bubka bubka komentáře u knih

Marcelo ve skutečném světě Marcelo ve skutečném světě Francisco X. Stork

za mne moc mystiky, moc náboženství a podivné smíření se světem běžných lidí.
Kniha je ale čtivá, slušně napsaná, i když o autistech jsou knihy lepší, například obě podobné jsou lepší. Tahle mi přišla jako běžná kniha o konfliktu svědomí s běžným koncem, ale s trochu zvláštním hlavním hrdinou.

18.02.2017

Prostá pravda Prostá pravda Jodi Picoult

pěkně se četlo, ale tolik hovoru o sounáležitosti o nesobeckosti a nakonec sobectví jako hrom. a tak je to vždycky.

13.02.2017

Putin a putinismus Putin a putinismus Walter Laqueur

měla jsem si rovnou všimnout, že doslov napsal známý rusofob a ušetřila jsem si plácání v pečlivě vybraných a pověrečně vyložených "faktech".

28.01.2017

Pět tajemství šťastného vztahu člověka a psa Pět tajemství šťastného vztahu člověka a psa José Arce

bohužel, stále tytéž už dávno vyvrácené bludy o nutnosti dominance, o alfa postavení, o tom, jak se psu nesmí povolit....

22.01.2017

Na stopě Na stopě Iris Johansen

podle mne zase pejsek a kočička pekli dort. knížka je zmatená, osciluje mezi mnoha tématy a žádné neuchopí pořádně.

18.01.2017

Vaska Trubačov a jeho kamarádi Vaska Trubačov a jeho kamarádi Valentina Osejeva

Ty díly byly tři a je to jedna z nejúžasnějších dětských knih

14.01.2017

Neděle jako stvořená pro vraždu Neděle jako stvořená pro vraždu Zdena Frýbová

všichni autorčini kladní hrdinové,, v tomto případě bratři s rodiči i dalšími, jsou chladnokrevné odpuzující lidské zrůdy a manipulátoři a , jak se sluší a patří, navážou na sebe smutnou hrdinku, která je taky podivínka , nicméně je jako člověk podstatně slušnější,, její, už tak podivná osobnost se pod vlivem manipulace, které je podrobena, dočista rozpadne. K ničemu dobrému to nepovede,

autorka si oblibila podobné "kladné hrdiny" i jejich "nekladné oběti" i jinde

10.01.2017

Všichni jsme z toho úplně na větvi Všichni jsme z toho úplně na větvi Karen Joy Fowler

dobře, že jsem nečetla komentáře před četbou knihy, protože bych nebyla překvapena asi ve třetině knihy... nechápu, co koho vede k tomu, aby vyzrazoval to, co autorka sama poví až v té třetině, kniha sama skvělá, ba úžasná, doporučuji k četbě.
jo a měla být k sestře smělejší a otevřenější i po letech, viděla jsem v jenom dokumentu v TV muže, který ke svému bratrovi byl zcela vstřícný

02.01.2017

Vážka Vážka Michel Bussi

Knize prospěl výborný překlad.

24.09.2016

Podivuhodná cesta Nilse Holgerssona Švédskem Podivuhodná cesta Nilse Holgerssona Švédskem Selma Lagerlöf

vydání nakladatelství Meandr si nezaslouží být považována za vydání této úžasné knihy, je to něco příšerného jako disneyovská převyprávění, je to kýč, je to čínská nudlová polévka uvařená ze samých lanýžů, je to ostuda.
Kniha nemá své kouzlo, chybí jí naprosto půvab, zajímavost jako ve starších vydáních, ani ilustrace nestojí za nic s výjimkou obálky. Kazí jen vkus.

15.09.2016

Život se psem není pod psa Život se psem není pod psa Konrad Lorenz

Konrád Lorenz je zvířecí etolog, je zakladatelem tohoto vědního oboru a je za tento svůj čin hodnocen Nobelovou cenou, takže srovnávat jej s Herriotem je poněkud mimo mísu.

Je to opravdu velmi dobrá populárně naučná kniha, kde smyslem není pobavit, nebo nejen pobavit, ale hlavně poučit.

Konrád Lorenz se při tom zabýval psy možno říci okrajově, jeho láskou byly husy a jejich chování, ale ukázal nejen zvláštnosti v chování psů, zvláštnosti z našeho hlediska, ale ukázal i v této knize, jak blízko mají k sobě živí tvorové, tedy i lidé a psi. Kniha je stále jednou z nejlepších ve svém oboru.

09.09.2016

Tato země je naše – 25 rozhovorů s prezidentem Milošem Zemanem Tato země je naše – 25 rozhovorů s prezidentem Milošem Zemanem Radim Panenka

kniha je zajímavá, potvrzuje to, co si o prezidentovi myslí většina . má neotřelé a svébytné myšlení, je schopen podívat se pod povrch věcí a vyjadřuje se jasně a zřetelně. mnohé komentáře pod knihou (a to ani nemluvím o diskuzi) pak vypovídají spíše něž o něm a jeho mluvčím o hlouposti vkladatelů a o tom, že pokud jim nechybí myšlení zcela, pak to samostatné jistě ano.

09.09.2016