brunettlibrary brunettlibrary komentáře u knih

Cesta za poznáním Cesta za poznáním Šrí Šrímad A. Č. Bhaktivédánta Svámí Prabhupáda

(SPOILER) Jsem otevřená všem tématům, které se v knihách otevírají, ovšem tady jsem narazila. Až fanaticky napsaný text, který mluví o védské tradici. Obsah textu se opakuje pořád dokola a člověk se tu nedozví nic jiného, než že je Krišna je všude okolo nás. Knihu bych doporučila pro lidi, kteří o této tradici už něco ví nebo ji chtějí praktikovat ve svém životě. S jistou dávkou pochybností bych i dokázala říct, že jim by se to líbit mohlo. Jinak knihu bohužel nedoporučuji.

17.04.2022 1 z 5

V zahradě zášti V zahradě zášti Camilla Bruce

Tuto knihu o sériové vražedkyni můžu jen doporučit. Text je psaný velmi čtivě. Postavy vás hned zaujmou a i když jich tam je poměrně hodně, neztrácíte se v nich. Já jsem v knize našla pouze jednu chybku a to byl asi prostředek děje, který se mi chvíli zdál nepotřebný. Poté se ale celý děj zase rozjel a držel mě v napětí až do posledního slova. Opravdu skvělé dílo, ve kterém se mistrně kloubí realita s fikcí. Jsem ráda, že jsem si knihu do své knihovny pořídila!

16.04.2022 4 z 5

Přehledné dějiny českého a slovenského dějepisectví Přehledné dějiny českého a slovenského dějepisectví Jaroslav Marek

Kniha je velmi obsáhlá a odborná. Má hezky rozřazené kapitoly, takže se v textu snadno orientujete. Obsah je doplněný obrázkovou přílohou, seznamy literatury a prameny. Kniha mi přijde přínosná, ale jen pro čtenáře, kteří očekávají odborné informace na svůj výzkum.

15.04.2022 3 z 5

Zrození očistce Zrození očistce Jacques Le Goff

Kniha je napsaná velmi odborně. Očistec autor sleduje v celé historii lidstva z více úhlů či pohledů lidí. Snaží se své tvrzení podložit citacemi z pramenů. Doporučila bych tuto knihu lidem, kteří chtějí dostat odborné termíny, ne pohádku.

05.04.2022 3 z 5

Proč Einstein nenosil ponožky Proč Einstein nenosil ponožky Christian Ankowitsch

Kniha se mi četla těžko. Obsahuje zajímavé informace, které by člověka ani nenapadly. Ovšem jsou napsané tak zvláštně, že si člověk říká, neřeší autor blbosti? Jsem ráda, že mi kniha dala další podněty k přemýšlení, ale nedoporučila bych ji dál (a když už, tak si přečíst jen shrnutí na konci knihy, to bohatě stačí).

31.03.2022 2 z 5

Rok tisíc Rok tisíc Georges Duby

Kniha je napsaná velmi odborně. Sleduje víc aspektů té doby. Snaží se své tvrzení podložit citacemi z pramenů.

25.03.2022 4 z 5

Piaristé v Čechách, na Moravě a ve Slezsku 1631-1950 Piaristé v Čechách, na Moravě a ve Slezsku 1631-1950 Metoděj Zemek

Skvělá kniha, ve které najdete vše k řádu piaristů. K nim vždy stručný přehled doplněný seznamem literatury a prameny. Skvělé!

20.03.2022 5 z 5

Vlastivěda moravská. II. Místopis. Lipenský okres Vlastivěda moravská. II. Místopis. Lipenský okres Jan Baďura

Skvělá kniha, ve které najdete všechno potřebné k Lipenskému okresu. K tomu vždy stručný přehled doplněný seznamem literatury a prameny. Skvělé!

20.03.2022 5 z 5

Encyklopedie řádů, kongregací a řeholních společností katolické církve v českých zemích III., 3. sv. Encyklopedie řádů, kongregací a řeholních společností katolické církve v českých zemích III., 3. sv. Milan Buben

Skvělá série, ve které najdete všechny řády. K nim vždy stručný přehled doplněný seznamem literatury a prameny. Skvělé!

20.03.2022 5 z 5

Umělecké památky Moravy a Slezska, Díl 2. J-N Umělecké památky Moravy a Slezska, Díl 2. J-N Bohumil Samek

Skvělá kniha, ve které najdete všechny kláštery na Moravě a ve Slezsku. K nim vždy stručný přehled doplněný seznamem literatury a prameny. Skvělé!

20.03.2022 5 z 5

Encyklopedie moravských a slezských klášterů Encyklopedie moravských a slezských klášterů Dušan Foltýn

Skvělá kniha, ve které najdete všechny moravské kláštery. K nim vždy stručný přehled doplněný seznamem literatury a prameny. Skvělé!

Vražda v Orient-expresu Vražda v Orient-expresu Agatha Christie

Christie je klasika, kterou miluju už hodně dlouho. Tento díl jsem četla poprvé a jsem z toho nadšená. Skvělý děj, který má spád, konec dopředu neodhadnete a originální postava Poirota z této knihy dělá skvělou detektivku. Doporučuju!

12.03.2022 4 z 5

Bezchybní Bezchybní J. D. Hawkins

V tomto ději sledujeme jednu linku, která se neklikatí. Rovná jako pravítko plyne od začátku do konce. Její čtivost nemůžu popřít, sympatické postavy tu máme taky. Ale nějak se nedokážu zbavit dojmu, že je takhle kniha až moc postradatelná.

02.03.2022 2 z 5

P.S. Líbíš se mi P.S. Líbíš se mi Kasie West

Romantika, která je určena pro to, aby vám rozehřála srdce milým dějem, příjemnými hlavními postavami, ale na druhou stranu cukrovku z toho nedostanete. Jako plus bych ještě uvedla, že jsem do půlky knihy neodhadla konec, což je pro mě velmi neobvyklé. Doporučuji nenáročný čtenářům.

18.02.2022 3 z 5

Unesená Unesená T. R. Ragan (p)

Průměrná detektivka, u které se ale najdou napjaté chvíle. Hlavní hrdinka mi byla sympatická a tak jsem ji držela palce až do poslední stránky. Děj se chvílemi táhl, chvílemi utíkal. Romantická linka mi tu přišla naprosto zbytečná. Knihu jsem přečetla, ale na zadek jsem si z ní nesedla.

16.02.2022 3 z 5

Na volné noze Na volné noze Robert Vlach

Kniha, ve které je každé slovo důležitý a dala mi toho hrozně moc. Jak je kniha tlustá, tak ji budete číst dlouho, ale to není vůbec na škodu. Ke knize se budu stále vracet a doporučuji ji všem, které tohle téma zajímá.

04.02.2022 5 z 5

Gejša Gejša Arthur Golden

Tohle chytne za srdce. Čtivý příběh podle skutečné události, který čtete se zahájením dechem. Hlavní hrdince držíte palce od začátku do konce. Dozvíte se o pravidlech tehdejší společnosti a historické události starého Japonska, což je dokresluje významnost samotné knihy. Film miluju už dlouho a kniha je skvělá úplně stejně!

04.02.2022 5 z 5

Biomanželka Biomanželka Michal Viewegh

Primitivní příběh, který měl být asi ironickou parodií na dnešní dobu. Bohužel tento postoj mě minul a rádoby vtipné hlášky mi přišly trapné. Všechny postavy mě více či méně iritovaly. Celý příběh mi přišel zbytečný a nevkusný, ale asi prostě nemám stejný humor jako autor.

04.02.2022 1 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Zamilované klišé, ze kterého jsem si na zadek nesedla. Hlavní hrdinové mi přišli sympatičtí, občasná vtipná scéna, pár romantických chvil, trocha napětí, ale nic víc a k tomu se děj docela vlekl. Čekala jsem od všemi opěvované Kasten něco víc.

28.01.2022 2 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Historický román, který velmi zajímavým způsobem vykresluje sled událostí od roku 1894 do 1921 z pohledu obyčejných lidí. Kniha mě ze začátku moc nebavila, ale jak se děj vyvíjel, tím víc jsem se do děje dokázala ponořit. Byla jsem nadšená z vykreslení postav, které se v průběhu děje rozvíjely jak jen to šlo. Knihu bych doporučila, ale nevím, zda se vrhnu na další díl.

26.01.2022 4 z 5