Historie pirátství

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Nová historie pirátství, od Vikingů po somálské nájezdníky. Dozvíte se o původu pirátství – jeho počátky sahají k době, kdy lidé poprvé začali využívat lodě. V současnosti je pirátství omezeno jen na některé lokality. Jsou popsány způsoby přepadávání lodí, přístavů nebo vesnic a měst na pobřeží. A jak se postupem času tyto strategie vyvíjely s příchodem nových technologií, politických spojenectví apod. Vyvrací se romantické představy o pirátech, které byly vytvořeny mnoha příběhy a hollywoodskými filmy. Nechybí ani portréty nejslavnějších pirátů. Pro přehlednost je kniha doplněna mapkami a kresbami lodí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/435139/big_historie-piratstvi-2Bo-435139.jpg 3.79
Žánr:
Literatura faktu, Literatura česká, Historie

Vydáno: , Universum (ČR)
Originální název:

Pirates: A New History, from Vikings to Somali Raiders, 2019


více info...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Historie pirátství

kuruteku
21.04.2022

V rámci přípravy na tábor. Nezklamalo. Splnilo svůj účel. Jenom toho mohlo být víc - výzbroj, přehled více jmen. Na druhou stranu dokonale nabouralo stereotyp svobodných pirátů a doplnilo obraz o nové oblasti, jak historicky, tak zeměpisně. Takže nadmíru uspokojivé. Ale ne dokonalé.

Andrea_I_Am
20.05.2021

OU ... tohle se moc nepovedlo. Když mi na nějaké 50 straně došlo, že čtu pořád dokola to samé, začala jsem být mírně otrávená. A pak všechny ty citace a podivně na sebe navazující věty ... nějakou tu novou informaci si tam asi najde každý, to jo ... ale teda prokousat se tím ...


buster21
14.10.2020

historicka faktografia .. nic viac, nic menej ..

Iki1
29.08.2020

Kniha je stručným souhrnem historie pirátství, což také svým názvem slibuje. Poznámek je v ní tolik, že nemá valného smyslu neustále listovat dozadu a zase se vracet. U lecčeho jsem měl potřebu dozvědět se více, ale pro další informace musím sáhnout jinam.

NightShade
28.06.2020

Jako vážně autor čerpal na 280 stránek knihy o pirátech na 65 stránek plný citací a zdrojů? Napsal z těch 280 stran něco vůbec on sám? Posuďte sami.