brabofka brabofka komentáře u knih

Sběratel polibků Sběratel polibků James Patterson

absolutně 0 bych ale dala vydavateli za tak šílenej překlad knihy. Těch překlepů a nesmyslných slov už jsem dlouho v knize nenašla. Možná by stálo za to knihy než jdou do tisku více kontrolovat!

22.02.2012 5 z 5

Sběratel polibků Sběratel polibků James Patterson

jediné co se mi při čtení knihy vybavilo z filmu byl M.F. jako Alex Cross a provázel mne celou knihou, ale je fakt že kniha je kniha. Málokterému filmu se podaří dostihnout nebo předehnat knihu!!! Dávám 100% protože jsem nadšena!

21.02.2012 5 z 5

Noc plná lží Noc plná lží Dominik Dán

Super knížka. Opět nezklamala. Autor prostě ví o čem píše a je to znát.

20.02.2012 5 z 5

Bestie Bestie Dominik Dán

autor opět nezklamal. super román, napětí až do poslední stránky!

12.02.2012 5 z 5

Znamení kříže Znamení kříže Chris Kuzneski

Jelikož jsem byla "chytrá" a přečetla si komentář a anotaci zde na DK, nečekala jsem Dana Browna. Kniha mě hrozně nadchla, skvělý, svižný thriller, který "nebudete chtít aby skončil" ... jak je psáno na zadní straně knihy. Fakt se mi to moc líbilo. Hned se jdu podívat co dalšího mu v Čechách vyšlo abych mohla číst dál :-)

09.02.2012 5 z 5

Vstupenka do ráje Vstupenka do ráje Lenka Lanczová

Kniha mi nepřišla až tak depresivní, jako jednání hrdinky nesympatické nebo spíš neztotožnitelné. PRostě jsem skoro celou knížku čekala co z jejího konání vyleze a jak moc si zavaří. Nesouhlasila jsem s ní, ale správně tam na několika místech autorka napsala, že i když si člověk tisíckrát říká že by ho to nikdy nenapadlo, pak prostě přijde situace a je to. Klasická Lanczová, příběh ze života s ponaučením jak čtenářů tak i hrdinky. Kniha sice neskončila moc dobře, ale viděla bych to na pokračování...? co paní Lanczová? A ostatní? Neříkejte že by vás nezajímalo jak si tak dokážou žít 3 v jedné domácnosti?

01.02.2012 4 z 5

Cela číslo 17 Cela číslo 17 Dominik Dán

tak tohle se mi už dlouho nestalo abych knihu přečetla za dva dny, a doslova jedním dechem. SUper, už se těším na další knihy od tohoto autora!!!

30.01.2012 5 z 5

Nalezená minulost Nalezená minulost Helen Epstein

Knihu jsem "zhltla" doslova za pár dní. Biografický román, kde autorka popisuje osudy tří žen v historii své rodiny (matku, babičku a prababičku) je krásnou příručkou dějin Čech (nejen židovských). Je to určitě lépe čtivé než Glazarova Treblinka. Až se někdy nechce věřit, že všechny ženy opravdu žili :-)

18.01.2012 5 z 5

Kde mrtví promlouvají Kde mrtví promlouvají William M. Bass

Umrlčí farma vystupovala i v knize P. Cornwellové se soudní lékařkou Kay Scarpettovou.

09.01.2012

Hra s ohněm Hra s ohněm Robert Lawrence Stine

jedna z mých prvních přečtených kniz ze série Stopy hrůzy. Pamatuji si jak jsme si je s kamarádkami měnili a vyprávěli si následně dojmy z knih.

09.01.2012

Dárkyně Dárkyně Patrick Lynch (p)

kniha napínavá, čtivá až na ten konec. Konec byl utnut a ne zcela vysvětlen, očekávala bych že bude osvobození zajatkyně vykresleno trochu jinak a ne na 4 řádcích vysvětlením jen tak mimochodem. S tím si autor mohl dát trochu práce. za celkové napětí a čtivost dávám 80%, posledním 20 stránkám bych ale dala tak 30%.

05.01.2012 4 z 5

Podivný případ se psem Podivný případ se psem Mark Haddon

netradičně milý příběh autistického chlapce. i když pasáže, kdy se autor odklonil od tématu a začal něco vysvětlovat nebyly až tak čtivé.

31.12.2011 2 z 5

O lásce a jiných běsech O lásce a jiných běsech Gabriel García Márquez

Je to moje první Márquezova přečtená kniha. A jestli v ostatních dokáže ještě lépe popsat jednotlivé postavy a příběhy pak se na další jeho knížky těším. tahle kniha se mi líbila, i když si myslím že všechny postavy by si zasloužili lepší vykreslení a detailnější pohled. Pak by to bylo mistrovské dílo!

31.12.2011 3 z 5

Zákeřná Ebola Zákeřná Ebola Richard Preston

Knížka mě vtáhla do děje od první stránky a nepustila. Výborně napsané.

30.12.2011 5 z 5

Úkryt Úkryt Lisa Gardner

knížku jsem měla přečtenou za cca 4 dny. je to trochu jiná detektivka než jaké píše Deaver nebo Cornwellová, tady není žádná pitva nic, jenom popis klasické detektivní práce - vyptávat, vyptávat, vyptávat. ale i tak od začátku do konce napětí a s dobrým překladem vše "jedna báseň". Doporučuji. Až dokonce nevydechnete :-)

21.12.2011 5 z 5

Smrt talentovaného ševce Smrt talentovaného ševce Václav Erben

první seznámení s Michalem. Nejdříve jsem viděla film, kde Jiří Kodet je prostě neodolatelný a pak se teprve dostala ke knížce, oboje bylo fantastické :-)

13.12.2011 5 z 5

Sever a Jih - 1. díl Sever a Jih - 1. díl John Jakes

Nejvíc se mi líbila tahle první část trilogie. Popisované události měli spád, napětí i romantiku. Oba díly jsem doslova "shltla". Vím, že nárůst popularity autora donutil v pokračování ale myslím, že mohl klidně zůstat jen u SJ.
Další části Láska a válka a Nebe a peklo už tak silné nebyly. Láskou jsem se prokousávala docela dlouho. V popisu politických a válečných bitev, stejně jako velících osob jsem se dokanale ztratila. Bylo mi líto, že se všechny 3 části knihy soustředily hlavně na Charlese Maina a ostatní postavy šli na úkor tomu do pozadí. Tato druhá část trilogie by se také dala nazvat jako "osudy Charlese Maina".
V poslední trilogii, přišel na řadu Divoký Západ a s ním světe div se opět Charles Main. Sice už to bylo opět lehčí čtení než v LV ale opět se oba dva díly řešil život CHarlese Maina. Velkým vyústěním celé řady měl být autorův popis osudů rodin Mainů a Hazardů od konce války (1865) a do r. 1876. Škoda že se to celé vešlo jen do cca 40 stran ze 400 stránkové knihy. Samozřejmě popis vypořádání se s E. Bentem jehož osoba prostupovala všemi 3 díly a Charlesův pobyt mezi Indiány byl čtivý. Jen mi přišlo líto, že během 2 stran se z něj z nenadání stal ženatý, bohatý rančer s úspěšným podnikem. Když už se autor mohl věnovat jeho životu u vojska a pokusům o návrat k němu, proč nepopsal třeba i jeho vstup mezi rančery v Texasu a tvrdý boj v tomto druhu obživy. George Hazard, hlavní hrdiny prvního dílu se v knize mihl na začátku a poté na konci. Nějak mi uniklo kdy se stihl zamilovat do Madeliny Mainové tak aby se s ní mohl oženit.
No závěr trochu ukvapený a osekaný, na to jak byly rozvláčně popisované válečné bitvy nebo politická jednání, na mě konec zapůsobil jako "už mě nebaví psát." Celkový dojem z díla je přesto 80%. (Ale když bych měla trilogii ohodnotit jednotlivě tak: 1. díl = 1; 2. díl = 3-4; 3. díl = 2; jako ve škole).

29.11.2011 2 z 5

Jen počkej! V zábavním parku Jen počkej! V zábavním parku Felix Solomonovič Kamov (p)

Hezky vypracovaná knížka pro ty nejmenší. I když text je místy trochu krkolomný, ale dětem je to jedno a maminky si musí poradit :-) syn tuhle knížku zbožňuje :-) škoda že se mi nepodařilo sehnat i další vydání :-(

24.10.2011