Briv Briv komentáře u knih

Pohádkový klásek Pohádkový klásek Jana Semelková

* Pohádkový klásek jsme si půjčovali z knihovny na letní prázdniny. (Komentář píši se zpožděním.) Kniha nás ani jednoho moc nebavila. S podobnou tématikou jsou určitě lepší knihy.

18.02.2024 3 z 5

Lidské tělo Lidské tělo Robin Král

* Mluvící tužka se u nás už pořádně zabydlela. Tahle knížka je opravdu hodně povedená, často si ji prohlížíme, syn poslouchá, někdy mu o lidském těle vyprávíme my a dokonce začal upozorňovat svého dědečka, že když kouří, tak si ničí zdraví. Určitě doporučujeme.

18.02.2024 5 z 5

Zpomal a pozoruj Zpomal a pozoruj Rachel Williams

* Úžasná kniha. Naprosto nás nadchla. Hodněkrát jsem si během čtení se synem, uvědomila, jak často máme tendence životem jen proletět. Chci se umět zastavit a jen tak se dívat, jak plují mraky na obloze, jak poletuje motýl z květu na květ a i na to, jak padají listy ze stromů. Je tolik věcí u kterých se může člověk zastavit, pozorovat a jen tak být. A navíc těch témat o kterých si můžeme povídat. Přála bych každému ať tohle občas udělá.
Ne, že by mi kniha otevřela oči, ale připomněla mi, jak je to skvělé a zároveň i důležité. Doporučujeme!

Evženie Grandetová Evženie Grandetová Honoré de Balzac

Je to už nějaký pátek, co jsem knihu četla a v paměti mi utkvěly hlavně rozvláčné popisy. To nebyl úplně můj šálek čaje.

17.02.2024 3 z 5

Polské Přímoří - Průvodce na cesty Polské Přímoří - Průvodce na cesty kolektiv autorů

Pokud se chystáte objevovat krásy polského Pobaltí, tak to pro vás bude skvělý průvodce. Obsahuje hodně zajímavostí i tipů. Dost jsme se jím inspirovali a jak zde už bylo zmíněno, tak dokonce natolik, že chceme v budoucnu objevit i další zajímavá místa. Určitě doporučujeme.

Bedekr: Polsko Bedekr: Polsko Pavel Trojan

V létě jsme se chystali projet sever Polska. Nešlo nám jen o moře, ale i o poznání zajímavých míst v dané oblasti, ať už to byly města, hrady, nebo jít po stopách historie. V tomto průvodci se dozvíte základní nejzajímavější informace o místech v Polsku, která stojí za to navštívit. Samozřejmě je jich mnohem více, než která jsou zde napsána, ale dozvíte se to hlavní. Dobře se z něj dalo vycházet a pak už jsme si hledali detailnější informace na internetu.

Pan Blahoš Pan Blahoš J. R. R. Tolkien

* Jediné co syna hodně bavilo, byl Žirafík a to proto, že jeho nejoblíbenější hračka je žirafa.
I když jsem neměla žádné speciální očekávání, tak mě zas tak moc kniha nebavila, děj mi přišel docela rozvláčný a zápletka byla vlažná. Ale velmi oceňuji dvojjazyčnost a obrázky autora. Možná byl jim prospěl větší formát.

Jak bydlí děti celého světa Jak bydlí děti celého světa Helena Haraštová

* Knížka nás provedla celým světem a domy v kterých lze bydlet. Bylo moc fajn si porovnat i životní styl, který je s tím spojený. Hodně nás bavilo, si o tom číst, povídat si a zároveň si to ukazovat na mapě. Knížka je docela pěkně zpracovaná a obsahuje docela dost informací. Doporučujeme.

17.02.2024 5 z 5

Ikabog Ikabog J. K. Rowling (p)

Myslím si, že hodně z nás, co jsme četli Harryho Pottera, tak velké očekávání máme a samozřejmě dost z nás bude z toho zklamaných.
Nevím, jestli je Ikabog pohádka, možná pro děti je, ale rozhodně pro ty starší. Děje se tam toho docela dost - souboj dobra a zla, naděje, víra, vraždy, smrt, síla kamarádství, ale i zrada a zastrašování. Ne, že by ve starších pohádka bylo násilí méně.
Určitě jsou lepší knihy, ale zas nějak strašné to taky nebylo.

Kouzelná baterka Kouzelná baterka Olga Černá

* Velmi zajímavý nápad s oživlými věcmi o které je potřeba se potom starat. Bavilo nás to se synem oba dva. Navíc nám knížka dala i docela dost námětů na povídání, co by se dělo při oživnutí některých předmětů a jak bychom o ně pečovali. Byla pro nás i inspirací, jak jde už z nepotřebných věcí, vyrobit něco nového. Koláž knihu krásně dopňuje.

17.02.2024 4 z 5

Příběhy pro nejmenší Příběhy pro nejmenší Margaret Brown (p)

* Ilustrace jsou opravdu krásné, ale rovněž souhlasím i s tím, že je lepší si k obrázkům vymyslet vlastní text. Knížku jsme měli půjčenou z knihovny a myslím, že to akorát stačilo.

Mraveneček na cestách Mraveneček na cestách Stanislava Reschová

* Měli jsme ji sebou na dovolené a bavila nás všechny tři - syna, mě i mého manžela:)

Recitující háďátko:
"Vidělo jsem brigádníka na kole,
prý že míří, než se setmí, na pole.
Tam brigádnice okopává řepu,
skloněná nad řepou v dřepu.
Určitě ji záda bolí,
samotinkou v řepném poli.
Brigádník je kamarád,
pomůže, má řepu rád.

Jak zvířata jedí Jak zvířata jedí Katarína Macurová

* Tohle bylo zklamání. Informace o zvířatech byly sice zajímavé, ale ta forma nás vůbec nenadchla. Navíc je to docela chaotické, ale úplně nejvíc mi vadily legračně pojaté obrázky. Beru to tak, že pokud má být kniha vzdělávací, tak bych si určitě odpustila vtipné ilustrace, kdy je zvířatům dáváno lidské chování.

Tatínku, ta se ti povedla Tatínku, ta se ti povedla Zdeněk Svěrák

* Milá dětská knížka s originálními pohádkami. Také zrovna nemám velké vypravěčské nadání, takže tatínka naprosto chápu:)

Zachumlané pohádky Zachumlané pohádky Lucie Křesťanová

* Tento rok, jsme je konečně četli se synkem a moc se mu líbily. Jako milovníka techniky a aut, to u něj vyhrály hlavně pohádky, kde se něco takového vyskytovalo. Ale i malý drak, co by se mu mohl zachumlat do postele měl velký úspěch. Bavilo nás to.

23.01.2024 5 z 5

Polární pohádka Polární pohádka Daniela Krolupperová

* Konečně další Vánoce přečteno i se synem. Moc se mu to líbilo. Kniha je to velmi uklidňující, sněhová a pohladí po duši. Doporučujeme.

23.01.2024 5 z 5

Emil se stydí Emil se stydí Aurélie Chien Chow Chine

* Knížky jsem si všimla v knihovně a tak jsem ji našemu synovi půjčila. Ne, že by byl nějak moc stydlivý, ale říkala jsem si, že by ho to mohlo trošku "nakopnout" před cizími lidmi. Příběh jsme párkrát přečetli, ale jednoznačně to u nás vyhrál návod, akorát to nikdy úplně neprobíhalo, tak jak ho popisovali :). (Nedoporučuji před spaním, protože pak to u nás vypadalo, jako bych opravdu pořádala hon na tygra:).

11.09.2023 4 z 5

Tajemství stavby Tajemství stavby Carron Brown

* Ačkoliv syn miluje vše, co se týká stavebních strojů a staveb, tak tato knížka jež až tak nezaujala. Nápad s baterkou je sice fajn, ale ilustrace ho úplně nebraly a textu je zde minimum. Je spousta jiných knih, kde se o stavbách dozví více.

11.09.2023 3 z 5

Česká říkadla, písničky a pohádky Česká říkadla, písničky a pohádky Milada Motlová

* Tohle byla jedna z prvních knížek, které syn, ještě jako úplně malinký dostal. Často a hodně jsme si z ní četli. Taky už podle toho vypadá. Některé básničky, jako batole, totálně miloval. Je fajn, že v kníže jsou i písničky, takže se může člověk inspirovat. Pohádky jsme si četli později, až byl trochu větší, ale i ty slavily úspěch. I dnes ve čtyřech letech, se ke knížce vrací.
Co se týká "drastických" básniček, tak když byl malinký, tak jsem je vynechávala a později jsme si to vysvětlili podobně jako zmiňuje Kopretina. Takže bez problému.

11.09.2023 5 z 5

Říkáme si s Krtkem Říkáme si s Krtkem Jiří Žáček

* Moc hezké zpracování herního sešitu s motivy krtečka. Kdo je jeho milovník, tak doporučuji. Našeho synka bavily krátké pohádky i herní části.

11.09.2023 5 z 5