Mraveneček na cestách

Mraveneček na cestách https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/330288/bmid_mravenecek-na-cestach-7Em-330288.jpg 5 9 6

Knížku určenou zejména předškolákům a dětem mladšího školního věku tvoří krátké příběhy malého mravenečka, který chce poznat svět. Několikrát se vydává na cestu, jednou pěšky, jindy stopem, pak s pomocí hmyzího letadélka či plavbou v ořechové skořápce. Za každým příběhem následuje několik zajímavostí o některé postavě nebo předmětu z příběhu a dále zábavný úkol či hádanka.... celý text

Pro děti a mládež

Vydáno: , Portál

Briv
Briv
17.02.2024 5 z 5

* Měli jsme ji sebou na dovolené a bavila nás všechny tři - syna, mě i mého manžela:)

Recitující háďátko:
"Vidělo jsem brigádníka na kole,
prý že míří, než se setmí, na pole.
Tam brigádnice okopává řepu,
skloněná nad řepou v dřepu.
Určitě ji záda bolí,
samotinkou v řepném poli.
Brigádník je kamarád,
pomůže, má řepu rád.

janulka1310
janulka1310
14.06.2023 5 z 5

Velmi vtipná a zábavná knížečka, moc nás bavila :)

Petrush
Petrush
07.04.2022 4 z 5

Nápadité, vtipné, hravé, poučné. Líbilo se.

maminkoutek
maminkoutek
09.02.2021 5 z 5

Kniha přináší krátké příběhy o mravenečkovi, který se vydává do světa a zažívá zde nejedno dobrodružství. V knize je krásně vidět, jak je mravenčí život rozdílný od toho našeho. Pro mravenečka je i pár metrů obrovský výlet a když vidí kaluž, tak se raduje jako by to bylo moře.

Sunny02
Sunny02
20.04.2020 5 z 5

Krátká knížka, která ale děti potěšila. Koupila jsem ji na chatu, a děti najednou chtěly pozorovat mravence :) Kapitolky jsou krátké, takže s pozorností nebyl problém.

upirek
upirek