Bránolog Bránolog komentáře u knih

Karel Hynek Mácha: Hrady spatřené Karel Hynek Mácha: Hrady spatřené Bohumír Mráz

Nejzajímavější jsou Máchovy kresby českých hradů, doplněk kastelologické ikonografie.

07.02.2012 4 z 5

...a bude hůř ...a bude hůř Jan Pelc

Rozsáhlá kniha ze života severočeských mániček. Krutá, sprostá, ale dýchající životem, o kterém možná mnozí snili, ale málokdo měl odvahu ho žít.

07.02.2012 5 z 5

Sloužím vlasti Sloužím vlasti Ivan Kožedub

Hodnotit nebudu, jde o vzpomínky letce, nikoli spisovatele. Je zajímavé sledovat cestu hocha z malé vísky do kokpitu válečného letounu.

07.02.2012 3 z 5

E=mc2, lásko moje E=mc2, lásko moje Patrick Cauvin

Byl jsem o něco málo starší, než oba protagonisté, když mi tahle knížka velmi zpříjemnila nudnou část prázdnin s nudnými rodiči.

07.02.2012 5 z 5

Pahorek Pahorek Ray Rigby

Zfilmovaná klasika. Víc se k tomu nedá dodat.

Panovníci českých zemí Panovníci českých zemí Petr Čornej

Výborná věc, zejména pro školáky a studenty nižších ročníků. Nedlouhé, výstižné medailonky a kvalitní obrazové libreto.

Tajný denník Adriana Mola Tajný denník Adriana Mola Sue Townsend

No tak aspoň vím, co si za dva roky budou myslet moje děti. To už je můj osud!

Když v ráji pršelo Když v ráji pršelo Jan Otčenášek

Asi to má na svědomí moje láska k Šumavě, ale v pubertě jsem to přelouskal s nadšením.

06.02.2012

Zápas s nebem (1. - 3. díl) Zápas s nebem (1. - 3. díl) J. M. Troska (p)

Svého času povinná četba nás "hochů, co jsme spolu chodili" na základku. Ale na rozdíl od Planety Leon jsem to dokázal přečíst. A asi se mi to i líbilo.

Geraldova hra Geraldova hra Stephen King

King dokáže popsat x stránek vyprávěním o tom, jak někdo leží připoutanej k posteli a přitom čtenář ani nedutá a málem se bojí ohlédnout. Mistrovská práce.

06.02.2012 5 z 5

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Richard Bachman (p)

Mistr napřed čtenáře seznámí s účastníky děje, nechá ho si některé postavy oblíbit, a pak je smázne. Knížku jsem si užíval, ale ten konec mne příliš neoslovil.

06.02.2012 5 z 5

Černé koráby I. Černé koráby I. Joe Alex (p)

Mám rád historické knihy, ale období starověku mne zcela míjí. Nebyl jsem schopen kousnout Sinuheta ani Quo vadis, ale Černé koráby mne neskutečně bavily.

Můj dres číslo 1 Můj dres číslo 1 Ivo Viktor

Velmi zajímavě napsaný životopis jednoho z nejlepších fotbalových brankářů české historie

Odpískáno Odpískáno Toni Schumacher

Tak trochu životopis, tak trochu sonda do zákulisí fotbalu. Čtivé, poučné, kontroverzní.

Mnozí nedoletěli Mnozí nedoletěli František Loucký

Pocta našim padlým letcům v druhé světové válce. A před revolucí určitě odvážný počin.

...a dole čeká kat ...a dole čeká kat Vilém Bufka

Krátká, ale působivá.

První doma První doma František Fajtl

Nemůžu si pomoct, ale ze všech knih o válečných letcích, které jsem četl (a nebylo jich málo) mě tahla bavila nejmíň.

06.02.2012 3 z 5

Příběhy ze staré Šumavy Příběhy ze staré Šumavy Antonín Rausch

Naprosto nezbytná příručka pro poutníka Šumavou, který se rád trochu bojí.

Zmizelé Sudety Zmizelé Sudety Petr Mikšíček

Rád se procházím pohraničními horami a tahle knížka mi pomohla leccos pochopit.

Fotbal na prodej Fotbal na prodej Vladimír Zemánek

Pro fanoušky a idealisty povinná četba.

03.02.2012 5 z 5