brabpa brabpa komentáře u knih

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Naprosto přirozeně popsaný děj života silné ženy. Styl, jakým je kniha napsána, mi byl velmi příjemný. Přečetla jsem ji po večerech asi během 4 dní.

08.08.2020 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Kniha je výborná. Má spád. Už se nemůžu dočkat, až budu číst pokračování.

10.01.2020 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Během prvních pár stránek mě autorka vtáhla do postav tak mocně, že jsem si říkala, že bych si od ní ráda přečetla i nějaké lehčí téma. Ale postupem děje jsem byla spíše zklamaná. Respektive kniha se čte dobře, děj má víceméně spád. Ale tragédie popisované doby jsou dle mého názoru vyobrazeny tam plitce, že mě citově vůbec nezasáhly.

05.06.2020 3 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Výborná kniha! Krásně propojená. Odkrývá hrůzy, které se mohou někomu klidně teď dít. Určitě doporučuji si přečíst.

12.12.2019 5 z 5

V zajetí zimy V zajetí zimy Naomi Novik

Čtivé, napínavé, nádherné! Jedna z těch knih, které čtu opakovaně.

02.01.2021 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Taková kniha ze života. Vše, co se tam děje, se klidně teď může reálně někomu v životě dít. Děj má spád. Kniha se výborně čte. Místy je výborně vtipná. Celkově pro mě byla ale spíš až trochu deprimující. Jelikož mě to nutí pochybovat o lidech a o pravdivosti jejich slov.

06.01.2020 4 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

(SPOILER) Líbily se mi neotřelé popisy a přirovnání. Místy velmi vtipné. Oceňuji pro mě nový pohled na posmrtný život. Ale celkově hodnotím pouze 3 hvězdami. Není to kniha, ke které bych se chtěla vracet nebo jí doporučila jako "top knihu" svým blízkým. Ale určitě neurazí :)

28.12.2020 3 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Na začátku jsem měla trochu problém se začíst. Ale po pár kapitolách už jsem musela číst stále až do nočních hodin a ráno hned znovu. Určitě si někdy přečtu i další díl. Jednu hvězdu strhávám za příběh. V době čtení mě bavilo napětí, ale zpětně na mě děj i postavy působí až moc vykonstruovaně a málo uvěřitelně.

07.12.2020 4 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Jako první knihu od pana Hartla jsem četla Malý pražský erotikon. Kniha Nejlepší víkend se dobře čte. Příběh plyne. Kniha Neurazí. Ale je to víceméně na stejné brdo jako již zmíněný předchozí titul. A mně osobně vadí si číst o každodenních problémech lidí typu, kdo koho podvádí. Takže další knihu od tohoto autora číst už pravděpodobně nebudu.

14.11.2020 3 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Vzhledem k nedostatku času jsem četla tuto knihu velmi dlouho. Asi měsíc. Možná je to tedy i tím "rozkouskováním", že mě tolik nezaujala. Místy se mi četla velmi dobře. Některé pasáže jsem přeskočila. Proto ode mě nižší hodnocení.

12.12.2019 3 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Knihu jsem měla rozečtenou asi půl roku. Občas mě pobavila, občas jsem přeskočila pár řádků nebo odstavců. Nezaujala mě ale natolik, abych četla pokračování.

22.01.2017 2 z 5

Neviditelný život Addie LaRue Neviditelný život Addie LaRue Victoria Schwab

Vzhledem k hodnocení jsem od knihy čekala hodně. Začatek mi ale trval, než jsem se začetla. Možná jsem jen ale nyní nechtěla číst nic negativního. Jakmile měl příběh "naději", tak už se mi kniha četla krásně. Líbí se mi zobrazení společnosti v průběhu staletími.

19.03.2022 4 z 5