Bookrožec Bookrožec komentáře u knih

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Tuto překrásnou knihu jsem četla už docela dávno a stále mi leží v hlavě, je to jedna z nejlepších knih, které jsem vůbec četla. Reálný příběh, který je velmi smutný a ještě smutnější je, že tyto věci se nedějí jen v knihách...

14.08.2020 5 z 5

Soběstačný Soběstačný Zuzana Dostálová

Tohle byla tak skvělá kniha, kterou by mělo být určitě hodně vidět.je to smutný příběh, který mi hodně připomínal Vrány od Petry Dvořákové, takže pokud jste je četli a bavily Vás, tak tato kniha určitě nezklame.

15.08.2020 5 z 5

Navždycky Navždycky Nofreeusernames (p)

Tato kniha je naprosto boží. Jestli existuje něco, co mi za poslední dobu zlepšilo náladu o 100%, tak to není nic jiného, než tato roztomilost. ❤️⚡????
Nečekejte nic intelektuálního, prostě si udělejte pohodlí a dejte si k tomu obrovskou čokoládu!
A pokud navíc milujete Harryho tak je to prostě nutnost nejvyššího levlu.
Za mě nejlepší contrary, kterou jsem kdy četla a to tento žánr fakt nemusím. ????

11.10.2020 5 z 5

Čtvrté křídlo Čtvrté křídlo Rebecca Yarros

Ta kniha zaplnila zahraniční i české sociální sítě. Většina recenzí zněla neskutečně nadšeně a já jsem věděla, že mi Čtvrté křídlo neunikne. A jsem celkem ráda, že jsem se nechala strhnout davem.
~
Upřímně se vůbec nedivím, že se kolem knihy vytvořil tak velký hype a byť se na ni dívám i kritickým okem, tak mě neskutečně bavila tím, že mě přenášela do let, kdy jsem četla takové ty staré dobré young adultky. Ta kniha je totiž čtenářsky velmi jednoduchá, takže zaujme nesečtělé čtenáře, ale i ty sečtělejší, kteří na YA vyrůstali osloví dračím světem i když přiznávám, že u některých částí není vhodné přemýšlet, pokud z nich nechcete mít „trauma. :-)
~
Nadchl mě dračí svět, protagonisti, chemie mezi hrdiny a rozhodně jsem natěšená na další díly. Co naopak knize škodí je (podle mě) špatně napsaný smut. Bez toho bych se fakt obešla. Jinak by ta kniha krásně zapadala mezi YA ikony. Takhle mi nesedí kombinace jednoduchého stylu (typického pro YA) a děje se smutem. Ale pravděpodobně budu v tomto názoru v menšině.
~
Ve výsledku mě to ale bavilo a jistojistě si hned po vydání poběžím koupit to překrásné české vydání. Ale několikrát jsem si u knihy řekla takové to „PROČ?!?. Takže doporučit doporučuju, ale s mozkem zapnutým na úsporný režim.

28.03.2024 4 z 5

S láskou, Lukov S láskou, Lukov Mariana Zapata

S láskou Lukov je první mou přečtenou knihou od Mariany Zappaty. Dlouho jsem myslela, že se mi vyhnou všechny autorčiny knihy, ale pak přišla tato kráska z krasobruslařského prostředí a hned jsem věděla, že si ji musím přečíst.
A jsem opravdu ráda, že mě kniha nezklamala. Jako malá jsem mohla do nekonečna sledovat seriály a filmy o krasobruslení. A tak byl pro mě tento příběh neskutečnou nostalgií. O tom, jak moc si mě dostalo tohle prostředí, nemusím asi ani povídat.
Kniha byla docela vtipná. Ne, že bych se u ní vyloženě nahlas smála, ale dost často mi vyčarovala úsměv na tváři a toho si opravdu cením. Hlavní hrdinové byli přesně to, o co si tento příběh říkal (i když v mých očích jim bylo aspoň o pět let méně, než uvádí autorka). Taky mi vyhovovala pomalá romantika, která mi tady opravdu seděla a měla jsem tak chuť číst dál a dál.
Mě si kniha získala a věřím, že pro milovníky Mariany Zapaty bude tohle nebe. Stejně tak by všem nemusela sednout. Pro čtenáře romanťáren je tohle však určitě doporučení.

08.05.2021 4 z 5

Šepot kouzel Šepot kouzel Elise Kova

Vysvětlete mi prosím, jak může být legální vydat knihu a nechat čtenáře čekat na další díl?!
Kniha je co se týče hlavní linky dost předvídatelná minimálně pokud mluvíme o té nejdůležitější lince. Ale víte co? Mi to vůbec nevadilo. Když čtu YA, tak chci čtivý příběh s prvky magie a přesně to jsem dostala - nějaké ty víly a nějakou tu romantickou linku. Hlavní hrdinku jsem si docela i oblíbila a knihu jsem nemohla odložit.
Pokud milujete zároveň knihy od Sarah J. Maas a Margaret Rogerson, tak si jsem jistá, že vás ani Čarodějka nezklame.
Ta kniha však má jednu vadu na kráse, za kterou jí musím ukousnout jednu hvězdičku. Nevím jestli autorce trochu nekřivdím, ale mám lehce pocit, že některé prvky vzala jiným knihám. Ten příběh má i dost svojeho a miluju ho, ale přesto tohle nemohu nezmínit. A pokud nemáte rádi předvídatelnost, tak vás kniha také nenadchne (ale já na to u tohoto žánru moc nelpím).
Každopádně nutně potřebuju pokračování! Ideálně hned teď. Dovedu si sice představit, že té knize se toho dá spousty vytknout, ale mě to i tak bavilo a jsem si jistá, že mnohé z vás bude bavit taky.

01.09.2023

Stíny mezi námi Stíny mezi námi Martin Rousek

Tento příběh mě neskutečně zaujal a to nejen svou čtivostí, ale i dokonale promyšleným světem. Hlavní hrdinka mi neskutečně přirostla k srdci a i některé vedlejší postavy jsem si zamilovala. Taky mě tady bavily zvraty, které jsem nikdy nečeka a vždycky mě hodně překvapily.

28.10.2020 5 z 5

Pamatuj na smrt Pamatuj na smrt Aleš Novotný

Thrillery čtu opravdu výjimečně, ale tento mě celkem zaujal anotací.
A jakože wow, tohle byla napínavá kniha od začátku do konce.
Jediný malý vroubek je to, že mi v knize chyběla dívčí/ženská duše, ale jinak to byla skvělá kniha.

15.08.2020 4 z 5

Královna rebelů Královna rebelů Lynette Noni

Tohle není kniha, která by vám přinesla nějakou hlubokou myšlenku, ani žádnou super informaci. Je to ale přesně ten příběh, který vás bude nutit nezhasnout večer lampičku a otevřít knihu klidně pod lavicí.
Neříkám, že to není tak trochu guilty pleasure, ale pro mě je to perlička, kterou jsem si zamilovala. U prologu jsem si řekla, že to bude průser, ale hned první kapitola mě vyvedla z omylu. Do příběhu mě uvedla skvělá hlavní hrdinka a nejen ta mě uchvátila, ta kniha skrývá ještě jednu naprosto úžasnou postavu, ale o té vám nebudu nic říkat… kromě toho jak je skvělá. On to asi není kdovíjak originální příběh, ale to mě opravdu netrápilo. Já jsem dostala přesně to co jsem si přála - čtivou jednohubku. Takže pokud milujete young adult literaturu, tak Ranhojička vám uniknout nesmí, prostě ne.
Ta kniha byla skvělá a za to se podepíšu a i když ubírám jednu hvězdičku, protože jsem až moc náročná a mám i oblíbenější knihy, tak se nic nemění na tom jak moc je skvělá.

13.02.2022 4 z 5

Brrrnění Brrrnění Pavel Hénik

Tento příběh se stal mým prvním setkáním s autorem a musím říct, že rozhodně nezklamal. Nejprve mě zaujal grafickým zpracováním, které mi malinko připomělo Akta Illuminae. To však není rozhodně na knize to nejlepší. Tím nej byl samotný příběh, který byl o dost hlubší, než jsem čekala. Kniha se četla skoro sama a i když v jednom místě se v ní toho tolik nedělo a já jsem se trošičku nudila, tak mi to zjištění na konci knihy, u kterého mi skoro tekly slzy z očí naprosto vynahradilo. Co mi také přišlo velmi zajímavé byly postavy, nebyly mi vůbec blízké a ani při nejmenším mi to nevadilo. Ono by to bylo asi pořádně divné, kdybych si s hlavním hrdinou vyměnila místo. Zkrátka bych si s ním vůbec nerozuměla, ale do knihy naprosto zapadal. Takže za mě rozhodně doporučuji.

27.08.2020 4 z 5

Dotyk draka Dotyk draka Stano Fatul (p)

Tohle byla jedna z nejhorších knih, které jsem četla. Líbil se mi nápad s básničkama, ale jinak mě kniha vůbec nebavila. Bylo tam zbytečně moc postav a vůbec mě nebavila.

27.07.2020 odpad!