burei burei komentáře u knih

Mráz Mráz Bernard Minier

Super detektivka, ze zajímavého prostředí, rozuzlení nečekané. Těším se na další díl.

17.04.2020 4 z 5

Titáni Titáni Leila Meacham

Moc příjemné čtení, až na ten rychlý konec, kdy vše tak nějak vyznělo do ztracena.

04.04.2020 4 z 5

Na mrtvé je spolehnutí Na mrtvé je spolehnutí Eva Kačírková

Těšila jsem se na českou detektivku, ale tohle !! Chaotický děj, repliky o ničem,postavy páté přes deváté, takže ke konci už nevím, co bylo na začátku a konec to teda dovršil. I když jsem poctivě dočetla do konce, tak vlastně vím, že nic nevím........

28.03.2020 odpad!

Návrat mistra Návrat mistra František Niedl

Pohodové čtení ze staré Prahy a Milána.

22.03.2020 4 z 5

Platnéř Platnéř František Niedl

Trochu jednoduchý příběh, krásné prostředí staré Prahy, dobře se čte - jsem zvědavá na další díl.

11.03.2020 3 z 5

Zlatá klec Zlatá klec Camilla Läckberg

Velmi čtivá kniha, popis života a rodiny, napínavé čtení. Ale asi by to takhle nefungovalo. Trochu přitažené za vlasy.

05.01.2020 4 z 5

Sestry Makiokovy Sestry Makiokovy Džuničiró Tanizaki

Pohodová kniha, vypovídající o životě rodiny v Japonsku. Čtu již po několikáte.

16.09.2022 5 z 5

Pod africkým sluncem Pod africkým sluncem Barbara Wood

Strhující příběh, mapuje několik generací. Zpočátku jsem ji hltala, poté přišlo poměrně dost pasáží o politice, kolonizaci. Ke konci jsem se trochu ztrácela v postavách, ale dočetla jsem až do plytkého konce.

15.05.2022 4 z 5

Solvejžin slib Solvejžin slib Corina Bomann

Na třetí díl jsem byla zvědavá, četla jsem dál a dál najednou, ale je pravda, že místy už byl děj velice rozvláčný a zbytečně popisované detaily mě chvílemi nudily. Ale závěr měl spád, pěkné čtení, i když nevím, jestli se ještě jednou k těmto knihám vrátím.

03.11.2021 4 z 5

Ukradené životy Ukradené životy Patricia Gibney

První díl se mi líbil víc, tady už se věci opakovaly, a hlavně mi připadalo nereálné, jak byla do děje vtažena celá rodina inspektorky Lottie, třetí díl už asi nebudu číst, myslím, že by mě to nudilo.

06.03.2021 3 z 5

Království Království Amanda Stevens

Druhý díl o Amélii, když odmyslím ty duchařské nesmysly, tak dobré napínavé čtení, jdu teď na třetí díl, ale už mi připadá, že se vše opakuje.....uvidíme

02.06.2020 3 z 5

Okřídlená duše Okřídlená duše Amanda Stevens

Sice duchy nemusím, to mně tam trochu vadilo, ale jinak čtivý příběh se zajímavou zápletkou. Jdu na další díl.

27.05.2020 4 z 5

Sestry Springovy Sestry Springovy Anna Todd

Přečteno, ale neslaný, nemastný příběh....

24.05.2020 2 z 5

Tma Tma Bernard Minier

Šílená, deprimující kniha. První třetina dobrá, ale pak jsem ji musela odložit, protože jsem přímo prožívala tu hrůzu a deprese. Taky mi vadilo, že se tam ubližuje zvířeti, to nesnáším. Další třetinu jsem jen prolistovala, pak mi to nedalo a konec jsem dočetla. Ale za mě je to pro silné povahy.

04.05.2020 2 z 5

Kruh Kruh Bernard Minier

Druhá kniha od autora, první díl se mi líbil víc, ale dočetla jsem. Rozuzlení zajímavé.

29.04.2020 4 z 5

Štvanice Štvanice František Niedl

Taková oddechovka, zejména popisy zemí, kde se odehrává děj....hezké čtení např. na dovolenou....

05.01.2020 3 z 5

Dotek zla Dotek zla František Niedl

Opět přečteno jedním dechem. Autor vychází z výborné znalosti místopisu, všechna místa popisuje opravdu barvitě a i děj má spád. Zápletka opět sahá do dávné minulosti, konec vyznívá trochu, jako, že by ještě možná jeden díl......?

28.12.2019 4 z 5

Světla na pobřeží Světla na pobřeží František Niedl

Čtivý příběh, hlavně kvůli prostředí, kde se odehrává. Holywood, herecké hvězdy, jachty, luxus....oddechová knížka na víkend nebo na dovolenou

23.12.2019 3 z 5

Vzdálené vrcholky hor 1 Vzdálené vrcholky hor 1 Mary Margaret Kaye

Měla jsem tyto knihy doma dlouho, ale teprve teď jsem se odhodlala je přečíst. Rozporuplné pocity. První díl ještě v pohodě, zajímal mě popis postav, prostředí, historie, tady to mělo spád. Ale druhý díl byl už moc o politice, postavy se mi místy pletly a ke konci jsem některé pasáže přeskakovala. Dočetla jsem s velkým úsilím, kniha mě poučila, ale už se k ní asi nevrátím.

21.06.2022 3 z 5

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Opravdu temná knížka. Jak postava hrdinky, prostředí, všechny postavy, v této knize snad není nic pozitivního. Dočetla jsem jedině proto, že jsem byla zvědavá, jak to dopadne. Ovšem i konec nic moc, odbylo se to prakticky jednou větou. Za mně nic moc.

05.02.2022 2 z 5