bookcase bookcase komentáře u knih

Krotitelka snů Krotitelka snů Simona Monyová (p)

Klasická Monyová - lehké, hořkosladké čtení.

25.08.2011 4 z 5

Citová divočina Citová divočina Simona Monyová (p)

Jedna z posledních, bohužel :). Ale četla se skvěle, na jedno odpoledne při kávičce ideální.

25.08.2011 4 z 5

Roznese tě na kopytech Roznese tě na kopytech Simona Monyová (p)

Zajímavé téma, četla se velmi dobře.

25.08.2011 4 z 5

Kudlanka bezbožná Kudlanka bezbožná Simona Monyová (p)

Čtivá, ze života, k oddechu i zamyšlení.

25.08.2011 4 z 5

Blonďatá stíhačka Blonďatá stíhačka Simona Monyová (p)

Tak tahle mi přišla z knih S. Monyové nejslabší, jako by už nevěděla, o čem psát nebo se vypsala, či tvořila proto, že musí.

25.08.2011 3 z 5

Deník citového vyděrače Deník citového vyděrače Simona Monyová (p)

Čtivé a zajímavě pojaté - dvojí pohled na jednu věc.

25.08.2011 5 z 5

Hra svalů Hra svalů Simona Monyová (p)

Důkaz o tom, jak člověka dokáže sport zblbnout :). Respektive braní podpůrných prostředků. Jako obvykle - čtivé a ze života.

25.08.2011 5 z 5

Na rozcestí - Kolotoč nástrah se opět roztáčí Na rozcestí - Kolotoč nástrah se opět roztáčí Barbora Koudelková

Četla jsem i obě předchozí díly a jen žasnu, jak může být autorka a hrdinka zároveň s prominutím blbá a naivní. Leč právě toto činí román čtivým.

Modrá ložnice a jiné povídky Modrá ložnice a jiné povídky Rosamunde Pilcher

Příjemné čtení, povídky jsou zpracovány velmi jednoduše, ale účelně - člověk při čtení užasne, z jakých témat se dá stvořit čtivá povídka.

Klíč k minulosti Klíč k minulosti Tatiana de Rosnay

Nádherný, smutný a hlavně - pravdivý příběh. Holocaust má člověk spojený jen s Němci, o to víc překvapuje, že i Francouzi provedli svým lidem něco podnbného.

Duhový most Duhový most Táňa Keleová-Vasilková

Nový román z pera oblíbené slovenské autorky. Mám přečtenu většinu jejich knih, i když jsou psány podle šablony, jsou velmi čtivé. Pro mě skvělé na oddech, když nechci číst něco, nad čím bych musela hodně přemýšlet.
Konkrétně tento román zpracovává citlivé téma hubnutí a vážné nemoci, rodinné vztahy. Hlavní hrdinka je teda dost děsná, protivná a věčně naštvaná, docela mi lezla na nervy. ALe všichni nemůžou být jen klaďasi bez chyb.

Príliš osobná známosť Príliš osobná známosť Eva Urbaníková

Románky Evity Urbaníkové mám ráda, ale zdá se mi, že píše pořád na jedno brdo :). Konkrétně tenhle román má zajímavé téma, ale zpracování je docela průhledné. Každopádně je to výborné lehké čtení na dovolenou.

Červenka nese smrt Červenka nese smrt Jo Nesbø

Od Jo Nesboa jsem četla doposud jen Nemesis, která mě úplně dostala. Takže jsem, docela namlsaná, sáhla po téhle detektivce. Spousta lidí mě odrazovala, že je prý nekvalitně přeložená. Četla se dobře, zajímavý námět, jen mě rušilo používání anglických frází. Anglicky jakžtakž umím, ale ti, kteří ne, asi moc rádi nebudou.

25.08.2011 3 z 5

Sebemilenec Sebemilenec Simona Monyová (p)

Včera jsem ji dočetla, byla to asi jediná kniha, která mi od Monyové utekla. Hořký humor a námět ze života /autorčina?/. Četla se dobře, člověka až mrazí, čeho je někdo schopen.

Bibi (převyprávění) Bibi (převyprávění) Hana Prošková

Četla jsem ji kdysi a moc se mi líbila, čas od času jsem si na ni vzpomněla, ale nikde jsem ji nemohla sehnat. Pak jsem zjistila, že ji máme u nás v knihovně, a když se vyřazovala, hádejte, kdo si ji zcela sobecky uzmul? :)

Podoba Podoba Tana French

Byla jsem překvapená, kniha je "správná bichle", četla se mi skvěle a to, že jsem ji četla dříve než V lesích, vůbec nevadilo.

Stíny zůstávají Stíny zůstávají Peter De Jonge

Mně osobně se tenhle thriller líbil hodně, ač mě před čtením odrazoval styl psaní - děj v přítomném čase, který moc nemusím. Po pár stránkách jsem zjistila, že to vůbec není rušivé, naopak, vtáhlo mě to do děje.

Poklad Skotské dračice Poklad Skotské dračice Diane Gilbert Madsen

Tato detektivka se mi četla skvěle, nechybí napětí ani humor, svižný děj a vyprávění v první osobě z pohledu DD činí tuto knížku velmi zajímavou a čtivou. Neměla by uniknout žádnému milovníkovi klasické detektivní literatury.

25.08.2011 5 z 5

Štěstí.cz aneb Jak je těžké najít chlapa Štěstí.cz aneb Jak je těžké najít chlapa Valerie Freiová

Výborná kniha, přelouskala jsem ji za večer. Vtipná, ze života.

Potrefené husy Potrefené husy Miroslava Fišerová

Líbilo se mi to, hrdinka byla úžasná ženská, která se přes nepřízeň osudu dokázala vzchopit. A ty její hlášky, kterými si pomalu probojovávala cestu k lepšímu, byly super, takhle bych taky chtěla umět mluvit, průbojná ženská :)

22.07.2011 5 z 5