prim má odblíbená postava Emma Richter, kterou jsem si oblíbil v knize "Emma z umírajícího města". Také pomalu objevujeme tajnou historii města Bornn. Konec knihy zůstal skvěle otevřený a už teď se nemohu dočkat, jak to vlastně dále s Emmou bude.

pavel.2
03.11.2020

Třetí pokračování si drží úroveň. Vysvětlují se další střípky minulosti Oggerdova světa, na povrch vystupují intriky a hlavní hrdinové bojují o život. Nedočkavě se těším na pokračování.

wiedzmin88
29.10.2020

Celá série díl od dílů čím dál více nabírá na rychlosti. Opět skvěle napsané a tajná historie Bornnu se pomalu, ale jistě poodhaluje.
Nemůžu se dočkat dalšího pokračování.