Mnozí nedoletěli

Mnozí nedoletěli https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32177/bmid_mnozi-nedoleteli-GJ4-32177.jpg 5 23 5

Kniha obsahuje dlouhý abecední seznam příslušníků československého letectva, kteří v období druhé světové války položili svoje životy za naši svobodu. Každý z těchto mužů má v knize krátký medailonek s fotografií (pokud byla známa) a několika základními životopisnými údaji. Připomenuti jsou také padlí příslušníci československých jednotek jiných národností nebo letci, kteří zahynuli ve službách domácího protinacistického odboje.... celý text

jan.para
27.11.2022 5 z 5

Jedná se o seznam padlých československých letců za druhé světové války doplněný o fotografii a krátký popis života letce. Trochu mi vadila komunistická předmluva. Když jsem si listoval knížkou a představil jsem si, že každá fotografie a pět řádků textu je lidský život, tak se mi až udělalo úzko.

slachtys
04.11.2022 4 z 5

Smutný souhrn padlých s krátkým popisem smutného konce.

hoesch
11.01.2020 5 z 5

Není co dodat. Čest jejich památce.

n.ezn.amy
25.12.2019 5 z 5

Tak toto je mistrovský počin, soupis všech padlých našich letců ve druhé světové válce, včetně jejich fotografií, hodně smutné čtení

Bránolog
06.02.2012 5 z 5

Pocta našim padlým letcům v druhé světové válce. A před revolucí určitě odvážný počin.