Můj dres číslo 1

Můj dres číslo 1 https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25214/muj-dres-cislo-25214.jpg 4 43 11

Těžiště knížky přirozeně spočívá v líčení jeho atraktivních sportovních zážitků - jichž za dlouholetou brankářskou dráhu nebylo opravdu málo. Ivo Viktor patří celé jedné fotbalové éře, hrál proti vynikajícím fotbalistům své doby - Pelému, Cruyffovi, Jašinovi, Bobbymu Charletonovi, Banksovi, Blochinovi, Beckenbauerovi a dalším; s mnohými z nich oblékal i stejný dres ve výběrové světové či evropské jedenáctce. O nich i o svých domácích protihráčích a spoluhráčích vypráví vlastně víc než o sobě. Ale nejen o nich - i o svých blízkých, mamince, ženě a dětech, přátelích. Přesto pravým hrdinou knížky je fotbal, nejoblíbenější a možná nejkrásnější kolektivní hra. Ve Viktorově vyprávění můžeme najít jeho příspěvek k postižení tohoto mnohostranného dobového fenoménu. A také nepřímé odpovědi na otázky, jaké vlastnosti a podmínky vedou k úspěchu.... celý text

KURACHJO2018
23.02.2023 5 z 5

Fantastické čtení z dob, kdy jsme byli mistry Evropy v kopané, Dukla byla naprosto skvělý tým, který vlastnil klenot naší fotbalové historie.
Ivo Viktor popisuje svůj vzestup a přístup ke hře, která mu byla vším.
Navázal na skvělá jména našich brankářů z doby minulé a přes jistou krizi v osmdesátých letech ho následovali skvělí brankáři, Petr Kouba a Petr Čech.
Obdiv je na místě. Čtivě napsané...

n.ezn.amy
06.02.2023 5 z 5

Kdo by ze sportovních fanoušků neznal fenomenálního a jednoho z nejlepších brankářů své doby Ivo Viktora. Vzpomínky na slavné spoluhráče, zápasy jak z Duklu tak i reprezentaci, ale i na svou nejbližší rodinu. Kdo může říct, že chytal proti takovým fantastickým hráčům jako byl Cruyff, Bobby Charleton, kaiser Franz, ale hlavně proti nejlepšímu fotbalistovi všech dob Pelému. Tyhle vzpomínky nikdy neomrzí

Kabuky
25.09.2022 5 z 5

Autor byl jeden z nejlepších fotbalových gólmanů své doby.

Kabuky
26.05.2022 5 z 5

Super čtení.

jprst
09.05.2022 5 z 5

Jedna z knih, které v knihovnách převážně starších fandů našeho fotbalu většinou nechybí.

RoBertino27
15.03.2021 5 z 5

První a zcela jistě nejlepší kniha v edici Stadion, kterou jsem si pořídil a do jisté míry se stala měřítkem pro ty ostatní (plus Nehodovy Všechny moje góly a Vízkova Fotbalového romantika). Viktor nebo též "Víťa" samozřejmě nepopisuje každý zápas mezi třemi tyčemi, ale jeho vyprávění je plynulé a dobře podané, takže se těšíte na to, co bude v další kapitole. Zamýšlí se i nad tradičními bolestmi brankářů - jak likvidovat přímé a pokutové kopy, stejně tak nad jeho zapojením do hry a hráčskou komunikací.

vlastimil577
24.03.2018 5 z 5

Opravdu jednička a myslím si že i jako člověk !!

VašaO
16.11.2014 5 z 5

Podle mě možná nejlepší český gólman historie (bohužel, vzhledem k režimu nedostal tento skvělý brankář možnost porovnat svoje schopnosti v západoevropských ligách).

Oksalakka
13.08.2014 5 z 5

Tuhle knížku jsem si přečetl v osmi letech, od té doby fandím Dukle :))

Bránolog
06.02.2012 5 z 5

Velmi zajímavě napsaný životopis jednoho z nejlepších fotbalových brankářů české historie

WEIL
19.06.2011 3 z 5

Skvělý sportovní životopis.

životopisy, biografie paměti, memoáry brankáři čeští sportovci fotbal, kopaná

Ivo Viktor
česká, 1942