BUBINA1971 BUBINA1971 komentáře u knih

Padněte na kolena Padněte na kolena Ann-Marie MacDonald

Prokletá rodina Piperových. Strhující rodinná saga. Naprosto mě tahle knížka uchvátila.

25.11.2019 5 z 5

Agnes Agnes Hannah Kent

Napínavá od začátku do konce. A pořád jsem věřila, že se Agnes podaří zachránit..... Doporučuji

22.01.2016 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Paní Mornštajnová fakt umí. Kniha se čte lehce, opravdu pěkně napsaná.

09.01.2016 5 z 5

Lazarovy ženy Lazarovy ženy Marina Lvovna Stěpnova

Výborný román, od začátku do konce. Pro mě velké překvapení od současné ruské spisovatelky. Doporučuji

14.07.2015 5 z 5

Zlaté rybky Zlaté rybky Valja Stýblová

Z počátku trošku nudná,ale to v žádném případě neubírá knize na kvalitě.Nechybí humor,nadsázka.Četla jsem ji už podruhé.Valja Stýblová dokáže opravdu mistrně psát romány z lékařského prostředí.

28.12.2014 4 z 5

Selský baroko Selský baroko Jiří Hájíček

Ráda čtu tyhle příběhy z dob minulých.Smutné je,že se to všechno doopravdy stávalo.Postavy a děj knihy mě natolik zaujal,že jsem knihu přečetla takřka na jeden zátah.

29.06.2014 5 z 5

Rudovláska Kejle Rudovláska Kejle Isaac Bashevis Singer

Děj téhle knihy má spád. Moc se mi líbila. Kejle, bývalá prostitutka. Její manžel Jarme, podvodník Kulhavý Max, Bunem- Kejlin milenec i ostatní.Tak perfektně vykreslené postavy. Spisovatel jim doslova vdechl život. Surový, ničím nepřikrášlený.

19.02.2022 5 z 5

Zlodějka Zlodějka Sarah Waters

Kniha mě opět nezklamala. Moje oblíbené období konec 19. století. Stejně jako v knize Platící hosté nečekaný vývoj děje. Super. Doporučuji.

20.02.2019 5 z 5

Matky matek Matky matek Iva Tajovská

Moc se mi líbila.Vztahy mezi matkou,dcerou,mezi manžely.Doporučuju

13.09.2014 5 z 5

Nížiny Nížiny Herta Müller

Surovost života na vesnici v rumunském Banátu očima malé holky. Bezvýchodnost života v tamním prostředí.To všechno dokázala spisovatelka popsat takřka mistrovsky.

25.07.2014 4 z 5

Dopisy z ostrova Skye Dopisy z ostrova Skye Jessica Brockmole

Opravdu krásné čtení.O velké lásce zrozené v dopisech.Pohlazení na duši.

27.04.2014 5 z 5

Bez dcerky neodejdu Bez dcerky neodejdu Betty Mahmoody

Knížka perfektní .Co s sebou nese manželství lidí z dvou kulturně i nábožensky odlišných zemí.Strhující příběh-doporučuju.

07.04.2013 5 z 5

Hladový lán Hladový lán Andrew Michael Hurley

Děsivý příběh. Přiznám se, že jsem četla jen ve dne. Stále totiž jen odhadujeme co bylo a nebylo. O to víc mě zaskočilo, jak kniha skončila. I přesto za mě dobrý.

08.11.2021 4 z 5

Nefertiti Nefertiti Philipp Vandenberg

Úžasná kniha. Po přečtení Egypťana Sinuheta jsem tak nějak prahla po dalších informacích ze starověkého Egypta. A myslím, že Nefertiti to neskončilo.

03.01.2016 5 z 5

Přezrálé moruše Přezrálé moruše Jana Klimečková

Popravdě řečeno, čekala jsem od této knihy něco víc. Sice hodnověrně popisuje dobu za vlády komunistů, ale hlavní hrdinka mi zrovna dvakrát sympatická nebyla. Její trochu víc promiskuitní styl života mě nenadchl. A na konci už nešlo ani o příběh, ale o strmý vzestup kariéry hlavní postavy románu.

10.02.2015 3 z 5

Dívky z Montmartru Dívky z Montmartru Cathy Marie Buchanan

La Belle Époque -Paříž na sklonku 19.století.Příběh sester van Goethemových, které navštěvovaly taneční školu při pařížské opeře. Nádherný příběh podle skutečných faktů. Jsem naprosto unešena, nádherná kniha.

27.11.2014 5 z 5

Čtvrtky v parku Čtvrtky v parku Hilary Boyd

Knížka se mi moc líbila.Jemný příběh o rozchodu a setkání ženy ve zralém věku.

26.10.2014 5 z 5

Noční vlaky Noční vlaky Barbara Wood

Výborná kniha,děj opravdu strhující.Pátrala jsem i na mapě,ale městečko Sofia jsem nenašla.Doporučuji.

04.07.2014 5 z 5

Lázeňská kúra Lázeňská kúra Ivanka Devátá

Prima čtení.Moc se mi líbí spisovatelčin styl a humor.

08.06.2013 4 z 5

Císařská vojna se sultánem a jiné pohádky na motivy lidových písní Císařská vojna se sultánem a jiné pohádky na motivy lidových písní Václav Čtvrtek (p)

Tuhle knížku pohádek jsem měla jako malá holka,zbožňovala jsem ji.Musela jsem si ji pořídit do knihovny,má tam čestné místo...

20.02.2013